Problem na benzynie-przepływomierz

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: kox19 » śr gru 29, 2010 23:54

Panowie potrzebuje przepływomierza do golfa II 1,3 nz , ponieważ mój prawdopodobnie jest uszkodzony, auto nie jeździ na benzynie , wszystko co było do wymienienia zostało wymienione , więc zostaje przepływomierz , muszę go zrobić bo na LPG nie opłaca mi się jeździć gdyż pali mi 20/100 :( :( żaden gazownik nie umie gazu ustawić :( palił cały czas 10/100 a od końca września się zaczęło na 15 aktualnie jest 20 , wszystko zostało powymieniane, wszystkie filtry,czujniki, przewody,świece, palec , kopułka , wybudowali mi krokowego i mam register i dalej lipa , gaz był ustawiany chyba z 20 razy i w Rybniku gazownicy już rozkładają ręce, więc postanowiłem zrobić auto żeby jeździło na benzynie bo to będzie bardziej mi się opłacało , aktualnie tankuje gazu za 55 zł i robię na tym 100km :( . Jeśli ktoś posiada takowy przepływomierz byłbym wdzięczny za sprzedanie lub pożyczenie na 2 dni (w celu sprawdzenia czy to na pewno trzeba wymienić przepływomierz ) . Pozdrawiam


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: Paweł Marek » czw gru 30, 2010 00:13

kox19, to nie jest dział do zawierania transakcji szukaj na giełdzie forumowej czy allegro, albo kolego z grupy regionalnej.
Dopisze tylko że jak dalej w ciemno wszystko będziesz zmieniał to skończy się na zmianie samochodu. Opisy sprawdzania przepływki (podobnie jak do PB, PF czy 2E) są na forum wystarczy mieć miernik uniwersalny. Związek wysokiego spalania gazu z przepływomierzem byłby tylko wówczas gdyby miał on zablokowaną klapkę - wystarczy podnieść pokrywę filtra i zajrzeć na nią.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: kox19 » czw gru 30, 2010 00:35

zaglądałem i klapka pod filtrem powietrza jest przykręcona śrubką tak że nie bierze powietrza z nadkola, tylko ciepłe przez rure z korektora


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: Paweł Marek » czw gru 30, 2010 01:00

Piszę o klace przepływomierza nie klapce pod filtrem, poproś kogoś o pomoc bo przecież nie kumasz na razie podstaw budowy auta to skąd pomysły wymieniać coś o czym nie masz pojęcia jak działa i czy działa - to się nie opłaca Tobie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: kox19 » czw gru 30, 2010 01:03

Możesz wytłumaczyć gdzie ta klapka jest dokładnie , jutro to sprawdzę .


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: Paweł Marek » czw gru 30, 2010 12:51

wewnatrz przepływomierza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: kox19 » czw gru 30, 2010 14:32

ok , dzięki, sprawdzę to po nowym roku. Pozdrawiam


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: kox19 » sob sty 08, 2011 14:22

Panowie okazało się że przepływomierz jest sprawny, właśnie jestem po mierzeniu i jest sprawny, co golfa boli w takim razie?


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Re: Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: lon3201 » sob sty 08, 2011 17:31

kiedys pewien mechanik mi powiedział "jeżeli paliwo dochodzi i jest iskra to silnik powinien sie odzywac" moze powinienes sprawdzic wtrysk bo z tego co mi wiadomo to gaz nie idzie przez wtrysk to są moje sugestie przynajmniej ja tak miałem u mechanika powiedziano mi bym z przepływomierza wyciagnoł czujnik ze jest wymienny i przy prubie zrobiłem zwarcie i chyba spaliłem przepływomierz nie palił na benzynie tyko na gazie chodził



Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: kox19 » sob sty 08, 2011 23:49

tylko jak wtrysk sprawdzic?
ale mi się wydaje że może to być któraś pompa paliwa? w baku lub na zewnątrz , tą przy filtrze słychać jak pracuje, natomiast nie wiem jak sprawdzić tą w baku ;/


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: lon3201 » ndz sty 09, 2011 16:01

Spróbuj odłaczyc przewód wychodzący od pompy odłacz go nie przy samej pompie tylko dalej na najbliższym łączeniu podłóż naczynie pod odpiety przewód i spróbuj krecic jesli jest dobra powinno pompowac paliwo. Przy samym przekręceniu stacyjki by kontrolki zaswieciły tez powinna przez chwile isc by podpompowac paliwo przysłuchaj sie czy pracuje jeżeli paliwo dochodzi po sam wtrysk a na gazie odpala to wydaje mi sie ze moze to byc wina wtrysku bądz jakies błędy



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: lon3201 » ndz sty 09, 2011 16:08

a jak jeżdzisz na gazie to dławi ci go czy chodzi płynnie



Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: kox19 » ndz sty 09, 2011 17:10

na gazie chodzi idealnie auto , co do pompy paliwa to odpiąłem wężyk przy filtrze i ciśnienie wydaje się małe


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Problem na benzynie-przepływomierz

Post autor: lon3201 » pn sty 10, 2011 09:51

wydaje mi sie ze przy takim cisnieniu silnik powinien sie choc troche odezwac *#cenzura#* przed samym wtryskiem odłaczyc przewód powinno byc takie same jak tak to jak dasz rade wyjmij listwe wtrysków i wtedy kręc powinno wybijac paliwo z wtrysków a jeżeli chodzi o gaz próbowałes wymieniac mikser albo założyc sróbe regulująca na przewód idacy z miksera do kolektora i ustawic na niej jak najmniejszy przepływ gazu tak by auto nie gasło



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości