mały ubytek płynu chłodzącego

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: metalizer78 » pt gru 10, 2010 00:10

Witam was mam taki problem z moim golfikiem 1.6 benzyna 55kw rocznik 1996 otóż posiadam go od trzech lat i mam taki problem z płynem chłodzącym w zbiorniczku wyrównawczym (od razu mówie że szukałem tego tematu na forum ale o moim problemie nic nie znalazłem) w mojej książce (niemieckiej)pisze że płyn chłodzący ma być między min a max więc tak chciałbym żeby tak było ale zawsze ubywa mi tego płynu do min ostatnio we wrześniu postanowiłem już nie dolewać i od września jeździłem nie zaglądając bo juz mnie to zaczyna wkurzać i dzisiaj zaglądnąłem i mam gdzieś pół centymetra pod kreską min byłem sprawdzić u mechaniora i nigdzie nie mam ubytku uszczelka pod głowicą raczej dobra bo tak jak mówię od trzech lat tak mi się dzieje że dolewałem moje pytanko jest następujące czy z moim golfikiem jest wszystko ok? czy raczej coś mu dolega? pali normalnie kopyto ma jeździ praktycznie jak by prosto z fabryki wyjechał dlatego szkoda jak by coś mu dolegało proszę o jakieś wskazówki temperaturę też trzyma chłodzenie nie szwankuje i wentylator jest dobry.



Awatar użytkownika
gregorek35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 16:13
Lokalizacja: Będzin

mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: gregorek35 » pt gru 10, 2010 00:46

Czasami wycieka przez kruciec wodny, jest to raczej nie widoczne gdyż płyn szybko odparuje. Sprawdź czy nie masz zielonego nalotu gdzieś na bloku silnika w okolicach króćca wodnego?



Awatar użytkownika
gregorek35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 16:13
Lokalizacja: Będzin

mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: gregorek35 » pt gru 10, 2010 00:48

Może delikatnie też sączyć się przez pompę wodną, ale to tylko przy uruchomionym silniku, wtedy jest większe ciśnienie w układzie chłodzenia.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Re: mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: metalizer78 » pt gru 10, 2010 01:04

gregorek35 pisze:Czasami wycieka przez kruciec wodny, jest to raczej nie widoczne gdyż płyn szybko odparuje. Sprawdź czy nie masz zielonego nalotu gdzieś na bloku silnika w okolicach króćca wodnego?
nie mam żadnego nalotu dziś było sprawdzane jak mam między min a max to ucieka do min a jak mam na min to tyle samo ucieka pod kreskę i się zatrzymuje dalej nie ucieka już



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: T.O.B.I. » pt gru 10, 2010 11:08

ja mam to samo, nie masz się czym martwić skoro nie ubywa tego płynu więcej, a na rozgrzanym silniku jest zapewne między min a max :)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Re: mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: metalizer78 » pt gru 10, 2010 13:38

T.O.B.I. pisze:ja mam to samo, nie masz się czym martwić skoro nie ubywa tego płynu więcej, a na rozgrzanym silniku jest zapewne między min a max :)
właśnie nie patrzyłem i nie ma między min a max jest dalej pod kreską min ale nigdzie nie ucieka.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: fifel » pt gru 10, 2010 15:22

Byc moze korek od zbiorniczka wyrownawczego nie trzyma cisnienia i po rozgrzaniu i zwiekszeniu cisnienia w ukladzie wywala plyn. To by tlumaczylo fakt ze wywala do pewnego poziomu.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Re: mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: metalizer78 » pt gru 10, 2010 15:54

fifel pisze:Byc moze korek od zbiorniczka wyrownawczego nie trzyma cisnienia i po rozgrzaniu i zwiekszeniu cisnienia w ukladzie wywala plyn. To by tlumaczylo fakt ze wywala do pewnego poziomu.
a może być też przyczyną że teraz w zimie używam dmuchawy na full na gorąco?czy raczej nie ma to nic do rzeczy? bo obserwowałem ten zbiorniczek wiele razy na chodzącym silniku i nie widać żeby coś ciekło chyba że podczas jazdy jak jakieś nierówności to go wywala???



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: metalizer78 » sob gru 11, 2010 11:36

dolałem do takiego stanu jak ma być i zobacze ile kilometrów przejadę aż ubędzie tego płynu



sepiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 12:59
Lokalizacja: Pabianice

Re: mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: sepiko » śr gru 15, 2010 19:25

Witam
Miałem podobny przypadek od 3 lat wolniutko gubił płyn.Od jesieni coraz więcej , padła uszczelka pod głowicą i brał płyn do cylindra.
10 temu wymieniłem i problem znikł (cena 300 pln u mechaniora).
PZDR.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Re: mały ubytek płynu chłodzącego

Post autor: metalizer78 » śr sty 05, 2011 16:59

metalizer78 pisze:dolałem do takiego stanu jak ma być i zobacze ile kilometrów przejadę aż ubędzie tego płynu
Dolałem tego płynu zrobiłem 600km i ubyło tyle samo zobacze czy dalej będzie ubywać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości