Pompa wody w silniku ABD

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafael3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 28, 2011 20:12
Lokalizacja: Szprotawa

Pompa wody w silniku ABD

Post autor: Rafael3 » pt lut 11, 2011 19:26

Witam mój problem polega na tym ze kupiłem nową pompę wody przy wymianie rozrządu która po 2 dniach zaczęła hałasować. Hałasuje tylko na rozgrzanym silniku i właśnie w tedy ma lekki luz wyczuwalny. Wię pytanie jest następujące: z jakiej przyczyny się uszkodziła, czy t tylko pechowa wadliwa wersja oraz czy można zamontować starą w pełni sprawna ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompa wody w silniku ABD

Post autor: Paweł Marek » pt lut 11, 2011 19:31

Musiałbyś napisać jakiej marki jest ta pompa, kup porządną droższą starczy na dwie wymiany paska rozrządu to jest dopuszczalne (skf np dwa razy droższa ale ok.)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Rafael3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 28, 2011 20:12
Lokalizacja: Szprotawa

Pompa wody w silniku ABD

Post autor: Rafael3 » pt lut 11, 2011 19:40

Pompa marki GRAF. Rozumiem że są lepsze i gorsze ale dziwne ze pompa pada po dwóch dniach a raczej wichruje ale działa. Myślę nad wstawieniem starej bo działała bardzo dobrze i nie miała luzu ale obawiam się że to chyba raczej także ryzyko



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Pompa wody w silniku ABD

Post autor: T.O.B.I. » pt lut 11, 2011 20:02

jeżeli poprzednia działała cicho i nie miała luzów i nie kręciła się z wyczuwalnym oporem możesz ja śmiało założyć a tą co hałasuje oddać


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Rafael3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 28, 2011 20:12
Lokalizacja: Szprotawa

Pompa wody w silniku ABD

Post autor: Rafael3 » ndz lut 13, 2011 12:59

Założyłem stara pompę i jest ok nie hałasuje. Znajomy mechanik stwierdził że to nie jest dobre rozwiązanie ponieważ stara pompa nie wiadomo ile ma przejechane, w sumie wygląda na oryginał (auto ma przejechane 150 tys). Faktem jest że wizualnie wygląda dobrze nie ma luzu i się obraca bez oporów jedynie ma lekki osad w otworze na zewnątrz ale nie cieknie. Obejrzał także nowa i faktem jest ze ona także nie ma luzu jak jest zimna, doradził mi ze lepiej założyć nową, a luz może wynikać ze złego oczyszczenia miejsca jej montażu lub mechanik który ja montował źle napiął pasek. Co o tym myślicie?. Będę wdzięczny za wszelkie rady.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Pompa wody w silniku ABD

Post autor: prezesik25 » ndz lut 13, 2011 22:44

Ja kupilem nowa pompe (jakis zamiennik za 100zl) i po montazu glosno pracowala. Okazalo sie, ze za mocno naciagnolem pasek. Przejezdzilem tak ok. 500km, potem poluznilem pasek i jest ok.
Mozliwe, ze u ciebie tez mechanik za mocno naciagnal pasek i przez to rozwalily sie lozyska w pompie.
Ja swoja pompe wymienilem przy 320tys.km (przy 197tys.km kupilem golfa i nie wymienialem), a widac, ze byla oryginalna, ale ku mojemu zdziwieniu zero luzow, krecila sie tak jak nowa.


Obrazek
Obrazek

Rafael3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 28, 2011 20:12
Lokalizacja: Szprotawa

Pompa wody w silniku ABD

Post autor: Rafael3 » pt lut 18, 2011 19:09

Zastosowałem się do twoich rad wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie odniesione naciągu paska. Gdy silnik jest zimny pasek daje się obrócić 90 stopni lecz ostatnio przy nagrzanym siniku sprawdzałem to pasek był dosyć sztywny.Powinienem go poluzować?? Pytam ponieważ gdy daje lekko gazu i silnik schodzi z obrotów to przy około 1100 obr słychać wichrowanie paska w sumie nie wiem jak opisać ten dźwięk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości