Utrata mocy....

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zybi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 06, 2008 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Utrata mocy....

Post autor: zybi20 » sob kwie 23, 2011 01:12

Witam Panowie, nie piszę tu zbyt często więc troszkę dziwnie się czuje prosząc was o pomoc. Ale niestety mi już braknie pomysłów:(.
Problem dotyczy mojego seata cordoby, benzyna-gaz silnik 1.4 ABD 8v. Problem polega na utracie mocy, zwyczajnie silnik czasem nie chcę wkręcać się na obroty a dokładniej robi to z trudem, a czasem jest zwyczajnie wszystko ok i chodzi jakby nigdy nic. Mówiąc krótko są momenty kiedy samochód jest zamulony a ja kiedyś się zabije wierzdzając na rondo. Seat odpala bez problemu, czasem tylko przez pierwsze 5s nie chce wkręcić się na obroty (aby przełączyć na gaz muszę przekroczyć 2000obr) dodam że problem występuje na benzynie i na gazie. Rzeczy, które wymieniłem to: świece, przewody WN, cewka zapłonowa, kopułkę + palec, czujnik temperatury i pomysłów już mi brak :banghead: . A dodam jeszcze jedną ważną rzecz sonda lambda pracuje a ja z braku pomysłów wyczyściłem wszystkie styki.
Za wszelaką pomoc bardzo dziękuje, pozdrawiam Marek P.



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Utrata mocy....

Post autor: evilenko » sob kwie 23, 2011 16:12

Na początek zrób reset kompa - odłącz aku na noc, rano odpal silnik, nie dotykaj gazu aż do momentu gdy włączy się wentylator i pojeździj trochę na benzynie. Jeśli pomoże na kilka dni to będzie oznaczało, że problem dotyczy emulacji sondy lambda podczas jazdy na gazie.



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Utrata mocy....

Post autor: dziabi3 » ndz kwie 24, 2011 01:43

ja bym stawiał na czujnik halla lub niknie ci zasilanie komputera lub pompka paliwa ci szwankuje lub przekaźnik od niej wyjmij przekaznik z napisem 30 i 18 i oczyść styki 18 bedzie obkopcona napewno


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Utrata mocy....

Post autor: dziabi3 » ndz kwie 24, 2011 01:51

doam ze miałem abd 1,4 przez 2,5 roku i ten silnik jes prosty jak drut i jedyne co mi przychodzi to zapchany kat lub popękany i się zapycha lub jeszcze rozwalony potencjometr na przepustnicy , ma poprzerywane scierzki i ecu myśli ze zwaliłeś nogę z gazu a rzeczywiste ciśniesz w gaz , potencjometr da sie sprawdzic miernikiem opis wałkowany na forum milion razy a nawet opisany w instrukcji vw golfa


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

zybi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 06, 2008 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Utrata mocy....

Post autor: zybi20 » ndz kwie 24, 2011 10:42

Pompa paliwa i przekaźnik chyba ok, raz że się na gazie dzieje to samo a dwa to przed zimą ją zmieniałem. Ale oczyszczę ten przekaźnik, nad hallem się zastanawiałem i przepustnicą jednak nie wiem jak sprawdzić (potem poszukam sobie na forum). Nie wiem czy to istotne ale wymiana cewki zapłonowej trochę pomogła tzn rok temu zmieniałem cewkę na jakiś zamiennik za 70 zł (moja beru nie była szczelna i jak była wilgoć samochód nie odpalał) no i jak zaczęły się te przygody z utratą mocy podmieniłem cewkę na tą starą beru no i pomogło tzn nie zamula się już tak często ale nadal się zamulał. Więc postanowiłem kupić nową oryginalną cewkę niestety nic to już więcej nie pomogło jest lepiej jak było jednak zamula się nadal:(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości