Nie pali zimny, czujnik temperatury który to

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Nie pali zimny, czujnik temperatury który to

Post autor: wojtas4589 » pn sty 24, 2011 14:26

Witam wszystkich, chciałbym Was prosić o pomoc.
Sprawa wygląda następujaco... Wróciłem pewnego dnia z pracy i zostawiłem auto pod domem, wszystko łądnie pieknie. Nastepnego dnia rano już nie mogłem go zapalić kręcił i zero odzewu, nawet nie pyrknął tylko śmierdziało paliwem. Postał tak 2 dni pod chmurka i spróbowałem ponownie go uruchomić, załapał w ostatniej chwili na rozładowanym już aku. (po odpaleniu palił już od strzała) Wstawiłem go do garażu i następnego dnia ponownie nie mogłem go uruchomić, kręciłem aż wysiadł akumulator, dzis naładowałem akumulator, próbowałem zapalić i dalej kręcił i nie chciał zaskoczyć tylko czasem pyrknął na sekundę. Odłączyłem więc kabelki od czujnika na króćcu (tego dolnego) zwarłem je drutem i po próbie odpalenia udało sie zapalic. I znów po odpaleniu pali od strzała. Więc mam taki pytanie czy ten czujnik to własnie od ssania, czy zwarcie tych kabli podziałało jak ssanie, czy poprostu to tylko zbieg okoliczności, że zapalił po zwarciu tych kabelków. Dodam że jak zwieram te kable na uruchomionym silniku to troche silnik reaguje na to, więc podejrzewam, że to usterka tego czujnika nie pozwala na odpalenie zimnego silnika. Podpowiecie coś? :) może ktoś wie który czujnik za co odpowiada?
Obrazek

silnik to 1.8 GX bez gazu.



Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Nie pali zimny, czujnik temperatury który to

Post autor: gasiorx » pn sty 24, 2011 19:13

nie wiem dokładnie czy wg kolorów jest tak samo u ciebie ale w moim 1,3 MH czarny czujnik jest od wskazówki temp. a niebieski od ssania i gdy miałem problemy też z odpalaniem na zimnym uzyskałem poradę z forum aby próbować palić z rozłączonym tym czujnikiem, wzrost obrotów po rozłączeniu tej wtyczki z niebieskim czujnikiem miał sygnalizować jego defekt. wymieniłem niebieski czujnik odpowiedzialny u mnie za ssanie i się naprawiło wtedy. zobacz u ciebie jak to się ma do tego co napisałem, ja za czujnik EPS dałem niecałe 70 zł. powodzenia



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Nie pali zimny, czujnik temperatury który to

Post autor: wojtas4589 » wt sty 25, 2011 10:31

u mnie od wskazań na desce czujnik jest na górze, dla mnie chodzi najbardziej o to od czego jest ten dolny czujnik (jeśli dawałby sygnał do kompa to czy aby odpalić bez niego silnik to trzeba zewrzec kabelki czy poprostu zdjąc je tylko z czujnika)



Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Nie pali zimny, czujnik temperatury który to

Post autor: tomek0o7 » wt sty 25, 2011 12:23

Sprawdz najpierw czy masz iskre bo mozliwe ze zaplon Ci padł :) Pamietasz jak u mnie zmienialismy? :) odrazu kopułke kable i palec sprawdz na samym poczatku :)



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Nie pali zimny, czujnik temperatury który to

Post autor: wojtas4589 » wt sty 25, 2011 12:29

u mnie to raczej wina tego czujnika, dzis znów rano poszedłem sprawdzić czy wczoraj po zdjeciu z niego kabli to był przypadek że zapalił, tak wiec dzis znów spróbowałem i znów zapalił, także moze to być ten czujnik, wyczytałem na necie że daje on sygnał do kompa. Jego numery to 027919369B i tu moja prosba czy mógłby ktoś podać numery zamiennika lub gdzie kupić taki czujnik, wygląda on tak.
Obrazek

Wiem, że w ASO penie jest ale u mnie nie ma ASO w mieście :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości