Mało płynu w zbiorniczku chłodzącym.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Mało płynu w zbiorniczku chłodzącym.

Post autor: mazt » ndz gru 26, 2010 17:59

Witam, zauważyłem że zawartość płynu w zbiorniczku chłodzącym jest poniżej wartości minimum. Chciałbym się zabrać za wymianę tego płynu tylko szczerze mówiąc nie wiem co było lane wcześniej, bo mam te auto od niedawna. Jest to GOLF IV 1.6 16v z przebiegiem 106000 tys. Moje pytanie co mam wlać tam aby było dobrze i czy ja jako laik mogę zabrać się sam za wymianę czy lepiej zapłacić parę złoty w warsztacie żeby się tym zajęli? Z góry dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Mało płynu w zbiorniczku chłodzącym.

Post autor: Rafał 21 » ndz gru 26, 2010 18:39

mazt pisze:Z góry dzięki za odpowiedź.
kol.mazt,to twój wybór kto zrobi tą wymianę :lol: Płyn vw to G12 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=277338" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Mało płynu w zbiorniczku chłodzącym.

Post autor: Jazz_Blue » ndz gru 26, 2010 21:38

Skoro chcesz wymienić płyn, to nie ważne co było wcześniej, spuścisz stary płyn i zalejesz nowy :bigok:



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Mało płynu w zbiorniczku chłodzącym.

Post autor: wron » ndz gru 26, 2010 23:05

mazt pisze:z przebiegiem 106000 tys.
Dziesięciolatki to wszystkie tyle mają :bajer:
mazt pisze:co mam wlać tam aby było dobrze i czy ja jako laik
mnozesz sam
Na dole przy chłodnicy masz kranik, więc spuszczasz stary płyn, napełniasz nowym. Ori płyn to G12



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Re: Mało płynu w zbiorniczku chłodzącym.

Post autor: mazt » pn gru 27, 2010 10:36

Rafał 21 pisze:kol.mazt,to twój wybór kto zrobi tą wymianę :lol: Płyn vw to G12 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=277338" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczywiście, że mój wybór, natomiast mi chodzi o to czy ja jako laik se z tym poradzę po Waszych wskazówkach.
Jazz_Blue pisze:Skoro chcesz wymienić płyn, to nie ważne co było wcześniej, spuścisz stary płyn i zalejesz nowy :bigok:
Jeżeli chciałbym dolać to najlepiej by było gdybym dolał oryginalny G12 biorąc pod uwagę fakt, że na pewno był ten lany bo auto było serwisowane w Belgii w ASO ? Poza tym kolor płynu jest czerwony. Bez problemu mogę to zrobić?
wron pisze:
mazt pisze:z przebiegiem 106000 tys.
Dziesięciolatki to wszystkie tyle mają :bajer:
Mój właśnie tyle ma. Full serwis z Belgii. Wszystko sprawdzane w ASO. Poza tym mechanior jak wymieniał rozrząd to stwierdził, że od nowości pasek nie był wymieniany.
wron pisze:
mazt pisze:co mam wlać tam aby było dobrze i czy ja jako laik
mnozesz sam
Na dole przy chłodnicy masz kranik, więc spuszczasz stary płyn, napełniasz nowym. Ori płyn to G12
Na kanał muszę wjechać czy wystarczy zajrzeć pod podwozie. Ile płynu muszę wlać do zbiorniczka (aby było między min-max?) i czy muszę wykonać jakieś dodatkowe czynności ?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Mało płynu w zbiorniczku chłodzącym.

Post autor: wojtas46 » pn gru 27, 2010 15:27

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 3903c45fd8" onclick="window.open(this.href);return false;
Na tej fotce(zdjęcie zapożyczone) masz pokrętło do spuszczania płynu , po lewej stronie złączek przewodów wentylatora.Powinieneś poradzić sobie bez problemu , ile wlać to będziesz widział przy uzupełnianiu .G12 jest to koncentrat , gdy rozcieńczysz w stosunku 1-1 to masz na ok. -37st.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Mało płynu w zbiorniczku chłodzącym.

Post autor: Rafał 21 » pn gru 27, 2010 17:26

mazt pisze:Na kanał muszę wjechać czy wystarczy zajrzeć pod podwozie.
mazt, widać że nie czytasz tylko pleciesz swoje dalej . W zamieszczonym pierwszym linku jest ile wchodzi plynu jaki stosunek i zdjęcie gdzie sie spuszcza .. [kranik też zamieścił kol. Sztomel fotkę.. Dwie Butelki + woda destylowana odkręcasz zalewasz nowy i po kłopocie ! http://allegro.pl/plyn-chlodniczy-g12-o ... 02950.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości