pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pioetek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 09, 2010 20:01
Lokalizacja: lubuski

pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: pioetek » ndz gru 26, 2010 23:03

Witam, a więc tak, ostatnio posiedziałem troche na forum i dowiedziałem sie że za ssanie odpowiedzialny jest ten niebieski czujnik co jest w krućcu wody, i jak silnik jest zimny to powinien być zwart a jak ciepły to rozwart i nasówa mi si epytanie czy jak bym odłączył wtyczke od tego czujnika i połączył bym dwa styki razem np drucikiem i odpalił to nic by się nie stało czy moge coś uszkodzić ?. Pytam po golfik 1,6 pn dziwnei chodzi niemoże sie przłączyć ze ssanai próbóje ale mu niewychodzi tylko obroty wariują nawet podcza sjazdu mu sie tak dzieje. zgóry dzięki za pomoc i sory za błędy.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: prezesik25 » pn gru 27, 2010 00:51

wymień czujnik i będzie po problemie, nie kombinuj "na druciki".


Obrazek
Obrazek

pioetek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 09, 2010 20:01
Lokalizacja: lubuski

pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: pioetek » czw gru 30, 2010 22:45

Panowie, jeszcze jedno pytanie dotyczące tego czujnika niebieskiego. A mianowicie czy jak odłącze wtyczke od tego czujnika i odpale samochód to czy komputer przechodzi w jakiś tryb awaryjny czy coś w tym stylu?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: Lipek81 » ndz sty 02, 2011 22:07

pioetek, źle czytałeś. Niebieski czujnik zmienia swoją rezystancje w zależności od temperatury. Poza tym, to nie on jest przyczyną falowania obrotów. Poszukaj o nierównych obrotach w silniku PN na forum - jest jeden bardzo obszerny temat, w którym już chyba wszystko zostało napisane.



pawel007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 15, 2010 23:09

Re: pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: pawel007 » wt sty 04, 2011 14:04

gdzie jest dokładnie ten czujnik ssania? prosze nie mówcie jezykiem fachowym bo ja go nie rozumiem gdyż nie jestem "mchanikiem" :goof: mk2 1.6 88r pierburg 2e



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: Paweł Marek » wt sty 04, 2011 14:52

z pierwszego postu wynika chyba że wiesz gdzie. Papatrz na silnik, z głowicy z przodu wychodzi króciec węża gornego od chłodnicy i w tym króćcu jest


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pawel007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 15, 2010 23:09

Re: pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: pawel007 » wt sty 04, 2011 15:09

Paweł Marek pisze:z pierwszego postu wynika chyba że wiesz gdzie. Papatrz na silnik, z głowicy z przodu wychodzi króciec węża gornego od chłodnicy i w tym króćcu jest

jak wyglada ta głowiga i kruciec weza gurnego ? czy mozesz pokazac na zdjeciu bo jestem wzrokowcem i musze zobaczyc zeby załapac
a jezeli chodzi o gurny waz od chlodnicy do silnika to znalazem na koncu tego weza przy silniku 3 czujniki czerwony od grzałki kolektora dolot. siwy niewiem od czego "na gurze" a od dolu jest czarny ale od czego? wyciagalem wszystkir na wlaczonim silniku a obr. nie spadły nie zgasł to chyba nie sa czuijniki od ssania :? a ten waz tez zdjełem j tam był tylko płyn chlodniczy ponoc mowia ze ma być niebieski ja tylko znalazłem rurke z prawej strony gaznika pierburg 2e :cool: kturej otwur był zamkniety niebieskim kapturkiem



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: Lipek81 » wt sty 04, 2011 17:28

No i się w wątku trochę nakiełbasiło. pioetek pisze o zwieraniu czujnika drucikami w silniku PN z gaźnikiem 2EE, po czym w temat podpina się pawel007, i pisze o innym gaźniku - 2E2, lub 2E3, a kolega Paweł Marek tego nie zauważył ;) .

pawel007, temat dotyczy zupełnie innego gaźnika.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

pytanie dotycząće niebieskiego czujnika

Post autor: Paweł Marek » wt sty 04, 2011 20:00

Ano tak sorki fakt nie zauważyłem że komu innemu odpowiadam .Z tym że pawel007, nie napisał w pierwszym swoim poście typu gaźnika więc myślałem ze ma również PN


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości