Falują obroty na jałowym

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Falują obroty na jałowym

Post autor: haps » sob lis 27, 2010 01:08

Witam;

Panowie, od jakiegoś czasu ok miesiąc, wskazówka nie osiąga mi 90st.C, termostat wykluczam, ze względu na to, że wentylatory się załączają itp, oraz prawdziwa temp płynu osiągana jest szybciej niż pokazuje to wskaźnik.

Podłączyłem VAG i wyszedł babol następujący:

Intake air temperature -46st C - także jakis czujnik źle pokazuje, na innym odczycie w VAG z innego czujnika było ok 70st.C i tyle pewnie było wtedy..

Obstawiam, że to pewnie przez to na wolnych obr, silnik czasem potrafi opasc o ok 200obr i za chwile się podnieść, lekko drżeć itp..

Proszę Was o opinie na ten temat, oraz o bardziej szczegółowe informacje odnosnie czujników temperatury, które mogą mieć takie oddziaływanie na:

- wskazania czujnika na desce rozdzielczej
- wskazania VAG -46st.C
- niestabilną pracę sinika

Dzięki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Falują obroty na jałowym

Post autor: Jazz_Blue » sob lis 27, 2010 03:56

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej... :bajer:



michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Falują obroty na jałowym

Post autor: michal27 » sob lis 27, 2010 07:13

Miałem podobnie,na zegarach max 80stopniC,wymieniłem termostat(WAHLER)i nic dalej to samo więc podłączyłem pod kompa i błąd czujnika temp płynu a odczyt z niego to 66,5 stopniC na zimnym silniku więc wymieniłem go i po problemie.Dodam że miałem także problem z rozruchem zimnego silnika



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Falują obroty na jałowym

Post autor: haps » sob lis 27, 2010 10:39

Panowie, a mieliście takie objawy że czasem obroty falowały?

Tak zastanawia mnie, ten czujnik powietrza i ta niska temperatura, a co do czujnika cieczy chłodzącej to jest 1, czy może 2?



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Falują obroty na jałowym

Post autor: maroTdi » sob lis 27, 2010 13:05

haps, mi tez obroty czasami faluja.. tzn mam nawet 1200-1300 i tez mi sie nie grzeje. Ostatnio wymienilem czujnik cieczy i nie pomoglo..
jak uda Ci sie rozwiazac problem to daj znac..



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Falują obroty na jałowym

Post autor: haps » sob lis 27, 2010 13:42

byłem na VAGU, ale u goscia, który to ogarnia i mniej wiecej juz wiem co jest..

- obecna sonda caly czas pracuje na 0,6V a powinna 0,2-1V i wyrzuca bład - jego sugestia aby wymienić sondę
- czujnik cieczy, pokazuje to samo na VAG co na desce, on obstawia termostat - termostat kupilem i wymienie

Cala reszta to malo znaczace błedy i myślę ze sonda i termostat powinny rozwiązać problem delikatnego falowania obrotów.

Mam do Was pytanie;

- co sadzicie o sondach uniwersalnych ? mozna kupic bosha na allegro za 160zł.

W AGU podobno jest jedna sonda, 4przewodowa.

Dzięki



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Falują obroty na jałowym

Post autor: Jazz_Blue » sob lis 27, 2010 14:46

haps pisze:co sadzicie o sondach uniwersalnych ? mozna kupic bosha na allegro za 160zł.
Można kupić uniwersalną Bosch'a, przelutujesz tylko wtyczkę i powinno wszystko grać, na pewno lepsze to niż kiepski dedykowany zamiennik. Przez niesprawną sondę mogą właśnie falować obroty.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Falują obroty na jałowym

Post autor: haps » ndz lis 28, 2010 02:16

http://allegro.pl/bosch-sonda-golf-iii- ... 86734.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czyli poglądowo taki zestawik powinien pasowac? bo są również inne po 280, 320zł, ale nie wiem czy to sie różni od siebie, skoro 4przewodowa i ma zastosowanie w tym silniku..



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Falują obroty na jałowym

Post autor: haps » śr gru 01, 2010 22:57

Panowie, wymieniłem dwa czujniki i termostat:
1. Po wymianie termostatu, nic sie nie zmienilo i prawdopodobnie stary był dobry.
2.Po wymianie czujnika dwu pinowego ktory daje odczyt do wskaźnika na desce rozdzielczej - silnik zaczął delikatnie lepiej pracować, ale może to subiektywne odczucia - ale dalej wskazania były lipne czyli 70st.C to max
3.Po wymianie czujnika cztero pinowego (droższego) wszystko wróciło do normy, wskazania są ok, obroty juz nie faluja..nie musiałem na vaga jechac, samo wszystko wróciło do normy.



Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Falują obroty na jałowym

Post autor: Domelek12 » czw gru 02, 2010 20:32

haps gdzie się znajdują te czujniki???? I jak wyglądają,masz może jakieś fotki???



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Falują obroty na jałowym

Post autor: haps » czw gru 02, 2010 23:07

Domelek12,

Jak otworzysz maskę to po prawej stronie na wężu od chłodziwa w niewielkiej odległości od siebie znajdują się te czujniki, wciśnięte są one w mocowanie w przewodzie.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=82343" onclick="window.open(this.href);return false;
na tej stronce znajdziesz tytul czujnik g62 lub g2 i tam jest dokladniej opisane, znalesc go nie jest problemem bo jest wysoko i kostka czteropinowa na nim siedzi.



Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Falują obroty na jałowym

Post autor: Domelek12 » pt gru 03, 2010 15:33

dzięki za odpowiedź,A mam jeszcze jedno pytanko,a mianowicie piszesz,że po wymianie przestały Ci falować obroty,a mi właśnie falują tylko tak delikatnie i silnik strasznie nie równo chodzi,myślisz że to może coś pomóc??? Co prawda łapie 90 C,ale wydaje mi się,że w tamtą zimę łapał dużo szybciej. Ile kosztują te dwa czujniki??? Z góry dziękuję za odp.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Falują obroty na jałowym

Post autor: haps » sob gru 04, 2010 01:52

oj powiem Ci że ciężko tak bez VAGa zdiagnozowac i to na odległość, ja wymieniłem ten większy 4pinowy (u mnie jest on czarny, zielony nie pasował bo zielony to nowszy model) za oryginał płaciłem 52zł, a ten drugi czujnik 2pinowy to koszt ok 40zł. Mi dopiero po wymianie tego 4pinowego wszystko wróciło do normy.



Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Re: Falują obroty na jałowym

Post autor: Domelek12 » pn gru 06, 2010 15:53

Dzięki za informacje. Wiesz co Vag wyrzuca mi tylko jeden błąd,że jest za bogata mieszanka,a tak to nie ma innych błędów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości