Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Djpawssio » ndz gru 26, 2010 20:02

Witam tak jak w temacie zauważyłem że ubywa mi płyn z zbiorniczka nie dużymi ilościami ale ubywa sprawdzałem korek od oleju ma taka kawkę na korku ale to myślę że od małych kursów bo jeżdżę do pracy 4km dziennie dziś byłem w trasie 200km to osad prawię znikł, węże od chłodnicy miękkie, barwy oleju nie mogłem sprawdzić bo ciemno było nie miałem latarki, przeczytałem pewien sposób sprawdzony na forum tylko nie wiem skąd wziąć składnik fluroesceine sodową, może ktoś podpowie, dodam iż ostatnio rozbierałem chłodnice odpinałem węże bo wymieniałem wentylator na przewodach od płynu nie widać wycieków, już nie wiem co mam robić samochód bardzo dobrze pracuje nie mam z nim najmniejszych problemów, silnik 1.6 aee 75km końcówka 95r. Czy możliwy jest przeciekł przy nagrzewnicy ? I mam jeszcze pytanie czy jak zastosuje środek wyżej podany fluroesceine sodową a uszczelka głowicy puściła może się stać coś nie przyjemnego z silnikiem ? Temperaturę silnika mam w normie.



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: majekMK2 » ndz gru 26, 2010 20:57

sprawdź dokładnie wszystkie miejsca pierwsze pod maska czy nie cieknie a czy nagrzewnica nie puszcza to sprawdź ręką czy wykładzina nie jest mokra i tłusta wtedy ale najczęściej jak nagrzewnica puszcza to parują szyby mocno i sa właśnie tłuste


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Djpawssio » ndz gru 26, 2010 21:15

parują mocno ale tylko czasem jak wsiadałem do samochodu zawsze rano to na szybach wewnątrz samochodu był lud musiałem go zeskrobać. Jak się nie mylę nagrzewnica będzie po stronie pasażera tak ?



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: janek1350 » ndz gru 26, 2010 21:23

Nagrzewnica jest w tunelu środkowym dostep doniej bedzie dopiero jak wyciagniesz całą deske rozdzielczą.



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: majekMK2 » ndz gru 26, 2010 21:26

tak jak kolega powyzej napisał nagrzewnica jest w konsoli ale można dotknąć tam koło tunelu czy nie ma wycieku na wykladzinie a na szybach ta para jest normalna czy tłusta ??


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Djpawssio » ndz gru 26, 2010 23:35

nie przyglądałem się czy jest tłusta, ale jutro z rana zobaczę co i jak, a do nagrzewnicy widziałem jak się dostać z porady na forum, pewien kolega bardzo ładnie to opisał z zdjęciami. Tylko że on chyba miał garaż a ja nie mam ;/



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Djpawssio » pn gru 27, 2010 16:26

Szyby ostatnio mam ładne bo dawno ich nie myłem od wewnątrz i brudne były i ostro parowały umyłem szyby i jest ładnie, dziś sprawdziłem olej i kolor ma ładny nie jakiś kawowy, i zauważyłem że poziom płyny się zmniejsza jak samochód stoi a jak rozgrzeje silnik to zwiększa się może jest to spowodowane przez zimę.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Gawior » pn gru 27, 2010 20:51

Poziom płynu zawsze będzie się zwiększał gdy jest ciepły ( chociażby płyn zwiększa objętość, po 2 jest to układ ciśnieniowy - układ chłodzenia ), a zmniejszał jak ostygnie
Dla tego zawsze leje się i uzupełnia płyn na zimnym silniku i nie leje się pod korek, tylko do podanej wartości ( zostawia się miejsce gdy płyn zwiększy objętość itd. ).

Ja jak miałem walniętą nagrzewnicę, to nie widziałem zbytnio ubytków płynu ( może za krótko z tym jeździłem ), ale szyby mi parowały zanim auto ( silnik i powietrze zaczynało być ciepłe ) się trochę chociaż nie nagrzało.
Dla mnie największym dowodem że mam walniętą nagrzewnicę było to, że para na szybie miała słodkawy smak. Wystarczyło palcem przejechać po tej parze na szybie i polizać palec ( nie lizać całą szybę :jezor: ). Płyn chłodniczy osadzał się na szybie w postaci pary. Sprawdzając czy szyba jest tłusta czy nie, to niekoniecznie dobry sposób.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Djpawssio » pn gru 27, 2010 20:57

nie mam tłustej szyby :)



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: majekMK2 » pn gru 27, 2010 20:59

no to wychodzi ze raczej jest ok trzeba szukac wycieku pod maska moze gdzies w chłodnicy z tyłu tam popatrz i wlasnie jak jest zimny silnik bo wtedy najczesciej wylatuje


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Ubywa płyn z zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Djpawssio » pn gru 27, 2010 21:17

dobra będę obserwował cały czas jak dowiem się co przecieka napisze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości