Bardzo dużo benzyny w oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tsa71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 17, 2010 17:34

Bardzo dużo benzyny w oleju

Post autor: tsa71 » pt gru 17, 2010 18:51

Witam Wszystkich. Jestem tu zupełnie nowy, więc z góry przepraszam za ewentualne gafy. Nie jeżdżę co prawda golfem, ale też VW tylko trochę większym, bo multivanem, ale pytanie dotyczy golfa sąsiada - starszego pana. Jest to golf 2, symbol z tabliczki to GU, gaźnik 2e2, 1,6, '85. Kilka dni temu poprosił mnie abym zerknął pod maskę, bo silnik bardzo nierówno pracuje. Wykręciłem świece (były okopcone - czarne, ale suche) - każda inna, więc pomyślałem, że to cały problem, wymieniłem je na zgodne z katalogiem, przy okazji nowe kable WN, kopułka i palec, sprawdziłem filtr powietrza, był jak nowy. Odpaliliśmy, zapalił, ładnie trzymał obroty. Na drugi dzień, sąsiad mówi, że jak był zimny to miał niskie obroty i trochę szarpał, ale jak się rozgrzał to jeździł jak nigdy wcześniej. Szukam dalej - myślę: nie włącza się automatyczne ssanie, według ETKi jest to czerwony czujnik z przodu silnika, wymieniłem - ssanie zaczęło działać, tylko w okolicach bagnetu pojawił się olej (bagnet był nieszczelny, więc wyciek zignorowałem). Dzisiaj sąsiad nie wyjechał, bo mówi, że wczoraj ledwo co dojechał do domu. Dzisiaj zacząłem dokładne oględziny i w końcu dochodzimy do sedna :kac: Zdjąłem obudowę filtra powietrza z gaźnika, a stamtąd wylał się olej, nie troszkę, tylko dużo (na oko ze 3 setki), z odmy leci jak z pompy strażackiej. Sprawdzam bagnet, a w silniku oleju na pół miarki (nie między minimum i maksimum) tylko w połowie całej miarki.
Teraz pytanie: czy tyle benzyny mogło się dostać do oleju przez to, że sąsiad nie dogrzewał silnika (do pracy ma 3 km) i w zasadzie całą drogę do pracy jechał na ssaniu?
Uprzedzając odpowiedzi: w oleju jest na pewno benzyna, płynu chłodzącego ani nie ubywa ani nie przybywa, nie jest tłusty, ze zbiorniczka nie lecą bąbelki, głowica i uszczelka pod nią są ok, ciśnienie sprężania również.
Sprawdziłem membranki przy układzie wzbogacania są całe, membrana pompy paliwa też w porządku.
Jakieś inne sugestie?
Przepraszam za zawiłość wypowiedzi.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Bardzo dużo benzyny w oleju

Post autor: bongo » pt gru 17, 2010 19:16

tsa71, Na początek:
http://www.google.pl/custom?hl=pl&clien ... .vwgolf.pl" onclick="window.open(this.href);return false;



Gigabyte85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 21:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Bardzo dużo benzyny w oleju

Post autor: Gigabyte85 » sob gru 18, 2010 12:17

kolego miałem identyczny przypadek do wymiany jest mechaniczna pompa paliwa bo ona przepuszcza paliwo do oleju i wtedy sa 2 stany



makx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 20:20
Lokalizacja: ostróda
Kontakt:

Bardzo dużo benzyny w oleju

Post autor: makx » ndz gru 19, 2010 19:41

Zajrzałem tu przez przypadek z sentymentu do Golfa którym sie kiedyś woziłem , kolega ma słuszną racje to na 100% bedzie mechaniczna pompka paliwa mi przynajmniej raz do roku sie sypała i musiałem wymieniać pompke i przy okazji olej pozdrawiam


BYŁ GOLF 2 JEST PASSAT B5 1,9 TDI 115KM

mediastore12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 22, 2010 19:12

Bardzo dużo benzyny w oleju

Post autor: mediastore12 » śr gru 22, 2010 22:05

91 golf II passadena 1.6 benzyna i gaz - podobny problem - przedwczoraj zgaszony na benzynie było minus 10 , rano żona próbowała odpalić i nie odpalił --
wymieniłem swiece , przewody , kopułke rozdzielacz i palec - po tym wszystkim sprawdziłem poziom oleju i okazało się że są 2x stan max - po spuszczeniu okazało się że było 7 litrów zamiast 4 , zapach nie do wyczucia na mrozie - dzisiaj było koło zera i zapach wyczuwalny - wymienilem pompke paliwa na nową zamiennik topran , filtr prowietrza ufi(okazało się że błąd bo lepszy man) , filtr oleju , no i olej, nowy akumulator - na benzynie odpalił i zgasł - strzelił nawet, bardzo długo kręciłem na gazie - parownik podgrzałem opalarką - silnik odpalal powoli i nie nabierał obrotów gaz wciśnięty do dechy - rozkręcił się i chodził normalnie i miarowo - odpala na gazie na dotyk- na benzynie zalewa - po 8km jazdy na benzynie ( przełączony na cieplym silniku z górki) przybrał 0,5 cm oleju więć chyba znowu wymiana oleju i filtra - ale gdzie on zalewa się tym paliwem - pękł gaznik czy co - pomocy - sprawdziłem przewód podciśnienia hamulca i wymieniłem opaske - ale na benzynie nie odpala - zalewa silnik- trzeba długo kręcić na gazie aby go przewietrzyć - potem odpala , gaz po gazie odpala na dotyk. -- skąd paliwo w oleju ( nie pompka , nie przewów podciśnienia - czytaj brak spalania w 4 cylindrze) ?????

typ i zdjęcie wstawie RANO
gaznik.JPG
Obrazek
pompka-przewody.JPG
odma.JPG
aku.JPG

szukam dobrego specjalisty od tych gaźników w wielkopolsce mieszkam koło Gostynia (Leszno, Kościan, Poznań, Rawicz,Śrem ) możecie kogoś polecić - ale tylko osoby z sercem do tego samochodu, - na wiosne był samochód u mechanika - nie chciał chodzić na paliwie - niby nie potrzebne bo na gaz chodził - ale chciałem sie dowiedzieć - co w nim jest - no i mechanik się poddał - powiedział że gaźnik jest cały "wylyrdany" - i nie warto naprawiać , po kilku miesiącach - przypadkiem zobaczyłem że jeden przewód na czujniku w silniku ma luźny konektor , założyłem nowy i gaźnik zaczoł działać - z tego powodu a może sie sam naprawił w każdym razie do aktualnej awarii chodził jak należy. Co Radzicie co robić - narazie poszło 8 litrów mobila 1 syntetyk 2x160zł i dwa filtry - sugerowałem sie że to pompka zalewa (choć sprawdzałem ręką i nie ciekła - myślałem może przy większej prędkości przecieka) Za ten olej , filtry, przewody, pompke - spokojnie byłby ten zamiennik regenerowany z lublina - pewnie to gaźnik z golfa I ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw gru 23, 2010 19:50 przez mediastore12, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bardzo dużo benzyny w oleju

Post autor: Paweł Marek » czw gru 23, 2010 00:16

mediastore12, musi ci przelewać gaźnik, czyli po prostu puszcza ogromne ilości benzyny nie cała się spali i ścieka po ściankach tłoków do oleju. Musisz napisać typ gaźnika lub silnika są 2 rodzaje . W bu typach mogłoby to być wywołane pęknieciem pływaka lub uszkodzeniem zaworka iglicowego ale to jest rzadkie a częstsze przyczyny zależą od typu gaźnika. Więc poszukaj co masz lub daj foto.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości