Wysokie spalanie 2.0 AQY

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zidane90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:26

Wysokie spalanie 2.0 AQY

Post autor: zidane90 » śr gru 22, 2010 23:20

Witam!

Jestem posiadaczem golfa Mk4 z silnikiem 2.0 115km AQY od miesiąca. Od razu po zakupie wrzuciłem instalację LPG jednak jej ten post nie dotyczy. Chodzi o spalanie, czy normalnym jest że w trasie to auto w trasie spala 11-12 litrów benzyny (12-13 gazu), a miasto 14-15 benzyny (15-16 gazu) - dane średniego spalania na MFA pokrywają się z rzeczywistym - wszystko bez szaleństwa na drodze i dość oszczędnej jeździe. Najgorzej jest przy jeździe na 1 i 2 biegu gdzie spalanie chwilowe wynosi 30-50 litrów bez względu na to czy silnik jest rozgrzany czy zimny. Wymienione świece, przewody oraz katalizator, bo poprzedni właściciel okazało się że jeździł bez. Byłem w stacji diagnostycznej VW i powiedzieli że jedynym punktem zaczepienia zwiększonego zużycia jest sonda lambda przed katalizatorem, jednak nie mogą mi powiedzieć co jest z nią nie tak i czy w ogóle jest sprawna, przez instalację gazową która jest zamontowana i ingeruje w układ elektryczny (koleś mówił o emulatorze od gazu który to uniemożliwia). Po długich przemyśleniach wymieniłem tą sondę jednak spalanie pozostało bez zmian. Nie posiadam VAGa dlatego moje możliwości są ograniczone do wizyt u miejscowych grzebaczy. Czy po wymianie sondy powinienem się udać do kogoś na VAGa żeby wykasował błędy, bo mimo sprawnej sondy komputer dalej przesyła dane jak gdyby ciągle była popsuta? A może po prostu to auto tak już pali (ma przejechane 200 tys. km)?

Co radzicie?

Z góry przepraszam jeśli umieściłem posta w złym miejscu ale jestem świeżym użytkownikiem forum, więc wybaczcie:)

Aha, jeśli ktoś może to niech się wypowie czy sonda lambda przed katem o numerze seryjnym 1K0998262 jest odpowiednia do tego silnika, bo mechanik ma znajomego w serwisie VW i tamten podał mu numer tej sondy po VINie od mojego auta, jednak w takich sprawach do końca nie jestem przekonany czy faktycznie tak jest.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wysokie spalanie 2.0 AQY

Post autor: Paweł Marek » czw gru 23, 2010 00:09

Musisz podać szczegółowo błąd sondy poproś w tym celu kogoś z Vagiem. Numer sondy sprawdzisz choćby w darmowym katalogu Vagcat.com i wielu innych wklej numer w google i wszystko wyjdzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie 2.0 AQY

Post autor: Jazz_Blue » czw gru 23, 2010 01:31

Numer sondy przed katalizatorem dla Twojego silinika: 06A 906 262 Q (dedykowanej gotowej do montażu z wtyczką) :dol:
Obrazek
Podany numer nie jest z katalogu VW ale pochodzi z samochodu z koncernu Volkswagen AG, brakuje przy nim jeszcze koncówki literowej jak podasz dokładnie to powiem Ci z jakiego, najprawdopodobniej Skoda i jest to zestaw bez wtyczki do lutowania...



zidane90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:26

Wysokie spalanie 2.0 AQY

Post autor: zidane90 » czw gru 23, 2010 09:20

Hmm... Jazz_Blue czyli sonda którą sprzedał mi mechanik jest przeznaczona do mojego auta, czy nie i muszę ją wymienić na tą którą Ty polecasz? Zaznaczę że to są (podobno) numery seryjne oryginalnej sondy, jednak ja kupiłem jej odpowiednik bosha o numerze seryjnym 0258006978. Sonda która miała być zepsuta miała oznaczenie 0258006245 (nie wiem jakiej marki bo nigdzie na niej nie było zaznaczone) i podobno była ona używana w AQY na początku jego produkcji, jednak teraz już jej się nie produkuje.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie 2.0 AQY

Post autor: Jazz_Blue » czw gru 23, 2010 20:47

Numery, którymi operujesz to oznaczenia sond Bosch'a, ta którą miałeś wcześniej jeśli miała wybity ten numer to była to właśnie z Bosch'a, czylia taka jak szły na piewrszy montaż. Co do tej, którą teraz posiadasz to przejrzałem wszystkie oznaczenia, które pasują do Twojego silnika AQY z firmy Bosch i nie znalazłem tam tego numeru...



zidane90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 22, 2010 22:26

Wysokie spalanie 2.0 AQY

Post autor: zidane90 » pt gru 24, 2010 13:20

Kurde właśnie ciężka sprawa z tą sondą. Ale dziś muszę powiedzieć że auto zaskoczyło mnie pozytywnie tym razem. Bo jak już pisałem ostatnio w trasie zalałem pełny zbiornik gazu (już po wymianie świec, przewodów, katalizatora i sondy) na którym przejechałem tylko 240 km, więc biorąc pod uwagę że zbiornik gazu mieści 30 litrów - średnia wychodzi 12,5 litra/100 km - czyli dużo. Natomiast po wyjeżdżeniu tego całego zbiornika niepocieszony z wyniku spalania zalałem za 50 zł, czyli przy dzisiejszych cenach gazu równe 20 litrów. No i nie mogę uwierzyć bo oczywiście po zalaniu wyzerowałem licznik i jest już na nim 215 kilometrów, a jeszcze ostatnia lampeczka od ilości gazu świeci ale zaraz pewnie zgaśnie. No i taki wynik mi się podoba bo wynika z tego że zszedłem poniżej 10 litrów na setkę i to w trybie mieszanym!!! Kurcze czyżby potrzeba było po prostu czasu żeby wszystko zaczęło chodzić jak trzeba??? Mam nadzieję że tak już zostanie.

Dzięki za pomoc Jazz_Blue, też nie mogłem znaleźć nic na temat tej sondy Bosch'a z końcówką 978, ale mam nadzieję że jednak się sprawdzi.

Pozdro

Wesołych Świąt dla wszystkich forumowiczów:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości