Nieszczelność w wydechu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Nieszczelność w wydechu

Post autor: mishabest » wt gru 28, 2010 00:43

Witam wszystkich.
Mam mały problem po wymianie wydechu. Wymieniałem od kata do końca, stara zostałą tylko rura kolektorowa. Pomiędzy katem a rurą kolektorową jest nieszczelność. Pytanie: czy oprócz takiego pierścienia z konusem przychodzi tam jakaś uszczelka? Jak założyć ten pierścień (z jednej strony konus jest większy, niestety jak rozcinałem stare śruby to poprostu pierścień spadł mi do kanału więc nie przyjrzałem się w którą stronę był założony.

autko to vento z silnikiem aam.

Z góry dzięki za podpowiedzi :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Ivan_
Vag Południe
Vag Południe
Posty: 172
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 21:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieszczelność w wydechu

Post autor: Ivan_ » wt gru 28, 2010 12:22

niestyety nie przychodzi tam żadna uszczelka tylko ten pierścień :bigok: jak będziesz zakładał pierścień to popatrz w rure kolektorową i w kat bo w jednym jest wiksze zakłebienie i tam idzie ta wieksza cześć pierścienia :bigok:


Vento---->>> viewtopic.php?f=88&t=325560" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Nieszczelność w wydechu

Post autor: mishabest » wt gru 28, 2010 14:08

ok, już po problemie, pierścień kupiłem nowy (całe 9 zł), faktycznie założyłem stary odwrotnie i dmuchało jak głupie. Przy okazji zauważyłem że czeka mnie wymiana rury kolektorowej gdyż dmucha na łączu elastycznym... ale na razie tylko trochę więc odpuszczam do wiosny :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Ivan_
Vag Południe
Vag Południe
Posty: 172
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 21:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieszczelność w wydechu

Post autor: Ivan_ » wt gru 28, 2010 20:07

ale samo złącze elastyczne można wymienić koszt około 40-50 zł + wspawanie :bigok: i będzie spokój :bigok:


Vento---->>> viewtopic.php?f=88&t=325560" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Nieszczelność w wydechu

Post autor: mishabest » pn sty 03, 2011 10:29

No i stało się :) łącze urwało się z wielkim hukiem i to w pradze w niedzielę :grrr: zero możliwości naprawy, więc dojechałem z wielkim hukiem do domu (3 razy mijałem czeskie radiowozy i nic :) ). Teraz pytanie czy faktycznie wymieniać całość czy tylko łącze. Do spawania mam tylko palnik acetylen-tlen więc musiałbym i tak wymontować całą rurę. Czy jest wielki problem z dojściem do tych śrub przy kolektorze ? , może lepiej odstawić go do fachowców i niech porzeźbią ?


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Re: Nieszczelność w wydechu

Post autor: sylwekzyla » pn sty 03, 2011 17:41

Śruby od kolektora można odkręcić najlepiej kluczem nasadowym łamanym, wtedy można nim idealnie manewrować i odkręcić te śruby. Oczywiście trzeba pod auto wejść



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości