problem z elektroniką, odcięcie paliwa

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zawisza19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 20, 2011 15:03

problem z elektroniką, odcięcie paliwa

Post autor: zawisza19 » czw sty 20, 2011 15:16

witam wszystkich

posiadam VW golfa IV z 2000 roku.... silnik 1.6 16V benzyna... auto w bardzo dobrym stanie i bogato wyposazone... posiada miedzy innymi system ESP... lecz od dłuzszego czasu mam z nim pewien problem mianowicie co pewien czas zapala mi sie kontrolka ESP (pomaranczowy trójkąt w obwódce) po czym auto słabnie, traci moc, a nastepnie nastepuje odciecie paliwa ( auto ma włączony silnik, lecz nagle traci obroty do 1000 i nie reaguje na wciśnięcie pedału gazu)....dopiero zgaszenie i ponowne zapalenie silnika pozwala na dalszą jazde.... lecz najczesciej po chwili usterka znowu powraca :/ usterka wystepuje nieregularnie, zarówno na miescie jak i na trasie poza miastem np autostrada... a bywa i tak ze mozna jezdzic cały dzien i wogole nie wystąpi... przy czym jestem raczej na 100% pewny ze sam system ESP jest sprawny o czym przekonałem sie tegorocznej zimy :p po podpieciu do komputera ukazał sie błąd: " czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym, rurze dolotowej". czujnik ten wymieniłem, co nie przyniosło rezultatów... kolejnym krokiem było czyszczenie przepustnicy i wymiana uszczelek... dalej nic :/ błąd ten sam... nie mam pomysłu co dalej można zrobic z tym problemem... proszę o jakąs podpowiedz :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

problem z elektroniką, odcięcie paliwa

Post autor: stonefree » pt sty 21, 2011 20:30

A jaki to był błąd? może okablowanie czujnika jest uszkodzone?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

problem z elektroniką, odcięcie paliwa

Post autor: edzio » pt sty 21, 2011 23:56

Błąd czujnika MAP nie oznacza jego uszkodzenia ,może byc złe podciśnienie z różnych powodów jak źle ustawiony rozrzad zapchany wydech,czy lewe powietrze.Wiesz może jakie podciśnienie odczytuje map?A przy usterce silnika esp obcina moc to normalne.



zawisza19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 20, 2011 15:03

problem z elektroniką, odcięcie paliwa

Post autor: zawisza19 » sob sty 22, 2011 15:24

moze spowodowac takie objawy jakis przecięty kabel ? dokładnie nie wiem jakie podcisnienie ale mowili ze w normie jak podpieli na postoju do komputera... to własnie raczej nie samo ESP bo sam system działa tylko chyba ten błąd korzysta z tej funkcji esp czyli odcięcie mocy przynajmniej ja tak to rozumiem...



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

problem z elektroniką, odcięcie paliwa

Post autor: Jacek75 » ndz sty 23, 2011 19:42

Wymiana czujnika była bez sensu - on rzadko pada.
16V czasem wymaga adaptacji także EGR po czyszczeniu przepustnicy, sam się z tym woziłem. Było na forum. Nawet pozostawienie silnika z otwartym wlewem olejeu może spowodować błędy od czujnika podciśnienia. Nalezy sprawdzić szczelność układu podciśnień: rurki uszczelki odma, serwo itd.
Błąd mogł być wynikiem przycinania sie przepustnicy.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 48 gości