1.8 t agu szarpie brak mocy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturo83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 18, 2011 22:26

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: arturo83 » śr maja 18, 2011 22:56

na poczatku witam wszystkich
to moj pierwszy post przegladam te forum juz dlugo i pomoglo mi wiele razy ale w tym przypadku juz sie poddalem
problem polega na tym ze w moim golf mk4 gti AGU
po remapie turbo bije na 1bar az milo a auto przyspiesza ladnie na 1szym biegu i chwile na 2
puzniej pojawia sie dziwny objaw auto nie tyle traci moc co przestaje przyspieszac wystarczy ze dopusze gaz i dodam go zamin turbo nabije 1bar auto idzie ladnie czasami nagle wyskoczy i wszystko wydaje sie ok dodam ze cisnienie caly czas 1 bar i tylko widac ze naprwde delikatnie sie chwieje wyglada to tak jak by auto nie mialo wystraczajaco paliwa chyba dodam tylko ze niema zadnych kodow
niestety (blagam o wybaczenie nie moge zrobic logow ) mysle ze to moze byc cos z zaplonem przeplywka - choc brak bledow

choc jest jeden objaw nie jestem pewien w prawdzie czy wlasciwy kiedy odlacze przeplywomierz samochod jedziec ciut lepiej a chyba powinien gorzej tak ?? no i oczywiscie pojawia sie blad

prosze o jakies sugestie moze jakos mnie nakierowac ( i o wyrozumialosc )



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: Morecus » czw maja 19, 2011 18:06

mowisz przestaje przyspieszac a przypadkiem nie jest tak ze obroty delikatnie rosna a predkosc niebardzo?



arturo83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 18, 2011 22:26

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: arturo83 » czw maja 19, 2011 19:16

naprawde ciezko mi opisac jest takie wrazenie ze auto by chcialo bo pod pedalem zapas problem w tym ze czasami dzieje sie tak ze ze jak nawet nie dociskam lub odpuszczam pedal to auto nagle dostaje ducha czy moze to byc wina cisnienia paliwa czy czegos ??
bo obroty rosna turbo trzyma cisnienie a samochod nie jedzie tak jak by mocy brakowalo i nie jest to staly objaw czasami jest ok
walcze juz tym tydzien szukam na forach ale takiego przypadku nie ma
na 1i 2 gim bieg jest ok dopiero puzniej auto traci ducha.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: wojtas46 » czw maja 19, 2011 21:27

Może to być moduł zapłonu , posprawdzaj wtyczki przy nim , jest za obudową filtra powietrza



arturo83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 18, 2011 22:26

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: arturo83 » sob maja 21, 2011 09:43

ja juz nie mam obudowy filtra (mam zamontowany dolot i storzek) wymontowalem modol razem z radiatorkiem sprawdzilem i wyglada ok (wtyczki wygladaja ok) czy jesli on by byl padniety nie powinno byc bledow vag ??
czy ten modol moze sie przegrzewac lub spalic ?? bo ten radiator jest tam z jakiegos powodu.
znalazlem ten test niewiem czy to cos poradzi ale sprawdze i dam znac co i jak

Kod: Zaznacz cały

 http://www.robsaudiworld.com/ignition.htm 



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: Yuri » sob maja 21, 2011 10:24

arturo83 pisze:czy jesli on by byl padniety nie powinno byc bledow vag ??
No właśnie w AGU nic nie wyjdzie na VAGu w tym temacie.
arturo83 pisze:czy ten modol moze sie przegrzewac lub spalic ??
Niezależnie od przyczyny jest to popularna usterka w AGU, więc warto to dobrze sprawdzić. Może podmienić na chwilę od kogoś?



arturo83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 18, 2011 22:26

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: arturo83 » sob maja 21, 2011 13:44

no wykonalem test z tej stronki

Kod: Zaznacz cały

http://www.robsaudiworld.com/ignition.htm
(takie male pytanie czy moze przetlumaczyc to i zamiescic na forum ?? tak dla potomnych :cool: )
okazalo sie 4 ty cylinder cos nie domaga w/g tego testu wiec lece po nowy i sie okaze :)



arturo83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 18, 2011 22:26

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: arturo83 » pn maja 23, 2011 13:24

a wiec tak po wynmianie modolu silnik odzyskal ducha ale ciagle w trakcie jazdy kiedy juz jade powiedzmy 110 I dodam gazu auto wydaje sie jakies slabe nie szarpie ale ciagle tak jakby czegos bylo brak zrobilem nastepujace zeczy

wymienilem przeplywomierz na nowy bosh oczywiscie

nowe swiece ngk dedykowane do tego modelu

wyczyscilem przepustnice (teraz mam maly problem z adaptacja ale pracuje nad tym )

dv nowka od forge

nowe n75

juz Sam niewiem co mi jeszcze zostalo

czy wina moze byc po stronie cianienia paliwa ?? jakie powinno byc w 1.8 t ??



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: Yuri » pn maja 23, 2011 16:42

Może nieszczelny gdzieś jest? Np. w tych przewodach pod kolektorem dolotowym. Ponoć standard w 1.8T po dłuższym użytkowaniu.



arturo83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 18, 2011 22:26

1.8 t agu szarpie brak mocy

Post autor: arturo83 » pn maja 23, 2011 17:11

ale czy przy tym nie powinno byc niskiere doladowanie bo moje trzyma twardo 1 bar no I sprawdzalem szczelnosc takim srodkiem do instalacji gazowych I nigdzie nie zauwazylem przecieku ( staralem sie jak jak najlepiej )

pytam ponownie czy to moze miec zwiazek z cisnieniem paliwa ?? jaka powinna byc seria jakie cisnienie ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości