wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bronekc6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:14
Kontakt:

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: bronekc6 » czw sty 13, 2011 16:52

Witam mam problem mianowicie autko chodzi na gazie ładnie równo ,na benzynie podczas zwiekszania obrotów równo chodzi lecz gdy trzymam równy gaz obojetnie na jakich obrotach to chodzi nie równo zalewa go. Znalazłem jeden wężyk idący od przepustnicy tak od dolu i jest on u mnie zaslepiony srubą( własnorecznie zrobiona zaślepka zacisnieta obejmą) po wyjeciu tej srubki na benzynie trzyma wysokie obroty lecz równiejsze a na gazie wcale nie chce chodzić. Ponoć jest to jakaś odma, wiem jeszcze ze ta rurka zasysa powietrze. Może ktoś mi powie gdzie mam to podłączyć czy moze czegoś jeszcze tam brakuje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 17:37

Daj foto weży i weżyków ci tam dostatek. Możesz znaleźć fotkę w necie i wskazać o co chodzi. Może chodzi ci o waż ok 1 cm od pochłaniacza oparów paliwa, albo cieniutki idacy od góry z przepustnicy do trójniczka a z niego do klapki filtra i do regulatora ciśnienia paliwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bronekc6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:14
Kontakt:

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: bronekc6 » czw sty 13, 2011 18:01

z tego co napisales to mam cyrk z tymi wezykami bo zaden nie idzie do trójnika fotke zrobie jak bedzie dzień aby lepiej było widać



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 18:27

to od razu podłącz cienki wężyk idący z góry przepustnicy do regulatora ciśnienia paliwa - trójnikiem i podpięciem do siłownika klapki pod filtrem zajmiesz się potem. Podciśnienie do regulatora ciśnienia paliwa jest konieczne, bez niego paliwo jest podawane na wtryski pod za dużym ciśnieniem ( 3 bary a ma być 2.5), silnik tego nie przepala szarpie i ma potężne spalanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bronekc6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:14
Kontakt:

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: bronekc6 » czw sty 13, 2011 19:29

a ten regulator gdzie jest i jak wyglada



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: Paweł Marek » czw sty 13, 2011 20:02

metalowy grzybek wciśnięty w listwę wtryskiwaczy od strony pasażera


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bronekc6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:14
Kontakt:

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: bronekc6 » pt sty 14, 2011 20:18

do tego wężyk idzie ale nadal źle chodzi
mysle ze to ten co idzie od dołu przepustnicy jest tylko jeden i niewiem gdzie go podłączyć



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: Paweł Marek » pt sty 14, 2011 22:18

do filtra oparów w prawym nadkolu - albo go zaślep będzie w porzadku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bronekc6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:14
Kontakt:

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: bronekc6 » sob sty 15, 2011 15:31

no włąsnie ten od dolu jest zaslepiony i nie chodzi tak jak powinien szarpie przerywa zalewa ale jak go odtykam to chodzi duzo lepiej a gdy palcem zatykam tak w polowie to chodzi równo więc sam niewiem czego to wina a i dodam ze nie mam puszki filtra powietrza gdyż ktoś stożek wsadził



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: Paweł Marek » sob sty 15, 2011 18:06

7 nieszczęść. Odtykasz to dopuszczasz lewego powietrza, jeśli wówczas silnik lepiej chodzi to znaczy że wyjściowo ma za bogatą mieszankę. Z przyczyn właśnie braku podciśnienia do regulatora, uszkodzenia lambdy przepływomierza czy TPS, albo całkiem zapchanego stożka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bronekc6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:14
Kontakt:

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: bronekc6 » sob sty 15, 2011 19:23

nawet bez stozka na benzynie słabo chodzi
sam juz niewiem da sie jakos sprawdzić lambde i dziś odkryłem ze ktos gdzies schował podłączenie do vaga



Awatar użytkownika
bronekc6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:14
Kontakt:

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: bronekc6 » ndz sty 16, 2011 23:50

A mam pytanie czy da sie jakos oszukać system i przez jakis przekaźnik czy cos zrobic aby dostawał dawke jak potrzeba bo wymiana wszystkiego bedzie droga



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: Paweł Marek » pn sty 17, 2011 14:12

nic nie kupuj miernik do reki i sprawdzaj przeplywomierz, tps, czujnik temperatury. Opisy na forum. Do mechanika co ma manometr niech zmierzy ciśnienie paliwa. Najpierw diagnoza potem leczenie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bronekc6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 20, 2009 20:14
Kontakt:

wężyk od przepustnicy 2.0 2e

Post autor: bronekc6 » wt sty 18, 2011 00:41

mam myslec ze zwykly miernik do napiecia natezenia i podobnych



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości