ciąg dalszy falowania przy odpalaniu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

ciąg dalszy falowania przy odpalaniu

Post autor: cens » czw paź 14, 2010 18:20

Obrazek
mam dostęp do czegoś takiego.


I'll be back...

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

ciąg dalszy falowania przy odpalaniu

Post autor: Jacek75 » sob paź 16, 2010 11:54

Da sie tym jakoś wypchnąć parametry na pc? jak tak no to luz wystarczy, na poczatek poprosimy 1-4, 6 grupę z silnika dopiero o osiągnięciu temperatury roboczej (płyn chłodzący powyżej 85 stopni grupa 1 blok2 wskazuje aktualna temp.), potem poprosimy 99 i 30, 32, 74.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

ciąg dalszy falowania przy odpalaniu

Post autor: cens » ndz paź 17, 2010 13:57

Jacek75 pisze:Da sie tym jakoś wypchnąć parametry na pc?
raczej nie...


I'll be back...

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

ciąg dalszy falowania przy odpalaniu

Post autor: cens » sob kwie 02, 2011 09:46

witam, odświeżam temat.
Może napiszę od początku co jest grane.
Otóż po zapaleniu silnika jest on niestabilny, tzn. nie wiem jak to dokładnie opisać ale czuć tak jakby silnik miał "bicie", trochę nim trzęsie. DZieje się to tylko w porze wiosenno - letniej. zimą wszystko jest ok. Jak silnik się rozgrzeje to już to nie występuje, chyba że lekko nacisnąć gaż na biegu jałowym. Wtedy wpada on w takie turbulencje na 3-5 sekund.

W między czasie wymieniałem czujnik temperatury silnika bo był walnięty, ale wróciła wiosna i wrócił problem. Mam już VAGa na laptopie więc mogę wrzucić też jakieś logi.
Pozdrawiam i proszę o pomoc


I'll be back...

krzk111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 04, 2007 14:32
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

ciąg dalszy falowania przy odpalaniu

Post autor: krzk111 » ndz kwie 10, 2011 12:46

Witam,

jeżeli temat twardego pedału hamulca nadal aktualny to do wymiany przewód podciśnienia idący od serwa (niecałe 100zł w salonie VW). Dodatkowo problem trzęsącego/duszącego się zimnego silnika to w 99% przypadków lewe powietrze dostające się przez skurczoną starą uszczelkę/przewód. Przeczytałem ostatnio chyba cały internet w tej sprawie, gdzie ludzie powymieniali "pół silnika" bez rezultatu. U mnie wymiana w/w przewodu oraz uszczelek kolektora dolotowego załatwiło sprawę. Warto jeszcze sprawdzić czujnik ciśnienia oleju wspomagania (wyskakuje błąd F88 power steering). Ja osobiście jeżdżę aktualnie na wypiętej wtyczce, bo czujnik mam do wymiany (ok. 100zł ASO). On również ma wpływ na nierówne obroty.



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: ciąg dalszy falowania przy odpalaniu

Post autor: cens » ndz kwie 10, 2011 21:57

krzk111 pisze:Witam,

jeżeli temat twardego pedału hamulca nadal aktualny to do wymiany przewód podciśnienia idący od serwa (niecałe 100zł w salonie VW). Dodatkowo problem trzęsącego/duszącego się zimnego silnika to w 99% przypadków lewe powietrze dostające się przez skurczoną starą uszczelkę/przewód. Przeczytałem ostatnio chyba cały internet w tej sprawie, gdzie ludzie powymieniali "pół silnika" bez rezultatu. U mnie wymiana w/w przewodu oraz uszczelek kolektora dolotowego załatwiło sprawę. Warto jeszcze sprawdzić czujnik ciśnienia oleju wspomagania (wyskakuje błąd F88 power steering). Ja osobiście jeżdżę aktualnie na wypiętej wtyczce, bo czujnik mam do wymiany (ok. 100zł ASO). On również ma wpływ na nierówne obroty.
dzięki za cenne wskazówki, dam znać jak się ogarnę z tematem

Wymieniłem uszczelki kolektora, niestety nie zmieniło to zupełnie nic :/
Nie wiem czy warto inwestować w nowy przewód od serwa bo nie widzę w nim żadnych uchybień


I'll be back...

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

ciąg dalszy falowania przy odpalaniu - LOGI

Post autor: cens » pn sie 29, 2011 17:31

witam, chciałbym odświeżyć temat, ponieważ dalej borykam się z problemem. Mam problemy z odpalaniem, silnik chodzi nierówno zwłaszcza na postoju. Na zimnym silniku zaraz po odpaleniu telepie. Zwracam się z prośbą o interpretację logów
http://vaglog.rtnet.pl/cens_55765.html


I'll be back...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości