Bardzo niskie obroty

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Bardzo niskie obroty

Post autor: ssarna1 » ndz maja 22, 2011 10:34

Albo zapłon dość dobrze przestawiony.. No, i
Obrazek


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Bardzo niskie obroty

Post autor: jjaworskyy » ndz maja 22, 2011 10:35

Witam sory ze tak sie wpierdziele w temat ale mam tez mk3 i na rozgrzanym silniku tylko w czasie jazdy bo nie mowie tu o korkach wskazówka temperatury stoi troche za 70 stopni. Czy to normalne w mk3? Dzieki za info



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Bardzo niskie obroty

Post autor: ssarna1 » ndz maja 22, 2011 10:37

jjaworskyy pisze:Witam sory ze tak sie wpierdziele w temat ale mam tez mk3 i na rozgrzanym silniku tylko w czasie jazdy bo nie mowie tu o korkach wskazówka temperatury stoi troche za 70 stopni. Czy to normalne w mk3? Dzieki za info
Nie. szkoda że wpierdzielileś się w temat który nie ma nic wspólnego z twoim problemem. Zmień termostat


MK3 ADZ->AGU

lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

Re: Bardzo niskie obroty

Post autor: lukasz025 » ndz maja 22, 2011 12:53

Auto chmurzy i na gazie i na benzynie a oleju ile bierze hmm ciężko powiedzieć bo autem mało jeżdżę ale nie tak zebym np. pojechał i żeby mi się zaświeciła kontrolka. Jutro nagram filmik i pokaże jak chmurzy i jaki ma rozruch zimny.



lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

Re: Bardzo niskie obroty

Post autor: lukasz025 » ndz maja 22, 2011 15:52

zresetuj :P ale jak coś tam czytałem zeby odpiąć kleme (na ileś tam )i zapalić do momentu wł. sie wentylatora ale to by trwało chyba z 20min :P bo jechać nie można nim nie ?? tylko na postoju ?



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Bardzo niskie obroty

Post autor: evilenko » pn maja 23, 2011 10:24

Co do resetu to dobrze piszesz - odpalić i czekać aż włączy się wentylator nie dotykając pedału gazu. Przy tych temperaturach powinno to potrwać 15 minut. Jeśli problem będzie powracać zmień emulację sondy lambda.



lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

Bardzo niskie obroty

Post autor: lukasz025 » pn maja 23, 2011 22:20

Kod: Zaznacz cały

http://www.speedyshare.com/files/28610649/V230511_15.540001.AVI
o dziwo ładnie zapalił lecz po dodaniu gazu kijowo chodził... nie na wszystkich cylkach świece po wykręceniu miały kolor czarny (takie troche sadziste) ale były nie dawno wymieniane i jeszcze dosłownie tydzień temu (jakieś 200km temu ) były takie jak nowe... Czy świeca ma odpowiedni kolor ???
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/413 ... 2114e.html" onclick="window.open(this.href);return false;



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Bardzo niskie obroty

Post autor: evilenko » wt maja 24, 2011 09:49

Na tym filmiku nakręciłeś pierwsze odpalenie po resecie? Co do świec to ich stan wskazuje na zbyt bogatą mieszankę. Napisz jaką masz instalację gazową - która generacja i jaki sterownik. Wiesz może jak masz ustawioną emulację sondy?



lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

Re: Bardzo niskie obroty

Post autor: lukasz025 » śr maja 25, 2011 08:29

na tym filmiku był palony nie przed resetemy tylko zimny, emulacja sondy kurde nie wiem co to :P instalke mam włoską lovato (tak mowił mechanik) ale wydaje i napewno nie jest to sekwencja auto przerzucam z benzyny na gaz za pomocą przycisku albo obrotów to chyba jest to III nie ?? rozjaśnij mi coś jeszcze z tą emulacją sondy jak zmniejszyć tą mieszanke ? za to chyba sonda odpowiada nie ??



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Bardzo niskie obroty

Post autor: evilenko » śr maja 25, 2011 12:18

Podczas pracy na lpg centralka od gazu wysyła komputerowi od benzyny "oszukany" sygnał z sondy lambda, gdyż podczas pracy na gazie spaliny są inne niż podczas jazdy na gazie. Emulacja może być na masę, odłączona lub przebieg. Cała sztuka polega na dobraniu odpowiedniej emulacji do konkretnego silnika, gdyż jeśli jest niewłaściwa ecu od benzyny łapie błędy i ma problemy z ustaleniem właściwej mieszanki. Dlatego najpierw zrób reseta, może któregoś dnia wieczorem (ważne żebyś do momentu włączenia wentylatora nie dotykał pedału gazu). Pojeździj trochę na benzynie i jeśli kolejnego dnia rano zimny silnik będzie chodził idealnie będzie to oznaczało, że należy zmienić emulację. Najprawdopodobniej masz 2gą generację. Poszukaj pod maską centrali lpg - Idź po kablach od wtrysku lub od krokowca, który znajduje się na rurze idącej z reduktora do miksera. Jak ustalimy jaki masz sterownik będziemy wiedzieć jak zmienić emulację.



lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

Re: Bardzo niskie obroty

Post autor: lukasz025 » śr maja 25, 2011 16:55

zrobiłem reseta auto jak sie nagrzeje to chodzi ideał... na benzynie czy na gazie ale teraz już po 2 godzinach nie odpalania po odpaleniu zaczął w ciu*a grać... tak jak by nie chodzil na wszystkie cylindry
foty:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd3 ... f77c0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/831 ... 95b66.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c3 ... 654e0.html" onclick="window.open(this.href);return false;



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Bardzo niskie obroty

Post autor: evilenko » śr maja 25, 2011 17:10

Jeśli pomogło to na bank wina emulacji. Teraz pewnie znów się sypie, bo komp nałapał błędów podczas pracy na lpg. Masz instalację II generacji firmy Lecho - na 1szej fotce pod tą taśma powinno być napisane jaki to dokładnie model. Nie znam niestety tego sterownika, żeby zmienić emulację najprawdopodobniej musiałbyś zakupić sobie kabel do kompa albo po prostu pojedź do jakiegoś dobrego gazownika.



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Bardzo niskie obroty

Post autor: jjaworskyy » pt maja 27, 2011 09:43

Ja tez mam gaz w golfie i jak odpale (szczegolnie zimny) to kopci na czarno i to raczej bedzie sklad mieszanki za bogaty i to moze byc sonda lambda



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Bardzo niskie obroty

Post autor: evilenko » pt maja 27, 2011 10:40

Zacznij od pełnego reseta. Jeśli pomoże na kilka dni a później znów zacznie kopcić to znaczy, że sonda jest ok. Pisałeś, że podczas jazdy silnik ma 70 stopni, jak na benzynę to trochę mało. Najlepiej będzie jak podłączysz się pod kompa i posprawdzasz parametry w blokach pomiarowych. Możliwe też, że masz uszkodzony czujnik temperatury - jeśli zaniża wyniki to komp wzbogaca mieszankę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości