zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skuraa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:32
Lokalizacja: Sosnowiec

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: skuraa » śr sty 26, 2011 17:12

mam taki problem , zeby odpalic golfa musze dac mu gazu i wtedy dopiero odpali(czemu tak jest ? ) . i gdy jest zimny to nie trzyma wgl obrotow i gasnie , wymienilem niebieski czujnik i dalej to samo . gdy zlapie temp juz chodzi normalnie . prosze o pomoc



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: krxychu » śr sty 26, 2011 17:33

jak masz LPG to przewaznie przyczyną problemów sa błędy które powstaja podczas jazdy na LPG. Odepnij kleme akumulatora na pare minut i jak zapalisz norlamnie to musisz załozyc tz kasownik błedów i powinno byc ok.
W moim przypadku jest podobny problem.Kasownik mam zamontowany niebieski czujnik nowy...zobaczymy ci Ci koledzy napiszą :)



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: krxychu » śr sty 26, 2011 17:33

jak masz LPG to przewaznie przyczyną problemów sa błędy które powstaja podczas jazdy na LPG. Odepnij kleme akumulatora na pare minut i jak zapalisz norlamnie to musisz załozyc tz kasownik błedów i powinno byc ok.
W moim przypadku jest podobny problem.Kasownik mam zamontowany niebieski czujnik nowy...zobaczymy ci Ci koledzy napiszą :)



skuraa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:32
Lokalizacja: Sosnowiec

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: skuraa » śr sty 26, 2011 17:35

no odlaczalem i nic to nie daje , ale ciekawi mnie czemu trzeba dac gazu zeby odpalil ; /



skuraa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:32
Lokalizacja: Sosnowiec

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: skuraa » śr sty 26, 2011 17:40

a kasownik to gdzie jest ? ; o jak to wyglada wgl



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: Paweł Marek » śr sty 26, 2011 18:33

Poczytaj o resecie ECU bo nie wynika z twoich postów czy to robiłeś, jeśli nie pomoże reset to i "kasownik" nie pomoże. Sprawdź jeszcze czyn czujnik który zmieniłeś ma zasilanie 5V we wtyczce po włączeniu zapłonu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

skuraa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:32
Lokalizacja: Sosnowiec

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: skuraa » śr sty 26, 2011 22:05

no zrobilem reseta i dalej nic . pali jak palil .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: Paweł Marek » śr sty 26, 2011 22:51

możesz zczytać kody błyskowe, opisy na forum. Upewnić się co do stanu kabli świec i reszty układu zapłonowego. Sprawdzić zasilanie czujnika co napisałem i podobnego od powietrza co jest u góry we wtrysku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

skuraa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: skuraa » śr sty 26, 2011 22:58

no musze zczytac te kody blyskowe moze cos mi pokaze co to ..
no ale dziwi mi ze musze dac gazu zeby odpalil bo inaczej kreci kreci ale nie zalapie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: Paweł Marek » czw sty 27, 2011 00:51

nie masz się co dziwić awarie takie sa częste, tylko że jeszcze nie wiemy co się stało. Czy nie działa układ "ssania" czyli kwestia sprawdzenia działania obu czujników temperatury, albo bardzo rzadko awaria sterownika silnika, czy może masz niesprawny układ zapłonowy. Właściwie jeśli kody błyskowe nic nie wniosą, jeśli sprawdzisz oba czujniki, to trzeba będzie chyba wymienić kable i świece - chyba że masz pewność że sa jeszcze sprawne. Sprawdź też szczelność odstawki od wtryskiem - próba z dezodorantem lub ruszanie wtryskiem na odpalonym silniku - nie może być wachnięć obrotów w tym momencie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

skuraa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:32
Lokalizacja: Sosnowiec

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: skuraa » czw sty 27, 2011 09:04

no wiem o co chodzi ... sprobuje dzis poruszac calym wtryskiem . bo wiem ze mam odpiety jeden kabel z podcisnieniem .. ale on dopiero dziala jak odepne wtyke na 2 kable w elektro cos tam



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: marekTDI » czw sty 27, 2011 09:15

ja bym obstawił czujnik temp.
Komputer zapamiętał ostatnie ustawienie czujnika na ciepłym silniku i teraz daje sygnał do wtrysku ze zbyt mała dawka paliwa. Przez to trzeba mu pomoc i dać troszkę paliwa pedałem gazu.
Kup czujnik, pare zł kosztuje i podejżewam że pomoże. A potem dopiero jeśli nie zadziała to szukaj dalej.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: Paweł Marek » czw sty 27, 2011 12:40

marco_pl, przecież czujnik kolega zmienił, czas na diagnostykę a nie ponowne zmienianie w ciemno


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zeby odpalic trzeba dac gazu i nie tylko

Post autor: marekTDI » czw sty 27, 2011 14:22

aha to przepraszam. Korzystam w ciągu dnia przez telefon z internetu i gdzieś mogło mi się ominąć jakiś post.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości