Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Post autor: Domelek12 » pt gru 10, 2010 16:14

" onclick="window.open(this.href);return false;. Koledzy wrzuciłem film abyście zobaczyli jak mój golf zachowuje się gdy go odpalę po nocy,bez dodania gazu nie ma szans żeby nie zgasł.Są to nagrane trzy próby odpalenia bez dodawania gazu,zapala od razu tylko,że gaśnie.Dopiero jak trochę pochodzi silnik to samochód nie gaśnie.A także silnik pracuje nie równo i nim trzęsie.Jeden jedyny błąd jaki wyrzuca VAG to błąd zbyt bogatej mieszanki.Co może być tego przyczyną???
Z góry dziękuje za odpowiedzi.



Gastovski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:06
Lokalizacja: Warszawa

Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Post autor: Gastovski » pt gru 10, 2010 17:24

Wg mnie przepustnica do wyczyszczenia.



Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Re: Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Post autor: Domelek12 » sob gru 11, 2010 09:09

Koledzy,a czy takie objawy może powodować uszczelka pod głowicą???



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Re: Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Post autor: mazt » sob gru 11, 2010 11:01

Domelek12 pisze:Koledzy,a czy takie objawy może powodować uszczelka pod głowicą???
Np utrata mocy motoru, pęcherzyki powietrza w płynie chłodniczym



Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Re: Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Post autor: Domelek12 » sob gru 11, 2010 11:42

Dzięki.A co może być przyczyną tego gaśnięcia i nierównej pracy??? Czy mogą to być te dwa czujniki temperatury???



elmo00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 08:33

Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Post autor: elmo00 » śr gru 15, 2010 12:27

Witam koledzy, mam identyczny problem jak Domelek12.
Od czasu, gdy przyszła zima zaczęły się moje problemy z autem, pisałem o tym w wątku: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=350111" onclick="window.open(this.href);return false; (odpalał mi za 2-gim razem) niestety nic nie pomogło.

Teraz przy minusowej temperaturze auto bardzo kiepsko odpala. Zdarza się, ze odpali za 2 lub 3 razem, ale przy większym mrozie odpala za 6 lub 8 razem. Objawy identyczne jak u kolegi Domelek12, choć u niego widać, że włącza się ssanie, u mnie jest gorzej, trzęsie autem no i po chwili gaśnie.
A gdy już zapali jest elegancko. Mogę jeździć cały dzień i będzie zapalał zawsze od strzała. Problemy pojawiają się po nocy. Dodam, że akumulator był stosunkowo niedawno ładowany.

Dodam, że jeżdżę golfem 1.4 16V z 98 roku i mam w nim zamontowaną instalację LPG. Mój mechanik cały czas podejrzewa, że to wtryski. Proszę o pomoc i jakieś porady.



Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Re: Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Post autor: Domelek12 » pt gru 17, 2010 11:10

Kolego elmo00 u mnie palia za pierwszym i to od razu,tylko tak jak widać na filmie,że pochodzi trochę i gaśnie.Nie zgaśnie gdy mu podtrzymam trochę gazu,ale to i tak nic nie da bo gdy ruszę i puszczę gaz to zaraz gaśnie.Dzieje się tak tylko na zimnym silniku przeważnie po nocy. Tak jak i u Ciebie moimi tak samo trzęsie i czuć nierówną prace silnika.
U mnie tez wywala błąd zbyt bogatej mieszanki i nie wiem co może być przyczyną tego błędu.
A ze ssaniem to też nie do końca wiadomo,moim zdaniem to gdyby się włączało to byłoby wszystko ok,a nie jest.

Koledzy,czy te objawy mogą być spowodowane zepsutym przepływomierzem???? Powiedziano mi żebym wymienił przepływkę bo to przez nią tak się robi.



dawidek2102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 20:56

Gaśnięcie i nie równa praca silnika.Film

Post autor: dawidek2102 » wt gru 28, 2010 17:40

problem to jedna ze swiec. Sprawdz czy masz odpowiednią kolejnosc swiec na kopułce w aparacie zapłonowym. Ja tak miałem i miałem zle zapięta jedna ze swiec. Wystarczy zmienic i silnik pracuje normalnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości