Problem z ustawieniem rozrządu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Problem z ustawieniem rozrządu

Post autor: Rafako » czw kwie 14, 2011 21:27

Szanowni koledzy, potrzebuję szybkiej i fachowej pomocy. W związku z nadmiernym "zżeraniem" oleju przez mojego golfika 1,4 16V AHW dokonałem regeneracji głowicy w renomowanym zakładzie, wymiana pierścieni i panewek i po złorzeniu do kupy cos jest nie tak, prawdopodobnie przestawione paski rozrządu. Proszę o podpowiedź (najlepiej zdjęcia) jak ma być ustawiony wał przy zblokowanych sworzniami kołach wałków rozrządu. Znalazlem w literaturze dwa ustawienia i nie wiem które jest prawidłowe. Proszę tylko o oszczędzenie wpisów tupu: trzeba było sobie poznaczyć itp. itd. Proszę o poważne porady za które z góry serdecznie dziękuję.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problem z ustawieniem rozrządu

Post autor: stonefree » ndz kwie 17, 2011 12:08

Poważna porada jest taka, że nia da się ustawić wałków inaczej niż na trzpienie blokujące, a na kole zębatym wału korbowego i obudowie pompy oleju są znaki,które mają się pokrywać. Co jest nie tak twoim zdaniem?



ryszard4352
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 17:51

Problem z ustawieniem rozrządu

Post autor: ryszard4352 » ndz kwie 17, 2011 22:16

Sprawdzenie wałka rozrządu(kół zębatych) jest banalnie proste wiem bo mechanik sprawdzał mi nie tak dawno.Wiadomo na kołach zębatych są otwory w które się wkłada kołki blokujące (jest to przyrząd specjalny )po tym ustawieniu trzeba sprawdzić ( jest okienko w obudowie skrzyni biegów od strony silnika -- jest taka zielona zaślepka tego otworu--trzeba ją wyjąć będzie widać koło zamachowe i znak na nim musi być ustawiony idealnie na środku.jeżeli przestawione byłyby ząbki na pasku to tego znaku nie było by widać .Zwracam uwagę że potrzebny jest przyrząd blokujący koła zębate.Kołki blokujące są jakby sprzężone przez co ustawiają się równolegle i równo nie pod kątem Źle ustawione koła zębate nawet minimalnie spowodują że nie będzie widać tego znaku w okienku który musi być idealnie na środku.Pozdrawiam



Rafako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Problem z ustawieniem rozrządu

Post autor: Rafako » pn kwie 18, 2011 13:16

Tak jak pisałem chodziło mi o ustawienie wału (jeden z zębów ma "ścięte" boki które ustawia sie na znak na obudowie) przy zblokowanych kołach rozrządu, ale temat juz nie aktualny. Przyczyna złej pracy silnika była inna - nie dokładnie wpięta wtyczka na wtrysku nr 4. Po wpięciu i złorzeniu autko śmiga. Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości