Za niskie obroty

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 16:45

Za niskie obroty

Post autor: piom » śr mar 23, 2011 07:55

Witam
Miałem problem z gaśnięciem przy dojeżdżaniu do skrzyżowań więc postanowiłem wyregulować tps i ustawić luz miedzy silniczkiem krokowym a zderzakiem przepustnicy.
Okazało się, że miałem za bardzo dociśnięty ten zderzak i na maksymalnie cofniętym silniczku krokowym napięcie na 1-2 pinach czujnika położenia przepustnicy wynosiło jakieś 1,3V.
Wykręciłem trochę tą śrubę którą odpycha silniczek i ustawiłem luz ok 0,5mm i teraz to napięcie wynosi 0,575V. Niestety nie miałem odpowiednich kluczy żeby odkręcić i wyregulować tpsa więc tak to zostawiłem.
Zresetowałem komputer i spróbowałem odpalić auto ale zaraz po zapaleniu gasł dopóki nie przytrzymałem chwilę gazu, wtedy obroty były w porządku, tzn 1100 a po nagrzaniu jakieś 700- 800. W tym dniu jakby wszystko było w porządku, zniknął problem z gaśnięciem i w ogóle ale następnego dnia rano nie chciał odpalić bo nie trzymał obrotów na jałowym dopóki go trochę nie nagrzałem trzymając gaz. Obroty po zagrzaniu jakby się troszkę podniosły ale i tak wynosiły ok 300- 400.
I teraz moje pytania:
Czy luz między zderzakiem przepustnicy a krokowcem ma być ustawiany z wciśniętą tą sprężynką (stycznikiem) na silniczku czy ma ona być ona wysunięta?
Dlaczego przez jeden dzień wszystko było ok ale następnego już się jakby rozregulowało całkiem?
Czy to, że nie wyregulowałem tego napięcia może mieć na to wpływ?
Co jeszcze mogę z tym zrobić bo zaczyna mnie już wkurzać ten samochód?
Aha, i jeszcze jedno, przy tym zaworze przepustnicy ciągniętym przez linkę jest na górze taka śruba w plastiku. Słyszałem, że nie powinna być ruszana ale czy możliwe, że była regulowana i coś z nią jest nie tak?
Silnik 1.6 ABU.
Z góry dzięki za rady.



Awatar użytkownika
Diabloooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 23:08
Lokalizacja: Białystok

Za niskie obroty

Post autor: Diabloooo » śr mar 23, 2011 11:42

polecil bym bardziej zabawe z ukladem zaplonowym i co jeszcze przeczyszczenie przepustnicy poniewaz mogl sie tam nagromadzic nagar i syf ktory powoduje takie fazy. u braciejka ciotecznego byly takie same fazu po uwaga remoncie silnika kupilismy preparacik ktory kosztowal 10zl i jak reka odja.



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Za niskie obroty

Post autor: adamwwy » czw mar 24, 2011 02:28

Źle wyregulowany ten TPS. Na całkowicie wciągniętym silniczku ma być 0.5mm przerwy pomiędzy nim, a tą śrubą regulacyjną. Na tak ustawionej przepustnicy musi być napięcie na TPS 0.2V chyba. W innym przypadku mogą być takie cyrki jak piszesz.



piom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 16:45

Re: Za niskie obroty

Post autor: piom » czw mar 24, 2011 07:32

Dzisiaj albo jutro spróbuję wyczyścić przepustnicę i wyregulować tego tps. Mam nadzieję, że to pomoże.



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Za niskie obroty

Post autor: evilenko » czw mar 24, 2011 10:42

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się do tego. Sprawdziłem u siebie TPS i okazało się, że na pierwszej ścieżce mam 0,18V czyli za mało i chciałbym to wyregulować ale nie wiem jaki dokładnie rozmiar torxa jest potrzebny, gdyż mam tylko 10 oraz 15 i nimi nie bardzo mi to wychodziło a nie chcę poniszczyć śrub :-(



piom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 16:45

Za niskie obroty

Post autor: piom » czw mar 24, 2011 19:31

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie były to śruby torx 20 tylko, że z takim wypustkiem, więc klucz musi mieć na środku otwór. Mój tps już ustawiony chociaż miałem kłopot z odkręceniem tych śrub. Jutro się okaże czy to pomogło. Niestety nie zdążyłem wyczyścić przepustnicy, może zrobię to w weekend.



piom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 16:45

Za niskie obroty

Post autor: piom » pn mar 28, 2011 21:37

Przepustnicy jeszcze nie czyściłem ale wygląda na to, że pomogło samo ustawienie TPS. Po ustawieniu napięć i odległości problemy zniknęły, mam nadzieję, że już na zawsze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości