na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mateusz889
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 21, 2010 18:13
Lokalizacja: raclawice

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: mateusz889 » pt gru 24, 2010 17:42

Witam! Golf gdy silnik jest zimny po odpaleniu chodzi na 3 cylindry, kupione zostaly nowe kable, swiece wymienilem 5tys km temu. Auto chodzi caly czas na benzynie, nie posiadam LPG. Silnik 1.6 KAT, gaznik pierburg 2ee. Rece opadaja nie wiem gdzie juz szukac przyczyny :(Kopułka i palec tez wymienione.
Ostatnio zmieniony pt gru 24, 2010 17:49 przez mateusz889, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: tomek mk2 BDE » pt gru 24, 2010 17:46

ja stawiam na przewody zaplonowe. odpal i zdejmujac pszczegolne kable dojdziesz na ktorym cylindze nie chodzi. zmien przewod i sprawa zalatwiona. nowe przewoddy nie oznacza ze dobre!



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: tomek mk2 BDE » pt gru 24, 2010 17:48

a uwazaj zeby cie prad nie kopnal. przewody maga miec przebicie, radze to robic jakimis szczpcami izolowanymi



Awatar użytkownika
mateusz889
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 21, 2010 18:13
Lokalizacja: raclawice

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: mateusz889 » pt gru 24, 2010 17:55

ze wszystkich czterech metalowych obudow fajek po odlaczeniu sypia sie iskry



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: tomek mk2 BDE » pt gru 24, 2010 18:01

chdzi o to ze jak silnik jest odpalony to sciagasz przewody pojedynczo, sciagasz jeden i slyszysz czy na nim chodzil, jezeli chodzil to zakladasz spowrotem i sciagasz drugi.



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: tomek mk2 BDE » pt gru 24, 2010 18:03

a na starych przewodach palil normalnie? jezeli tak to sprawa jasna zaloz stare przewody i nie kupuj wiecej taniego szajsu



Awatar użytkownika
mateusz889
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 21, 2010 18:13
Lokalizacja: raclawice

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: mateusz889 » pt gru 24, 2010 18:04

rozumiem, to byl 3 cylinder. A pisze ze leca iskry jak odlaczalem z kazdej swiecy fajke to mnie lekko kopalo i sypaly sie iskry z metalowej obudowy fajki przewodu.



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: tomek mk2 BDE » pt gru 24, 2010 18:08

no jezeli juz wiesz ze to 3 cylinder to zmien przewod nawet na jakis stary jak masz i powinno byc ok



Awatar użytkownika
mateusz889
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 21, 2010 18:13
Lokalizacja: raclawice

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: mateusz889 » pt gru 24, 2010 22:24

jest mozliwosc ze to jednak nie kable a świeca jest zepsuta?



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: tomek mk2 BDE » pt gru 24, 2010 23:04

jest taka mozliwosc, kopulka aparatu zaplonowego tez moze byc wypalona



Awatar użytkownika
mateusz889
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 21, 2010 18:13
Lokalizacja: raclawice

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: mateusz889 » pn gru 27, 2010 22:13

Wymieniłem kopułke, palec, kable x 2, swiece na ngk. Dalej jak jest zimny takjakby nie pali na jeden cylinder(dzieje sie to po dluzyszym postoju na mrozie 5-6 godz) autem szarpie, dodaje gazu czasem zaskakuje czasem nie, po rozgrzaniu jest wszytsko ok. Czasami po odpaleniu wszystko jest ok, silnik poprawnie chodzi. Nie wiem co jest tego przyczyna. Prosze o pomoc :(



vipdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 30, 2010 15:18
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: vipdawid » śr gru 29, 2010 13:21

mam podobny problem jak kolega mateusz889 czasem tez mi protrafi odpalic normalnie elektryka ok czujnik niebieski nowy dał minimalną poprawę tak wiec myśle ze może to być kwestia podawania paliwa - własnie jade kupić pompe paliwa bo myśle ze tu może być przyczyna - sytuacja dziej mmi sie juz od roku ale w miesiacach letenich odpalała sie łatwiej no i na gaz szybciej sie przełanczało :jezor: dam znac co i jak



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: Jeżu » czw gru 30, 2010 00:47

witam mam ten sam problem co kolega tyle ze mam mk2 silnik 1,3 Gaźnik,jak rano odpalam to chodzi jak by na 3 gary cały telepie i jeźdzę tak az do białej grubej kreski kiedy to zaczyna ładnie równo chodzić, i jak jeźdze to słychac jak by cos strzelało, tak lekko czasem kable zmieniałem stare na prube vwaudi ory bremi i to sama reakcja kupiłęm nowe świece ngk 3 elektrodowe nic nie dało nowa kopułka,palca nie zmieniałem tylko przeczysciłem papierem styk, u mnie sa czujki z tego co wiem czerwona i czarna pierwsza to cos podgrzewania kolektora a druga od licznika wienc niebieskiej czujki raczej nie będzie...co to moze być bo rece opadaj nowe kable WNkupic załatwia sprawe :chytry:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

vipdawid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 30, 2010 15:18
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

na zimnym silniku nie pali jeden cylinder

Post autor: vipdawid » czw gru 30, 2010 21:14

witam byłem dzis u mechanika i powiem co dolegało u moim przypadku,, jak pisałem wyżej chciałem wymieniac pompe paliwa ale to byłoby pochopne bo wystarczyło sprawdzić cisnienie ,, niby oczywiste ale ale robote trzeba wykonac w dwoch a do tej pory sam sobie grzebałem przy autku. okazało sie ze cisnieneie jest dobre .... mkechanik sprawdził mi komputer tez dobry ... sonda lambda popsuta ale sonda lambda pracuje w pewnym zakresie mi zatrzymała sie w srodkowej pozycji wiec wysyła odpowiedni sygnał do tego zeby odpalic i jecha na benzynie i taj faktycznie jest i tu male zdziwienie zapalam szarpie nierówno chodzi i gasnie ale odłańczam czujnik niebieski i wchodzi na normallne obroty :smoke: czujnik był nowy jak sie okazuje był uszkodzony - głupie zamienniki - trzeba kupic orginalny . co moge jeszcze poradzić warto kupic sobie proeparat do czyszczenia wtrysków 15 zł na stacji paliw wlac i pojezdzić troche podobno w wielu przpadkach to pomaga .pozdawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości