odma

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nikodembartosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 22, 2010 14:00

odma

Post autor: nikodembartosz » śr gru 22, 2010 14:29

Witam.Posiadam golfa2 1.3 kat.i mam problem chodzi o odme raczej polaczenie jej z blokiem silnika i tu tkwi problem to chyba te przeloty zapchane sa gdyz odlaczylem waz od silnika a tu byla plynna maz w tej rurce az z weza pocieklo jak go odlaczylem bo bylo za duzo nie ma tu ujscia .Sprawdzalem reszte ok nie jest zatkane weze i cala reszta drozna.Oczywiscie olej wczesniej wywalalo przez waz od gornej pokrywy naprawilem pozniej przez uszczelke od gornej pokrywy to tez zrobilem wiec przyszedl czas na korek wlewu oleju POMOCY CO TERAZ MAM ZROBIC :? moze samemu uda mi sie to naprawic jesli sie da .podam e-mail janusz0377@interia.pl



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

odma

Post autor: prezesik25 » śr gru 22, 2010 15:16

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=odma" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu masz link jak wyczyścić odmę w twoim silniku.

Maź pod korkiem w zimę na krótkich odcinkach to normalka. Radzę przegonić autko porządnie jakieś 30-40 km.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pancerniak665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 472
Rejestracja: śr maja 26, 2010 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

odma

Post autor: pancerniak665 » śr gru 22, 2010 20:45

nikodembartosz,
a tu byla plynna maz w tej rurce az z weza pocieklo jak go odlaczylem
jeżeli mówisz o czarnej mazi to pewnie był przejechany mocno olej.
Odma czyli skraplacz jak sama nazwa wskazuje skrapla olej,wode,to coś co zalega.
Przede wszystkim to jeżeli nie chcesz mieć problemów z autkiem przeczyść odme bo potrafi zamarznąć.Powodem tego jest usadowienie jej z tyły ilnika gdzie kolektor masz z przodu więc niema co jej grzać
Oczywiscie olej wczesniej wywalalo przez waz od gornej pokrywy
a jest dolna? :grin:
na przyszłość to pokrywa zaworów
Na koniec. Jak nie masz drożnej odmy i podzespołów to olej swoim ciśnieniem będzie szukał najłatwiejszej drogi ucieczki. Dlatego też najpierw poszedł przewód odprowadzający opary do odmy, potem uszczelka pod ową pokrywą a teraz korek.
Jest taka funkcja SZUKAJ :grin: a napewno znajdziesz :okej:


http://img831.imageshack.us/img831/96/abcd0007j.th.jpg

nikodembartosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 22, 2010 14:00

odma

Post autor: nikodembartosz » czw gru 23, 2010 00:13

te przewody i cala reszta sa drozne tylko ta maź byla w rurce co waż idzie od odmy do bloku silnika czy to normalne ze tam jest zastoj sa tam jakies kanaly czytalem gdzies ze sa .od pokrywy zaworow wszystko schodzi do dolu a ujsc tez gdzies musi do filtra powietrza jedynie cisnienie a cala reszta gdzie



kaol3927
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 19:57
Lokalizacja: Gdańsk

odma

Post autor: kaol3927 » czw gru 23, 2010 00:58

Miałem 2 lata temu ten sam silnik i przez właśnie zapchaną odmę wystrzelił mi niemal że cąły olej przez zimmering na wale korbowym (pech !!). Wygląda na to że VW po prostu źle zaprojektowało jej położenie.



nikodembartosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 22, 2010 14:00

ODMA

Post autor: nikodembartosz » czw sty 06, 2011 15:29

witam posiadam golfa2 1.3kat. i potrzebuje weza odpowietrzenia glowicy(odma)gdzie moge cos takiego kupic sklep nie maja a service to cena ze :shock: szrot szukalem i nic nie maja moze ktos mi poda namiary gdzie to zdobyc lub jak to zamienic
Ostatnio zmieniony czw sty 06, 2011 16:37 przez nikodembartosz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pancerniak665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 472
Rejestracja: śr maja 26, 2010 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

odma

Post autor: pancerniak665 » czw sty 06, 2011 16:17

wąż odpowietrzenia głowicy? Z tego co pamiętam to jeden idzie do bloku silnika a drugi cieniutki idzie do pokrywy zaworów.
Jeżeli chodzi ci o ten cienki to lipa bo jest nie wymienialny i jak jest urwany poparciały to lepiej założyć na niego większy, a jeżeli chodzi o ten gruby to wyciągnij stary jedź na szrot (wiem że byłeś)i pokaż a najlepiej idź z gościem i sam poszukaj od czego podejdzie najlepiej.Najczęściej oni sami nie wiedzą od czego można podpasować.Jak będzie dłuższy to zobacz czy profil węża się zgadza lub chociaż jest zbliżony do twojego. Jak tak to bierz i sobie go przytniesz na odpowiednią długość. Chyba że mówisz o innym wężu ale ja nie kojaże innego


http://img831.imageshack.us/img831/96/abcd0007j.th.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości