wysokie obroty przy zapłonie,falowanie na sprzęgle...

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Loles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 22, 2011 21:51

wysokie obroty przy zapłonie,falowanie na sprzęgle...

Post autor: Loles » wt lut 22, 2011 22:39

Witam, to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.
Jestem szczęśliwym posiadaczem mk4 1.4 16v, niestety od wczoraj mniej szczęśliwym, gdyż zauważyłem u niego niezwykłą przypadłość, otóż przy zapłonie na gorącym silniku obroty gdy mam wciśnięte sprzęgło skaczą do 2,5-3tys., by po chwili (5-6sek.) opaść do 1tys. ale delikatnie falując, dosłownie delikatnie, bo wahania są nikłe, ale wcześniej tego nie było, więc mnie to niepokoi. O dziwo na zimnym obroty wchodzą na 2 tys. Przy dogazowaniu do 5tys. i odpuszczeniu obroty wracają na 1 tys. i wskazówka drga. Porządne wahania dopiero zaczynają się, gdy podczas jazdy wcisnę sprzęgło, np. przy zmianie biegów lub hamowaniu, obroty zachowują się tak,jakbym wciskał i odpuszczał gaz, a tego nie robię. Przykładowo jadę na 2.5 tys ,wciskam sprzęgło i jest 1tys,2tys,1tys,1.5tys,1tys i wahanie nieznaczne na 1tys. Ogólnie każde wciśnięcie sprzęgła powoduje takie wahania :banghead: . Co to może znaczyć? Nigdy tak wcześniej nie robił. Dodam,że tankowałem na orlenie 95 w gdańsku kolo 22.00 i prosto do domu , a następnego dnia o 18.30 zapalił na wyższych niż dotychczas obrotach. Golfik jest z 88' no i ma sporo już wyjeżdżone kolo 186tys. Świece ma z Sierpnia, a rozrząd z 2009 jakoś z wakacji też.
Bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

wysokie obroty przy zapłonie,falowanie na sprzęgle...

Post autor: stonefree » śr lut 23, 2011 14:28

Loles pisze:Golfik jest z 88'
Chyba z 98' ? Zacznij od umycia przepustnicy, a jeszcze lepiej od diagnostyki vagiem.



Loles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 22, 2011 21:51

wysokie obroty przy zapłonie,falowanie na sprzęgle...

Post autor: Loles » śr lut 23, 2011 16:54

tak, z 98:) ok, a wie ktoś może gdzie w gdańsku mogę zrobić taką diagnostykę za małe pieniądze? no i czy mimo tej przypadłości mogę jeździć, czy sobie odpuścić?

PS. http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-v ... 61067.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy taki vag się nada? jeśli tak, to za takie pieniądze moge zrobić sam, no i ustawić po czyszczeniu przepustnicy.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

wysokie obroty przy zapłonie,falowanie na sprzęgle...

Post autor: stonefree » śr lut 23, 2011 17:50

Loles, Napisz do kogoś z forum regionalnego, spis forów masz na głównej stronie.



Loles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 22, 2011 21:51

wysokie obroty przy zapłonie,falowanie na sprzęgle...

Post autor: Loles » śr lut 23, 2011 18:50

a mogę na tym jeździć? nie dobije go mocniej?



Awatar użytkownika
scibi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 03:58
Kontakt:

wysokie obroty przy zapłonie,falowanie na sprzęgle...

Post autor: scibi » czw lut 24, 2011 01:08

mialem podpbna przypadlosc rok temu tez mi lekko falowalo na obrotach przeczyscilem przepustnica i gralo :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości