masło i kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 22, 2009 00:16
Lokalizacja: Warszawa

masło i kontrolka oleju

Post autor: rot » sob mar 05, 2011 20:18

Witajcie

od jakiegoś tygodnia dwóch mam problem z golfem, zaczęło się od ostrych niedawnych mrozów kiedy to silnik ciężko odpalał ale odpalał a przy okazji zaliczałem reset zegarów, i w czasie jazdy na niedużych odcinkach (10km) mrygała mi na zimnym kontrolka oleju (bez piszczenia) więc sprawdziłem olej no i niby jest na połowę bagnetu ale pod korkiem zrobiło się masło (tak jakby z kropelkami wody ale na bagnecie jest ok), jako że z obrotami nic się nie dzieje, wycieku nie ma nigdzie a płyn od chłodnicy jest czysty i nie ubywa to stwierdziłem, że to może przez krótkie dystanse te masło ale co z kontrolką oleju? z rok temu czujnik wymieniałem bo przeciekał i nic takiego nie było, dziś go przegoniłem na dłuższej trasie i na ciepłym kontrolka oleju mryga jak szalona, czy macie pomysły co może być przyczyną?

silnik 1.6 AEE olej 10W40 shella wymieniany z 3tys km temu brak MFA



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

masło i kontrolka oleju

Post autor: Paweł Marek » sob mar 05, 2011 22:08

wypada ciśnienie oleju sprawdzić żebyś mógł być spokojny i dopiero wówczas dochodzić w czym jest wina w czujnikach ich okablowaniu czy liczniku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

masło i kontrolka oleju

Post autor: DaroW » sob mar 05, 2011 22:44

Pewnie zmienisz pompę oleju, bo albo ona albo zawór regulujący ciśnienie nie przeżyły zimy i grudek lodu w oleju.



Awatar użytkownika
rot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 22, 2009 00:16
Lokalizacja: Warszawa

masło i kontrolka oleju

Post autor: rot » pt mar 11, 2011 13:32

na krótkich dystansach praktycznie się nie świeciła teraz ale ostatnio jak zrobiłem dłuższy kawałek i porządnie się rozgrzał to świeciła non stop kontrolka oleju ale tylko na na wciśniętym sprzęgle i obrotach jałowych :/



OLF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:24

masło i kontrolka oleju

Post autor: OLF » wt mar 22, 2011 23:53

Powinieneś mieć 2 czujniki oleju ... niskiego i wysokiego ciśnienia ... w moim mk2 jeden jest w bloku silnika a drugi przy filtrze oleju. Poszukaj czy u Ciebie przypadkiem też tak nie ma jeden z nich odpowiada za ciśnienie na wysokich obrotach 2 na niskich ... tak zwane wysokiego i niskiego ciśnienia



artibydg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2010 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

masło i kontrolka oleju

Post autor: artibydg » śr mar 23, 2011 00:14

KOLEGO MIALEM TEN SAM PROBLEM KILKA DNI TEMU NO I CO ZROBILA SIE DZIURA W BLOKU PODEJRZEWAM ZE W OKOLICY PLASZCZA WODNEGO LECIALO JAK Z KRANU ZOSTALO MI WYMIENIC SERCE OKAZYJNIE KUPILEM CIUT MOCNIEJSZY PRZEKLADKA NIEBAWEM WIEC ZOBACZYMY A KOLEDZE PROPONUJE SPR PLYN W CHLODNICY



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości