problrm z układem chłodzenia

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

problrm z układem chłodzenia

Post autor: papaj » czw maja 12, 2011 17:38

witam opowiem po krótce historie problemu. Mianowicie auto stało dwa tyg i po tym czasie po przejechaniu 20 km i zostawieniu auta na parkingu pojawiła sie plama, był to płyn chłodniczy, otwieram maske i tu zdziwienie, płynu w zbiorniczku full, o co chodzi?? odpalam auto a tu po odpaleniu w zbiorniczku wir i zostało ok 1/4

wymieniłem płyn z zamierem porzadnego odpowietrzenia układu no i wszystko ok dopuki termostat sie nie otwarł, po otwarciu termostatu znow wywaliło płyn i swieci lampka a po zgaszeniu wraca do stanu. Teraz juz płynu nie wywala bo co miał wypluc to wypluł teraz go wsysa a po zgaszeniu oddaje. ciekawe jest to że górny wąż chłodnicy jest pusty i napełnia sie dopiero wraz ze wzrostem temperatury

ktos moze coś pomóć? stowa na płyn poszła i nic


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

problrm z układem chłodzenia

Post autor: Morecus » czw maja 12, 2011 18:11

Kolego - nie napisales skad pocieklo - czy ze zbiorniczka czy jak? Czy ten plyn ma przeplyw? Ja na Twoim miejscu zaczal bym od sprawdzenia czy chlodnica jest drozna. Jesli moje przypuszczenia sa bledne - bardzo prosze mnie poprawic - ja tez sie ucze:)



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

problrm z układem chłodzenia

Post autor: papaj » czw maja 12, 2011 19:17

tak poleciało ze zbiorniczkaz przewodu odprowadzającego nadmiar. Przyznam ze jak spuszczałem płyn to nie miał takiej samej temp tylko majpierw leciał chłodniejszy potem cieplejszy a jak wydmuchiwałem z bloku to juz bardzo ciepły, tez pomyslałem przez chwile o chłodnicy no ale jak sie termostat otworzy to sie nagrzewa całość wiec chłodnica chyba ok, a jak ją najlepiej sprawdzić nie wymontowywując z auta?


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

problrm z układem chłodzenia

Post autor: Morecus » czw maja 12, 2011 19:23

zdjac przewody chlodnicy i jak masz kompresor to lekko dmuchnac - a jak nie to pompka zwykla - zatykajac jakos reszte otworu. albo najlepiej podlozyc plaska szeroka miske pod auto i lac plyn chlodniczy - jak bedzie lecial dolem to wiadome ze jest ok. jesli to nie bedzie to - to ja sie poddaje z moja wiedza;)



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

problrm z układem chłodzenia

Post autor: papaj » czw maja 12, 2011 19:39

tez pomyslałem o tym drugim sposobie, jutro to sprawdze


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości