Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: adamwwy » pn gru 27, 2010 05:42

Koledzy, to, że VAG nie pokazuje błędów to jeszcze o niczym nie świadczy. Błąd jest wykrywany po przekroczeniu wartości granicznej np. danych z czujnika, przerwy lub zwarcia. Żeby zdiagnozować auto trzeba je odpalić zimne i do czasu załączenia wentylatora obserwować wartości w blokach pomiarowych i porównywać z wartościami bazowymi. Więc jak już diagnozujecie auto to zróbcie to w taki właśnie sposób bo sam odczyt błędów nie wiele pomoże. Ja osobiście robię w ten sposób, że załączam bloki pomiarowe i przełączam co jakiś czas pomiędzy odczytem rzeczywistym, a nastawami fabrycznymi, jeżeli przy tych przełączeniach nie zmieniają się wartości ani praca silnika to jest ok. jeśli natomiast zmieniają się to jest coś nie tak. Wtedy trzeba znaleźć wartości które się nie zgadzają z fabrycznymi i wiadomo już o co chodzi.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Gawior » pn gru 27, 2010 21:10

PAPAYOS, to o czym piszesz, to jest elektrozawór z filtra węglowego przez który idzie odpowietrzenie zbiornika paliwa.
Jak masz co do niego wątpliwości ( że np. się zacina w pozycji otwartej i łapie przez niego lewe powietrze, czy coś takiego ), to odłącz od niego tą rurkę, przewód co widzie do kolektora i zatkaj ją czymś ( np. wkręć w ten przewód gumowy śrubkę żeby uszczelnić ). Najpierw się upewnij że ten przewód nie jest sparciały i popękany.

Ja też w pewnym momencie przygód z moim silnikiem 2E sprawdzałem czy za dolegliwości mojego silnika nie odpowiada właśnie ten elektrozawór, ale po odłączeniu go nic się w pracy silnika nie zmieniało.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Mati44 » czw gru 30, 2010 14:42

Ja tag że posiadam AEE i miałem problemy właśnie z wolnymi obrotami i silnik nie chciał odpalać jak był zimny trzeb było trzymać gaz do puki silnik się nie rozgrzał wszystkiemu winna była przepustnica nie trzeba jej wymieni trzeba tylko dobrze wyczyści dwie blaszki w nastawniku zasilające silniczek regulujący obroty biegu jałowego a oto rozwiązanie szkoda że znalazłem je tak późno :grrr: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=320686" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdraVWiam



krain
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 10:11
Lokalizacja: katowice

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: krain » czw gru 30, 2010 18:01

zobacz pompe paliwa


Martin Krain

Misza86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Misza86 » pt sty 07, 2011 11:23

Witam ponownie, problem z moim AEE dalej jest nie rozwiązany. Objaw dość dziwny ponieważ dopóki jest sanie chodzi elegancko jak się rozgrzeje i obroty spadną do tych około 600, to jest tak z 15 minut cyrku, na jałowym przygasa, występują spadki obrotów do 300-400 prawie gaśnie, po około 15 minutach jazdy problem ustaje i chodzi wzorowo. Zero błędów na vagu, kopułka, palec i kable wymienione, zapłon ustawiony książkowo i dalej problem (jak już pisałem wcześniej przepustnica była wymieniana jakieś pół roku temu), niezależnie od tego ile samochód ma postoju problem jest zawsze. Proszę o jakieś sugestie bo już mam dosyć.



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Djpawssio » pt sty 07, 2011 20:06

weź ty jedź do porządnego mechanika albo serwis :)



Misza86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Misza86 » sob sty 08, 2011 22:40

no pewnie tak najłatwiej i będzie sprawdzał wszystko od nowa i brał kasę za byle co, to co już było wałkowane kilka razy, a nowego dalej nic nie znajdzie, w tym samochodzie juz tyle rzeczy było wymienionych, że powoli kończą się możliwości, a on dalej co jakiś czas wywija mi nowy numer



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Djpawssio » sob sty 08, 2011 23:17

Rób jak chcesz ja mam 1.6 aee taki jak ty i od 5 miesięcy nie mam wcale problemów



Misza86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Misza86 » pn sty 10, 2011 23:45

A wcześniej miałeś jakieś problemy czy po prostu masz go dopiero od 5 miesięcy? Ile może kosztować taka diagnostyka w serwisie? Orientuje się ktoś?



CWANIAK18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 05, 2010 16:52

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: CWANIAK18 » wt sty 18, 2011 23:06

ja mam cos podobnie w swoim aee. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=378171" onclick="window.open(this.href);return false; juz powoli brakuje mi do niego sił i pieniedzy. jak by sie cos udało rozwiazać to opisz, moze i mi pomozesz



Misza86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Misza86 » czw sty 20, 2011 18:19

mi ten samochód to już tyle nerwów napsuł że szok, mam go 1,5 roku a wsadziłem już ze 4000 w naprawy, jakbym wiedział że z tym AEE są takie cyrki to na pewno bym go nie kupił



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości