Nie zamyka się termostat

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojo9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 25, 2008 11:10
Lokalizacja: PABIANICE

Nie zamyka się termostat

Post autor: wojo9 » ndz gru 19, 2010 11:53

Witam wszystkich.Problemy zaczęły się w momencie wymiany termostatu.Silnik AUS 1.6 16V.Stary termostat działał niby prawidłowo ale profilaktycznie postanowiłem go wymienić ponieważ wydawało mi się że silnik za wolno się nagrzewa.I tu się zaczęło.Pierwszy nowy termostat otworzył się i nie zamknął.Temperatura w granicach 65 stopni i to wszysto.Drugi termostat dokładnie to samo.Założyłem z powrotem stary niby wróciło do normy,ale w momencie gdy się otworzył przy ok 76 stopniach już się nie zamknął.Temperaturę sprawdzałem VAG-iem.Robiłem próbę chemiczną na zawartość spalin w płynie chłodniczym i niby wszystko ok.Dodam że po założeniu starego termostatu temperatura też nie osiągnęła 80 paru stopni,termostat zamknięty,mógł trochę przepuszczać i to była przyczyna.Ijeszcze jedna sprawa po wyłączeniu ogrzewania temperatura trochę się podniosła.Może ktoś spotkał się z takm przypadkiem?, ewentualnie wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.Zgóry dziękuję za uwagi i sugestie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie zamyka się termostat

Post autor: Qto » ndz gru 19, 2010 12:15

Może wystarczy kupić dobry termostat...jaki kupiłeś ??



wojo9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 25, 2008 11:10
Lokalizacja: PABIANICE

Nie zamyka się termostat

Post autor: wojo9 » ndz gru 19, 2010 13:00

Obydwa były wahlera,mój stary chyba jeszcze oryginalny.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Nie zamyka się termostat

Post autor: Jacek75 » ndz gru 19, 2010 15:39

Możesz mieć uszkodzone kolanko tam gdzie wchodzi szpilka termostatu i dlatego ci się nie zamyka. Kup w ASO. Sprawdź w garnku, reklamuj uszkodzone. Odpowietrz dobrze, ogrzewanie na maks w kabinie.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości