Buczy i przyspiesza z opóźnieniem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kermid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 27, 2010 17:06

Buczy i przyspiesza z opóźnieniem

Post autor: kermid » sob maja 28, 2011 11:55

Mam problem ostatnio z golfiną,podczas rozpędzania auta gaz reaguję z opóźnieniem.Wygląda to tak że naciskam gaz i po 2 sek namysłu zaczyna dopiero przyspieszać ,gdy np wrzucę z jedynki na dwójkę i wcisne gas to też słychać takie buczenie z silnika aż do momentu gdy sie troche nie rozpedzę tak samo z dwójki na trójki,innym słowy buczenie występuje przy niskich obrotach i obciażonym silniku.Proszę o pomoc,golf3 1.4 bez gazu



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Buczy i przyspiesza z opóźnieniem

Post autor: Lukasz_mk2 » sob maja 28, 2011 15:38

czy przypadkiem nie ślizga ci się sprzęgło?? Zrób prosty test - zaciągnij ręczny i powoli ruszaj z jedynki, jak auto zgaśnie zaraz na początku (tzn zdławi się) to będziemy szukać dalej, ale sadzę że w twoim przypadku auto będzie nabierać powoli obrotów i zgaśnie gdzieś w okolicach 2-3 tys obr/min. - w zależności od zużycia sprzęgła


Obrazek

kermid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 27, 2010 17:06

Buczy i przyspiesza z opóźnieniem

Post autor: kermid » sob maja 28, 2011 17:06

Jak by sprzęgło sie ślizgało to podczas przyspieszania obroty by rosły a by nie przyspieszał a tak nie jest.Po prostu jak naciskam gaz na 2 biegu to jest takie ..buuuuu,, w tym czasie przyspiesza ale wolniej niż zwyklę,taki muł sie zrobił



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

Re: Buczy i przyspiesza z opóźnieniem

Post autor: piotrek.radom » ndz cze 05, 2011 22:41

Witam. Miałem podobny problem. Okazało się, że miałem przestawiony zapłon. Więc dla pewności podjedź i zobacz czy masz prawidłowo ustawiony. :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości