stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

terminator99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 20:47

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: terminator99 » ndz sty 02, 2011 21:11

Witam!
Jestem tu nowy więc nie wiem czy jestem w dobrym miejscu. W takim przypadku proszę o reprymendę.
Mam następujący problem: Po odpaleniu silnika przez chwilę jest cicho a następnie jakby z kokpitu z prawej strony dobiega równomierne stukotanie - rezonans. Znika po bardzo delikatnym naciśnięciu pedału gazu.
Dodam, że w piątek odebrałem auto z serwisu po wymianie drzwi i malowaniu / delikatna kolizja ale dlatego, ze auto nowe przyznano elementy do wymiany/ błotników - prawy przód i tył. Co to może być ? Może ktoś z Was podpowie zanim pojadę do serwisu. Z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: camels » pn sty 03, 2011 13:18

Nie ma dnia zeby na servis ktos nie przyjechal bo cos stuka puka drrzy.Musisz kogos wziac do auta i szukac nasluchiwac moze bedziesz musial schowek wykrecic posprawdzac wszystkie wkrety w tej okolicy ,czasami pomaga jak upchniesz w tym miejscu kawalek trardej gabki.Powodzenia


camels

terminator99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 20:47

Re: stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: terminator99 » pn sty 03, 2011 20:58

Dzięki za odpowiedź. Jutro jadę do serwisu. Myślę, ze to może mieć coś wspólnego z ostatnią naprawą. Drobną ale jednak był rozkręcany. Mam tylko nadzieję, że to nic z silnikiem. Pozdrawiam



maxc18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 25, 2009 11:13
Lokalizacja: Łowicz

Re: stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: maxc18 » wt mar 22, 2011 20:13

Witam serdecznie, mam ten sam problem TSI 122 km. Czy może znalazłeś przyczynę tego dziwnego zjawiska? Dodam że auto nie było naprawiane blacharsko z prawej strony...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: grg474 » wt mar 22, 2011 20:35

maxc18, zerknij czy z tej strony nie masz przykręconej blachy osłony termicznej - ona potrafi tak rezonować


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

maxc18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 25, 2009 11:13
Lokalizacja: Łowicz

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: maxc18 » śr kwie 13, 2011 13:27

Terminator, jestem ciekawy co serwis stwierdził w temacie stukania z prawej strony. Mam podobny problem byłem w serwisie wgrali nowy soft niestety bez większych rezultatów...



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 15:23

Na jakies 75% mam chyba rozwiazanie Waszych problemow ze stukami w golfie dochodzacymi z prawej strony - od strony schowka. Moze nie uwiezycie ale winna zdaje sie byc drobna *#cenzura#*... Gdzies czytalem - czy ktos mi powiedzial ze te stuki czy tez rezonans powoduja zle wytlumione przewody paliwowe gdzies pod maska w okolicy silnika. Cale rozwiazanie Waszego problemu zdaje sie byc banalnie proste - sprobowac podlozyc kawalki gabki pomiedzy przewodami a elementami karoserii badz innych *#cenzura#* - celem wytlumienia drgan - i obserwujcie efekty.

Jest to napewno sprawdzona informacja i mysle ze nikomu nie zaszkodzi sprobowac.



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 15:25

czemu slowo p.i.e.r.d.o.ł.a jest cenzurowne gdy pisze bez polskich znakow?



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: ssarna1 » śr maja 11, 2011 22:36

bo bez polskich znaków tak samo pisze się pewne przekleństwo. pisz z polskimi znakami i będzie ok


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Moreto
Black Power
Black Power
Posty: 251
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 21:14
Lokalizacja: KR

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: Moreto » pn wrz 24, 2012 19:07

Morecus pisze: sprobowac podlozyc kawalki gabki pomiedzy przewodami a elementami karoserii badz innych *******
Kolego a łatwo tam się dostać od góry silnika? od tygodnia słyszę taki rezonans na wolnych obrotach i jest szczerze mówiąc irytujacy.. Dobiega z okolic schowka/ środkowego tunela. Nie chce jechać z taką pierdołą na aso i jeśli mogę sam z tym zrobić, chciałbym tylko wiedzieć jak:)



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

stuki /rezonans/ na wolnych obrotach! TSI 122 km

Post autor: maciejhan » pn wrz 24, 2012 19:18

Przewody schodzą z komory silnika pod auto, powinny znajdować się gdzieś na podłużnicy i to by pasowało, że są na wysokości schowka. Możesz zerknąć, na pewno przyda się latarka i cienka ręka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości