silnik jenowtrykowy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Genesis72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 21:00
Lokalizacja: Czestochwa

silnik jenowtrykowy

Post autor: Genesis72 » wt kwie 26, 2011 06:42

Witam
Ma zamiar kupic golfa z 91 r
silnik jednowtrysk - gaz
mam pytanie
Co steruje wtryskiem i przeplywomierzem ?
Czy silnik na jednostrysku jest lepszy od gaznikowego w tym przypadku - mnie zawodny??



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

silnik jenowtrykowy

Post autor: gracek1906 » wt kwie 26, 2011 11:30

zapewne chodzi o silnik rp mono wtrysk. Tam nie ma przepływomierza a układem paliwowym steruje komp, zapłon na podciśnienie(zazwyczaj). są to dobre jednostki jeżeli chodzi o wytrzymałość i naprawdę mało awaryjne.



Awatar użytkownika
smerfol91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Opolskie

silnik jenowtrykowy

Post autor: smerfol91 » wt kwie 26, 2011 19:52

ta. ja to mam silnik wielopunktowy i mam taki problem jak odpalam go na zimnym silniku to musze dac troszke gazu jak odpali to na wolnych obrotach mi tak np. "tyrczy" czyli dzwiga obroty i puszcza, obroty slabna az zgasnie :grin: a jak autko jest nagrzane i chce go wlaczyc to jest to samo ale juz nie tak mocno a jak mu dodam troszke gazu to juz chodzi normalnie. mechanik do ktorego zawsze daje autko to mi powiedzial ze z wtryskami nie mial duzo do czynienia ale przypuszcza ze to bedzie cos z membranka w przeplywomierzu, a jak nie to bedzie rozdzielacz paliwowy ze byl taki gosciu u niego z takim samym problemem ale w golfie mk1 i tez mu nic nie doradzil. wlasciciel tego golfa rozkrecil rozdzielacz i poskladal na drugi dzien byl u tego mechanika i mu powiedzial to co zrobil i golfik mu normalnie dziala. niewiem co mam w moim golfiku poradzic zobaczyc te membranke czy lepiej ten rozdzielacz rozkrecic? prosze o was o podpowiedzi. POZDRAWIAM VWManiaków! :okej:


THE PROPERTY OF MKII

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

silnik jenowtrykowy

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 26, 2011 20:40

smerfol91 pisze:prosze o was o podpowiedzi
a ja cię proszę przeczytaj regulamin, zgodnie z nim nie mieszaj się bez sensu do cudzego postu o innym silniku, napisz typ silnika oraz postaraj się trochę bardziej technicznie opisać problem, bo określenie tyrczy zbyrczy czy warczy niewiele mówi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości