Odpalanie na zimnym silniku, prawdopodobnie bez ssania

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek_ae
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:27
Lokalizacja: Suwałki

Odpalanie na zimnym silniku, prawdopodobnie bez ssania

Post autor: krzysiek_ae » ndz gru 05, 2010 21:42

witam, mam taki problem gdy chcę odpalic samochód to kręci- odpala i zaraz gasnie, jeśli dodam za dużo gazu to odrazu gaśnie, najlepiej palic bez...i tak z 7 razy moze i więcej
co może byc przyczyną? tak zwany niebieski czujnik? gdzie on się znajduję - golf II 1.8 wielopunktowy wtrysk,90 koni 86 rok
czy do prawidłowego działania potrzebny jest komputer na podszybiu? bo ja go nie posiadam...
byłem w sklapie kupic ten czujnik i dali mi taki nie nagwintowany tylko poprostu wkładany z gumową uszczelką,
nie mam pojęcia gdzie on moze się znajdować..
na króccu od wody znajduje się czujnik od wentylatora i mniejszy od wskażnika temperatury ale nie wiem gdzie ten niebieski miło by było aby ktoś wrzucił zdjęcie, abym wiedział gdzie się kierować


;)

Awatar użytkownika
bartek330
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: pn mar 30, 2009 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Odpalanie na zimnym silniku, prawdopodobnie bez ssania

Post autor: bartek330 » wt gru 07, 2010 18:31

Jeśli nie masz sterownika na podszybiu to pasz pewnie K-Jetronic. Sprawdź czy na wtryskiwaczu rozruchowym jest napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem, jeśli nie ma to wtedy masz przyczynę.


[b]Był sobie Golf[/b]Golf mk2 USA 1.6 TD JR - kkk24, głowica na płytkach, ruszona dawka i bost pin, ciśnienie 1.4 bara, FMIC, DNSOD 265
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279671

krzysiek_ae
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:27
Lokalizacja: Suwałki

Odpalanie na zimnym silniku, prawdopodobnie bez ssania

Post autor: krzysiek_ae » wt gru 07, 2010 22:22

a mógłbyś mi powiedzieć w którym dokładnie miejscu on sie znajduję?

Już wiem gdzie jest.. To ta kopułka co około 6 przewodów w metalowych osłonkach od niej wychodzi?
a jaki kolor maja kabelki? gdzie ta wtyczka z napięciem?


;)

Awatar użytkownika
bartek330
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: pn mar 30, 2009 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Odpalanie na zimnym silniku, prawdopodobnie bez ssania

Post autor: bartek330 » wt gru 07, 2010 23:53

Nie to o czy piszesz to prawdopodobnie aparat zapłonowy.

Wtryskiwacz rozruchowy znajduje się po prawej stronie kolektora ssącego. Dochodzą do niego 2 przewody zakończone niebieską wtyczką. Do sprawdzenia odepnij tą wtyczkę i sprawdź czy na niej pojawia się 12V jak kręcisz rozrusznikiem. Jeśli nie ma to trzeba zdiagnozować dlaczego, a jak jest to problem może tkwić w czymś innym.

Jeszcze powiedz czy po tych próbach jak już w końcu auto odpali to mocno czuć benzynę w spalinach.


[b]Był sobie Golf[/b]Golf mk2 USA 1.6 TD JR - kkk24, głowica na płytkach, ruszona dawka i bost pin, ciśnienie 1.4 bara, FMIC, DNSOD 265
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279671

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Odpalanie na zimnym silniku, prawdopodobnie bez ssania

Post autor: Paweł Marek » śr gru 08, 2010 10:21

krzysiek_ae, bez sterownika to masz k-jetronik, wtrysk mechaniczny, czujnika jaki kupiłeś nie posiada. A niestety ma skomplikowany układ regulacji ciśnienia paliwa w zależnosci od temperatury który trudno zdiagnozować bez przyrządów. Szukaj speca - dużo starszych merców opli bmw ma ten wtrysk


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

krzysiek_ae
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:27
Lokalizacja: Suwałki

Odpalanie na zimnym silniku, prawdopodobnie bez ssania

Post autor: krzysiek_ae » śr gru 08, 2010 15:19

powiem wam ze jak kręcę to nie czuć ale jak już się odpali to wtedy tak,
a czy k-jetroniku może być zepsuty włącznik termiczny? może on nawalił?


;)

Awatar użytkownika
bartek330
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: pn mar 30, 2009 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Odpalanie na zimnym silniku, prawdopodobnie bez ssania

Post autor: bartek330 » śr gru 08, 2010 16:54

To masz lekturę o K-Jetronicu http://www.capri.pl/garage/kjetronic-2. ... osis-chart" onclick="window.open(this.href);return false; Zasada działania będzie taka sama chociaż to o Fordzie. Są tam podstawowe rzeczy które można sprawdzić samemu.


[b]Był sobie Golf[/b]Golf mk2 USA 1.6 TD JR - kkk24, głowica na płytkach, ruszona dawka i bost pin, ciśnienie 1.4 bara, FMIC, DNSOD 265
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279671

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości