Nie trzyma obrotów na zimnym silniku

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zbajszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 25, 2007 18:18
Lokalizacja: Wrocław/Lewin Brzeski
Kontakt:

Nie trzyma obrotów na zimnym silniku

Post autor: zbajszek » sob kwie 23, 2011 16:35

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem silnika jak jest zimy. Samochód odpala normalnie, ale nie trzyma obrotów i często gaśnie (jak lekko dotknę gazu to obroty lecą w granicach 4k). Po ruszeniu z zimnym silnikiem potrafi też zgasnąć przy hamowaniu (jak wciskam sprzęgło). Jak silnik się już nagrzeje to wszystko chodzi dobrze i już nie gaśnie. Czasami po zapaleniu strasznie trzepie chyba tłumikiem (tak jakby obijał się o podwozie).

Pod koniec zeszłego roku były wymieniane świece, oraz czujnik przy sondzie lambda (bo komp błąd wyświetlał). Ostatnio był podłączany i błędów silnika nie wykazał. Gdzieś wyczytałem że może być problem z przepustnicą (może być brudna), jednak przed jakimiś próbami robienia tego, wolałbym si upewnić, że to może być przyczyna. Wiem że później potrzebuje zrobić adaptację, więc od razu jaki interfejs bym potrzebował i z jakim programem? Samochód to Golf IV 1.6 SR z 98 roku.

Pozdrawiam


...Lost my way somewhere in life
Trying to find my way back...

...When My time comes
help me leave behind some
reasons to be missed...

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie trzyma obrotów na zimnym silniku

Post autor: grg474 » pn kwie 25, 2011 15:41

podejrzewam awarie czujnika temperatury płynu ( jest to podwójny czujnik - jedna linia obsługuje licznik druga sterownik silnika)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

zbajszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 25, 2007 18:18
Lokalizacja: Wrocław/Lewin Brzeski
Kontakt:

Nie trzyma obrotów na zimnym silniku

Post autor: zbajszek » wt kwie 26, 2011 14:01

Tylko trzy jakby to był czujnik temperatury, to chyba by błąd na kompie wyskakiwał, a tutaj jest ten problem, że podłączyliśmy samochód pod kompa i nic nie wyskakiwało (inna sprawa że żaden z nas mechanikiem nie jest i nie jestem pewien na 100% czy dobrze sprawdzaliśmy).


...Lost my way somewhere in life
Trying to find my way back...

...When My time comes
help me leave behind some
reasons to be missed...

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Nie trzyma obrotów na zimnym silniku

Post autor: marcin7x5 » wt kwie 26, 2011 14:53

zbajszek pisze:Tylko trzy jakby to był czujnik temperatury, to chyba by błąd na kompie wyskakiwał
Niekoniecznie. Czujnik może tylko oszukiwać tzn podawać, że jest + 15 gdy faktycznie bedzie 0 stopni



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

Nie trzyma obrotów na zimnym silniku

Post autor: Mandriv19 » wt kwie 26, 2011 21:01

co od przepustnicy w tym linku masz wszystko w pierwszym poscie opisane, wszystko ci o jak zrobic lecz z tego co widze masz SR tak jak ja. więc przejedz w tym temacie 5 postów nizej tam kolega
bodix opisał jak to sie robi dla SR zresztą przeczytasz będziesz wiedizal ;) pozdro i ponizej link

-->>http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42114



Awatar użytkownika
maniekxxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 07, 2007 22:45
Lokalizacja: Dłutów
Kontakt:

Nie trzyma obrotów na zimnym silniku

Post autor: maniekxxl » wt kwie 26, 2011 22:23

Niedawno przerabiałem podobny problem z 1,6 SR u kolegi. Auto od czasu do czasu gasło ,Po wyczyszczeniu przepustnicy problem gaśnięcia i falowania ustał natomiast na zimnym po wciśnięciu gazu obroty nie spadały komputer pokazał błąd adaptacji przepustnicy i pokazywał odczyt temp silnika całkiem z kosmosu. Po wymianie czujnka temp wszystko wróciło do normy.Jeszcze nie podłączałem pod komputer bo po pierwsze usterka ustała i trochę brak czasu. Myślę że po wymianie czujnka przepustnica sama się zaadaptowała. Jak bedę miał chwilę to może sprawdzę.


Zapraszam do mnie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=180791
Maniek
http://chomikuj.pl/?page=219409][img]http://images.chomikuj.pl/banners/chomik468x60.gif[/img][/URL]

zbajszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 25, 2007 18:18
Lokalizacja: Wrocław/Lewin Brzeski
Kontakt:

Nie trzyma obrotów na zimnym silniku

Post autor: zbajszek » śr kwie 27, 2011 10:59

Dzięki, najpierw przeczyszczę przepustnice, zrobię adaptacje i zobaczę czy coś da, jak nie będzie rezultatu to zajmę się czujnikiem :).

Mandriv19, akurat temat znalazłem trochę wcześniej i dzięki niemu stwierdziłem że to nie wygląda na aż tak trudne zajęcie więc zrobię to w domu z kumplem :).

A jeszcze co do kabelka, to jaki byłby dobry i z jakim oprogramowaniem? bo powiem szczerze, że pod względem diagnostyki jestem zielony.


...Lost my way somewhere in life
Trying to find my way back...

...When My time comes
help me leave behind some
reasons to be missed...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości