znika olej z miski

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

znika olej z miski

Post autor: Kavior » pt paź 08, 2010 19:23

NIestety kolego ale masz dokładnie to co miałem u siebie. Chyba że jeździsz z pękniętą miską olejową i olej gubisz po drodze :jezor:
Spalanie oleju możnaby rzec że to normalka w tych motorach. Zmień pierscienie tylko na zwykle jednocześciowe i ciesz się jazdą bo nie licząc tej jednej wady silnik ten jest bardzo trwały i bezawaryjny.



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » sob paź 09, 2010 18:18

Oj Kavior :( I tak dziekuje i pozdrawiam Wszystkich serdecznie.Ja



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » pn paź 25, 2010 21:48

Czy znowu czeka mnie planowanie glowicy wraz z uszczelniaczami ? :( To w ciagu zaledwie 2 mies glowica znowu do sciagniecia?Czy ma to negatywny wplyw na silnik,no i jak dlugo trwa zmiana pierscieni na tlokach? Dziekuje wszystkim i raz jeszcze pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

znika olej z miski

Post autor: Kavior » śr paź 27, 2010 19:06

Zadnych uszczelniaczy zmieniać ponownie nie musisz, głowicy też nie planuj jak była dopiero co. Jedynie nową uszczelkę pod głowicę pasowałoby załozyć. Na wymianę pierścieni auto jak odstawisz na dwa dni to zdąży zrobic. Zeby tylko nie zakładał pierścieni trzyczęsciowych tak jak były fabrycznie założone bo dalej będzie żarł olej. I nie daj się naciągnąć na jakieś chore koszta. Jak poda Ci mechanik kwotę za części i robociznę to napis tutaj :bajer:



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

znika olej z miski

Post autor: edzio » śr paź 27, 2010 21:27

Kavior pisze:Jak poda Ci mechanik kwotę za części i robociznę to napis tutaj
a ty jakiś rzeczoznawca jesteś?



bielas242
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 27, 2010 21:59

znika olej z miski

Post autor: bielas242 » śr paź 27, 2010 22:20

Mi również znika olej wyczytałem w waszych odpowiedziach co jest tego przyczyną ale mój na dodatek przy zerowej temperaturze otoczenia nie może złapać odpowiedniej temperatury, a gdy odkręcę korek oleju to dymi się, nie wspomnę już że wymieniałem już sondę i kata na używkę ale i tak na nowo jest z tym problem. Jeśli ktoś zna tego przyczynę proszę niech odpisze. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: znika olej z miski

Post autor: Kavior » czw paź 28, 2010 18:48

edzio pisze:
Kavior pisze:Jak poda Ci mechanik kwotę za części i robociznę to napis tutaj
a ty jakiś rzeczoznawca jesteś?
Nie jestem rzeczoznawcą ale robiłem dokładnie to samo w tym samym silniku. I wiem jakie kosmiczne kwoty co po niektórzy mechanicy sobie krzyczą za taką robotę. To źle że chcę chlopakowi pomóc by go nie naciągnęli ???



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » sob paź 30, 2010 15:35

Pewnie ze dobrze Kavior :pub: Nie denerwuj się bo nie masz powodu a i tak zawsze czytam z zainteresowaniem Twoje komentarze,które naświetlają mi obraz tego co mam do zrobienia w moim Golfie.Zawsze znajdzie się ktoś kto ma inna opinie na ten temat.Pozdrawiam.Darek.Pisz jeszcze chętnie poczytam.



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

Re: znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » pt sty 14, 2011 12:20

Witam wszystkich ponownie po kilku miesiacach.Wymienilem w koncu pierscienie na nowe i przejechalem na nich 1400 km z czego pierwsze 600 na autostradzie ze srednia predkoscia 120 km/h,temperatura caly czas 90stopni .po tym wszystkim zajrzalem do stanu i znowu z max zrobilo sie pol !!! Czy moze ktos napisac czy to normalne i po jakim czasie przestanie brac ten nieszczesny olej! To szczegolnie do Ciebie Kavior hehe :pub: Pozdrawiam wszystkich.



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » sob sty 22, 2011 21:44

Kurcze moze ktos jednak wie czy to jest normalne ze znowu bierze olej po wymianie pierscieni przejechalem juz 1700 km na nowych i oleju ubywa,fakt ze malo ale jednak.Dziekuje za odpowiedz :bigok:



bielas242
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 27, 2010 21:59

znika olej z miski

Post autor: bielas242 » pt lut 04, 2011 21:46

witam znika mi olej i ma dziwną maź pod korkiem wlewu oleju, pisaliście że trzeba zmienić pierścienie na jedno częściowe mógł by mi ktoś przybliżyć temat może jakieś numery katalogowe pierścieni bym nie kupił przez pomyłkę innych, i co może być z tą mazią a wydaje mi się że płyn chłodniczy jest w normie że nie zmienia się stan. Dzięki pozdro



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Re: znika olej z miski

Post autor: mazt » pn lut 07, 2011 00:43

bielas242 pisze:witam znika mi olej i ma dziwną maź pod korkiem wlewu oleju, pisaliście że trzeba zmienić pierścienie na jedno częściowe mógł by mi ktoś przybliżyć temat może jakieś numery katalogowe pierścieni bym nie kupił przez pomyłkę innych, i co może być z tą mazią a wydaje mi się że płyn chłodniczy jest w normie że nie zmienia się stan. Dzięki pozdro
Też mam taką maź u siebie pod korkiem, przyłączam się do tematu :)



bielas242
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 27, 2010 21:59

znika olej z miski

Post autor: bielas242 » pn lut 28, 2011 18:06

Witam pisałem o ubytkach oleju powiedzieliście co trzeba zrobić, jeśli mogę poprosić jeszcze o jakiekolwiek parametry pierścieni które trzeba kupić jakiej firmy najlepiej, nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi odnośnie mazi pod korkiem wlewu oleju mimo że płyn chłodniczy jest w normie. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości