Brak Ciśnienia

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak Ciśnienia

Post autor: grg474 » czw mar 17, 2011 11:42

cens pisze:Czyli kiedy auto jest zamknięte i je otwieram z centralnego to pompka już się włącza?
konkretnie - jak otworzysz drzwi kierowcy to sygnał z drzwi a raczej z mikrostyku drzwi idzie do przekaźnika pompki paliwa i załącza pompkę paliwa na kilka sekund żeby nabiło ciśnienie (wtyczka S3 pin 1 z tyłu listwy przekaźników)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Brak Ciśnienia

Post autor: cens » czw mar 17, 2011 13:58

Uuuu.. no to u mnie to nie występuje. Wszystkie wersje golfa mk4 to miały?


I'll be back...

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak Ciśnienia

Post autor: grg474 » czw mar 17, 2011 14:21

cens pisze:Wszystkie wersje golfa mk4 to miały?
AKQ tak - w innych trzeb aby sprawdzić w schematach


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Brak Ciśnienia

Post autor: cens » czw mar 17, 2011 20:30

grg474 pisze:
cens pisze:Wszystkie wersje golfa mk4 to miały?
AKQ tak - w innych trzeb aby sprawdzić w schematach
Nie to żebym w to nie wierzył, ale mam już autko ponad 3 lata i nigdy o tym nie słyszałem. Znalazłem w książce do golfa frgment o pompie paliwa: "Pompa paliwa jest zasilana prądem elektryczny poprzez przekaźnik. Jest ona uruchamiana tylko wtedy, kiedy silnik pracuje albo gdy przekręcasz kluczyk w stacyjce w celu rozruchu silnika" i nic nie ma wspomniane na temat otwarci się drzwi.

Jeżeli rzeczywiście tak jest to moje pytanie co może być przyczyną że to nie działa? I po co to jest skoro jak widać na moim przykładzie da się bez tego normalnie odpalić samochód :D
czyżby do roboty zamek w drzwiach?


I'll be back...

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak Ciśnienia

Post autor: grg474 » pt mar 18, 2011 10:13

cens pisze:Nie to żebym w to nie wierzył, ale mam już autko ponad 3 lata i nigdy o tym nie słyszałem.
umiesz czytać schematy?
Obrazek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Brak Ciśnienia

Post autor: Gawior » pt mar 18, 2011 14:10

Czy ciśnienie zejdzie z listwy pod postoju czy nie, to i tak pompa paliwa powinna nabić ciśnienie po przekręceniu kluczyka na zapłon do wartości roboczej ( np. 2.5 BAR ). Więc nie powinno mieć to wpływu czy zeszło ciśnienie czy nie. U mnie na listwie po jakichś 16 godzinach stania było 0.9Bar
Za trzymanie ciśnienia na listwie odpowiadają: regulator ciśnienia i wtryski. Jak wtrysk nie trzyma paliwa i leje , to i ciśnienie zejdzie.
Poszukajcie w książce serwisowej itp. jakie powinno być ciśnienie na listwie po jakimś określonym tam czasie od zgaszenia dla waszego silnika.
ave86, pompa paliwa nie ma nic do trzymania ciśnienia na listwie. Ona jedynie ma podać paliwo pod ciśnieniem na listwę, a listwa ma utrzymać odpowiednie ciśnienie ( w zależności od silnika 2.5-3 BAR ). Pompa podaje zawsze większe ciśnienie niż jest utrzymywane na listwie i zawsze więcej paliwa niż silnik potrafi zużyć ( nadmiar wraca do baku ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Kajor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 23:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Brak Ciśnienia

Post autor: Kajor » sob mar 19, 2011 14:46

Po otwarciu drzwi (jak to nazwałeś "fizycznym") pompka powinna podpompować paliwo (po długim postoju). Jeśli otwierasz drzwi często pompka nie będzie tłoczyła.
Praca pompy po przekręceniu kluczyka jest niezależna od drzwi i działa zawsze po jego przekręceniu do pozycji "zapłon".


"Kocham ku*wy i chleb ze smalcem!"

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Brak Ciśnienia

Post autor: cens » sob mar 19, 2011 23:30

rozebrałem dzisiaj zamek w drzwiach kierowcy na czynniki pierwsze. Sprawdziłem kostki i luty. Wszystko jest ok, mimo to nie występuje coś takiego jak uruchomienie pompki paliwa po otwarciu drzwi


I'll be back...

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak Ciśnienia

Post autor: grg474 » ndz mar 20, 2011 00:39

cens, jedno pytanie - jak włączysz światła bez włożonego kluczyka do stacyjki to po otwarciu drzwi kierowcy zaczyna ci działać brzęczyk w zegarach?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Brak Ciśnienia

Post autor: cens » ndz mar 20, 2011 10:19

grg474 pisze:cens, jedno pytanie - jak włączysz światła bez włożonego kluczyka do stacyjki to po otwarciu drzwi kierowcy zaczyna ci działać brzęczyk w zegarach?
Tak, działa przy włączonych światłach i kierunkowskazie. Może kiedyś było coś robione przy tym golfie względem elektryki i ktoś spapral sprawę...


I'll be back...

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak Ciśnienia

Post autor: grg474 » ndz mar 20, 2011 11:43

należało by sprawdzić czy pojawia się sygnał na wtyczce wchodzącej do listwy z przekaźnikiem pompy - jeśli się pojawia - podmienić na chwile przekaźnik


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości