dziwny dźwięk spod maski

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: evil666 » sob mar 05, 2011 20:05

Witam zauważyłem ostatnio z okolicy pasków klinowych dziwny dźwięk, przypominający włączoną turbinę xD oczywiście sprawa nie jest śmieszna, myślę czy to nie jakieś łożyska w pompie wody, alternatorze czy też na rozruszniku, a że się tak nie znam może ktoś wie co to jest?
dźwięk słyszalny tylko jak się wyjdzie z auta na postoju, jak siedzę w aucie nic nie słychać.
Auto to Golf III 1,4 ABD silnik rok 95



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: Paweł Marek » sob mar 05, 2011 22:11

zapal auto ze zdjętym paskiem alternatora jak dalej będzie rzęzić to musisz szybko zainteresować się pompą cieczy chłodzącej. A jak przestanie to spoko bo to tylko osprzęt czyli alternator lub wspomaganie jeśli masz bo to juz rozwałką silnika nie grozi a zepsuta pompa owszem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: stonefree » sob mar 05, 2011 22:11

Na odległość nikt ci nie powie. Zdejmuj pasek, odpalaj aut i posłuchaj czy ucichnie. Jeżeli tak , kręć alternatorem i pompą ręcznie i szukaj.



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: DaroW » sob mar 05, 2011 22:18

W 1,4 pompa wodna napędzana jest paskiem rozrządu. Gwizdać to ona raczej nie zdąży, szybciej alternator. Zdjąć pasek z alt. i posłuchać :)



Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: Dubik » ndz mar 06, 2011 01:03

Mam ten sam problem tyle że silnik 1.8 ABS pompa wody wymieniona alternator kompletnie zregenerowany a świst pseudo turbiny dalej słychać i taka ciekawostka jak go zapalam jest cisza wystarczy wcisnąć go na 2 tyś obrotów i słychać świst.Za Chiny ludowe nie mogę dość co tak świszczy oczywiście dzwięk wydobywał sie od strony rozrządu.


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: evil666 » ndz mar 06, 2011 07:42

a są jakieś foto porady jak w 1,4 ściąga się pasek i potem go zakłada?? bo może ściągnąć go będę umiał ale gorzej założeniem, sami wiecie jak jest prosto się coś rozkręca a później skręca xd

a co do ciebie kolego:
Dubik pisze:Mam ten sam problem tyle że silnik 1.8 ABS pompa wody wymieniona alternator kompletnie zregenerowany a świst pseudo turbiny dalej słychać i taka ciekawostka jak go zapalam jest cisza wystarczy wcisnąć go na 2 tyś obrotów i słychać świst.Za Chiny ludowe nie mogę dość co tak świszczy oczywiście dzwięk wydobywał sie od strony rozrządu.

ja bym sprawdził dolot powietrza czy gdzieś nie ma dziury chyba ze jeszcze zostaje rozrusznik bo nic o nim nie pisałeś



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: DaroW » ndz mar 06, 2011 17:13

Jak by rozrusznik się nie rozłączył to przy 2 tyś. obr/min silnika wyleciałby w kosmos. Jeśli zdjęcie paska pompy+alternatora w (1,8 abs) nic nie dało i nadal gwiżdże w okolicy rozrządu to rolka napinacza pewnie, albo już ma dosyć albo za mocno został naciągnięty pasek rozrządu.

Co do paska w 1,4, to jeśli napędza sam alternator to trzeba popuścić górną i dolną śrubę alternatora i go nacisnąć, bo sprężyna pod nim robi za naciągacz. Jak go dobrze naciśniesz to pasek się zluzuje i ściągniesz pasek, łatwiej to we 2 robić. Natomiast jeśli pasek napędza oprócz alternatora, pompę wspomagania to jest osobny napinacz z rolką, którego trzeba przekręcić i chyba wsadzić kawałek drutu lub wiertął w otwór blokujący, wtedy pasek ściągniesz.
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 17:19 przez DaroW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: dziwny dźwięk spod maski

Post autor: Dubik » ndz mar 06, 2011 17:18

evil666 pisze:
ja bym sprawdził dolot powietrza czy gdzieś nie ma dziury chyba ze jeszcze zostaje rozrusznik bo nic o nim nie pisałeś
Sorki zapomniałem dodać że rozrusznik też regenerowałem nie wiem co może powodować tego typu dzwięk a może kolektor wydechowy co o tym myślicie z jednej strony fajny efekt bo słychać identyczny dzwięk jak bym miał turbinę ale dla mnie już powoli denerwujące bo jej nie mam a ją słyszę.


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: nkt29 » ndz mar 06, 2011 18:21

Ja też mam taki efekt turbiny w ABU. Altek po wymianie łożysk więc zostaje mi chyba pompa wspomy.


Obrazek

DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: DaroW » ndz mar 06, 2011 23:42

Wymiana łożysk nie zawsze uleczy alternator.



Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: nkt29 » pn mar 07, 2011 16:38

To co jeszcze wymienić, bo szczotkochwytacz z regulatorem też mam wymieniony. Ładowanie w normie.


Obrazek

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: evil666 » pn mar 07, 2011 18:30

a czy jest to możliwe że gdy pasek rozrządu jest za mocno naciągnięty to pompa wody mogła pójść??



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

dziwny dźwięk spod maski

Post autor: stonefree » pn mar 07, 2011 20:44

Ja spotkałem się niedawno w MK3 1Y z piszczącym paskiem przez to,że wyrobiły sie otwory w uszach aluminiowych alternatora, tam gdzie wchodzi długa śruba. Pasek naprężał i alternator był pod skosem. Może to?



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Re: dziwny dźwięk spod maski

Post autor: DaroW » wt mar 08, 2011 00:09

nkt29 pisze:To co jeszcze wymienić, bo szczotkochwytacz z regulatorem też mam wymieniony. Ładowanie w normie.
Niektórym alternatorom coś się w głowie pokręci i gwiżdżą, pozostaje albo zmienić go albo się przyzwyczaić, bo dochodzenie dlaczego wydaje taki dźwięk bywa kosztowniejsze niż zakup drugiego.
evil666 pisze:a czy jest to możliwe że gdy pasek rozrządu jest za mocno naciągnięty to pompa wody mogła pójść??
mogła pójść :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości