Przerywa i gaśnie na benzynie przy 2tys. obr.Pierburg 2e2

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pieter WA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw lis 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Przerywa i gaśnie na benzynie przy 2tys. obr.Pierburg 2e2

Post autor: Pieter WA » ndz lut 06, 2011 21:01

Witam panowie.Mam golfa z silnikeim 1.8 na gażniku z instalacją lpg na gazie chodzi ładnie bez zarzutów ale na benzynie coś jest nie tak ponieważ jak jest zimny to podczas dodawania gazu przy ok 2 tys obr go zaczyna dusić, jak sie dodaje gazu łagodnie ale naprawde łagodnie to nawet jest ok choć też idzie to wyczuć a jak mu się da od razu cały gaz to wejdzie do ok 2 tys i go zdusi i zgaśnie i to samo jest na ciepłym silniku... ma ktoś jakiś pomysł na to? dodam ze myslałem że to wina gażnika i go wymieniłem na tym gażniku też dzieje się to samo...



hubertb22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 12:32

Przerywa i gaśnie na benzynie przy 2tys. obr.Pierburg 2e2

Post autor: hubertb22 » pn lut 07, 2011 09:48

Filtr paliwa kiedy ostatnio wymieniałeś ?



Pieter WA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw lis 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Przerywa i gaśnie na benzynie przy 2tys. obr.Pierburg 2e

Post autor: Pieter WA » pn lut 07, 2011 12:00

hubertb22 pisze:Filtr paliwa kiedy ostatnio wymieniałeś ?
filtr paliwa nie ma nawet pół roku



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przerywa i gaśnie na benzynie przy 2tys. obr.Pierburg 2e2

Post autor: Paweł Marek » wt lut 08, 2011 00:51

no to pompka, jak nie pomoże - trzeba do speca albo czytać na forum o tym gaźniku sporo jest, google też po polsku sporo wydadzą. Od razu sprawdź czy przepustnica rozruchowa nie lata luźno, jeśli tak - czytaj o siłowniku pull down i sprężynie bimetalowej w urządzeniu rozruchowym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przerywa i gaśnie na benzynie przy 2tys. obr.Pierburg 2e2

Post autor: Łyskacz » wt lut 08, 2011 18:06

Tiaaaa Pierburg 2e2/2ee. Cuda niemieckiej techniki. Na allegro jest gośc co sprzedaje gaźniki na zamiane za 2e2 i 2ee pozbawione wielu uprzykrzających życie części w/w gaźnikach. ja się nie zdecydowałem poniewaz jest to dosyć droga inwestycja ( ok. 600 pln). Wolę pogrzebać sam przy swoim 2e2 i poczytać trochę forum. A Paweł Marek, zreanimował kiedyś mój gaźnik więc możesz mu zaufać w tym temacie :)


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Pieter WA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw lis 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Przerywa i gaśnie na benzynie przy 2tys. obr.Pierburg 2e

Post autor: Pieter WA » wt lut 08, 2011 22:47

Paweł Marek pisze:no to pompka, jak nie pomoże - trzeba do speca albo czytać na forum o tym gaźniku sporo jest, google też po polsku sporo wydadzą. Od razu sprawdź czy przepustnica rozruchowa nie lata luźno, jeśli tak - czytaj o siłowniku pull down i sprężynie bimetalowej w urządzeniu rozruchowym.
Pompka fakt faktem zauważyłem że lała już wcześniej więc wymieniłem więc odpada....przepustnica rozruchowa nie lata lużno po nagrzaniu przepustnica ładnie sięotwiera u jest w pożądku... pisałem że gażnik sprawdzony przełożony z innego silnika na którym ten gażnik chodził bez zarzutów więc to nie jego wina...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości