Problem z silnikiem 1.6 gaźnik

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krystianSw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 10, 2011 23:19

Problem z silnikiem 1.6 gaźnik

Post autor: krystianSw » pn sty 10, 2011 23:46

Witam,

posiadam golfa II 1.6 gaźnik z roku 1988. jest to wersja 5 biegowa.
Problem polega na tym że prędkośc max jaką moge rozwinąc to 120km/h, więcej nie idzie..nawet po wciśnięciu całego pedału gazu
Gyd przełącze na LPG to rozpędze sie do ok130km/h

Czy wie ktoś co go tak ogranicza??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z silnikiem 1.6 gaźnik

Post autor: Paweł Marek » pn sty 10, 2011 23:53

Błąd ustawienia zapłonu i/lub rzozrządu, zapchany katalizator jeśli jest (dopisz typ silnika) , za mały mikser LPG - to na początek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Szeski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z silnikiem 1.6 gaźnik

Post autor: Szeski » pt sty 21, 2011 22:45

Witam. Mam podobny problem do kolegi więc nie będę zakładał nowego tematu. Mój Golf II 1.6 benz + LPG muli niemiłosiernie. podobnie jak u kolegi ok. 130 km/h to max..(rozpędzam się do nich na 4 wrzucam 5 i nie idzie nawet o kilometr więcej:/) Rozrząd sprawdzony jest ok, zapłon ustawiony u mechanika lampą. Zastanawiam się czy nie jest to ten nieszczęsny katalizator bo posiadam takowy, a może to coś innego? proszę o jakieś wskazówki bo nie wiem gdzie szukać już przyczyny. Dodam, że objawy występują na gazie i na benzynie. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z silnikiem 1.6 gaźnik

Post autor: Paweł Marek » pt sty 21, 2011 23:02

Bardzo możliwe że katalizator jest już zapchany, spec po wymontowaniu pod światło spojrzy i ci powie czy tak jest


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Szeski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:03
Lokalizacja: Łódź

Problem z silnikiem 1.6 gaźnik

Post autor: Szeski » pt sty 21, 2011 23:07

Ok jutro podjadę do mechanika i niech to sprawdzi. Mam jeszcze jedno zapytanie. Czy jeśli okaże się, że to niestety katalizator co mam robić? Wyrzucić z układu? Słyszałem mało pochlebne opinie o tzw. strumienicach i raczej bym się jej wystrzegał a Ty co o tym sądzisz? Jakie jest najlepsze z możliwych rozwiązań w takiej sytuacji?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z silnikiem 1.6 gaźnik

Post autor: Paweł Marek » sob sty 22, 2011 00:43

Szeski, o tym jest mnóstwo na forum, możesz go tylko wybić - będzie trochę głośniej, możesz wspawać imitację katalizatora - taki tłumiczek pusty w środku - strumienicy się nie opłaca nic nie daje, możesz nawet prostą rurę wspawać tylko wówczas z sondą ciężko się wspawać łatwo bo chyba masz ją w katalizatorze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości