Zamarznięty płyn chłodniczy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Zamarznięty płyn chłodniczy

Post autor: roger18sx » pt gru 03, 2010 00:15

z farelka to bym radzil uważać bo kolega tak eskorta suszyl ze mu sie cały zjarał.


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Zamarznięty płyn chłodniczy

Post autor: trollu » pt gru 03, 2010 01:22

no to Ci powiem że kolega miał talent. tutaj nie ma wielkiej filozofii, farelkę ustawić żeby dmuchała na chłodnice, najlepiej drugą na silnik i tyle. ja płyn zmieniłem 2 dni temu. jakiś miesiąc temu byłem u mechaniora żeby płyn zmierzył - przy -10 miał zamarznąć. odkładałem, zapominałem ale w końcu zima przyszła i nie ma zmiłuj. trzeba było za wczasu się ogarnąć. a stary płyn stoi w baniaku, -14 za oknem, garaż nie ogrzewany i nie zamarzło :lol: ale przynajmniej mam już spokój i czekam na mrozy z 2 z przodu :jezor:


Obrazek

Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Zamarznięty płyn chłodniczy

Post autor: Wojtek-Ka » pt gru 03, 2010 02:11

Ciężka sprawa tak na mrozie coś zakombinować.
Spuść co się da wlej Płyny do chłodnic i znowu spuść.
Na opakowaniu napisali "zapewnia doskonałą ochronę silnika nawet w temperaturze -35 °C"
Wiec powinno pomóc.
A jak to zamarznięte rozgrzać to jak nie masz garażu to licz na chemie, bo ciężko ci będzie dogrzać blok silnika na podwórku.
Grzanie czymś takim miski olejowej przychodzi mi do głowy jak się nie boisz.
Obrazek

Ja to widzę tak na maszynkę garnek z wodą kuweta była by lepsza jakaś patelnia i do gara podkładki to 100 stopni masz nie więcej wtedy i z dołu pod miskę olejową dajesz take przekładki.Blok ładnie się powinien nagrzać.
Z opowieści zasłyszanych wiem ze kiedyś pod dizlami ognisko palili :hmm:



Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

Zamarznięty płyn chłodniczy

Post autor: proinstalnet » pt gru 03, 2010 14:40

kumpel kiedys w PKS pracowal autobusami jezdzil. Dworzec opalany piecem weglowym. Jak nie mogł odpalic brał szufle do pieca wkladał zar wegla wyciagał i szufle pod miche olejowa kladl i grzało i autobus odpalalo :P Oj dawno to bylo dawno



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Zamarznięty płyn chłodniczy

Post autor: trollu » pt gru 03, 2010 16:24

no w takich wypadkach to nie ma co filozofować, trzeba coś pokombinować, czasami zaryzykować i tyle, jakoś trzeba sobie radzic


Obrazek

kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Zamarznięty płyn chłodniczy

Post autor: kopytko » pt gru 03, 2010 22:53

kolego przedłużacz i farelka, każda normalna ma termostat i nic nie spalisz, bo jak się przegrzeje to termostat ją wyłączy. Kiedyś też mnie mróz zaskoczył i zamarzła woda w silniku. Położyłem farelke taką białą z Tesco (jajko) w komorze silnika zamknąłem maskę po 5h wróciłem i było miodzio wszystko puściło(na dworze wtedy -15).
Co do postów kolegów z rozsadzonymi silnikami to chciałbym powiedzieć że na bloku silnika jest taka okrągła zaślepka która wypada jak zamarznie silnik. Niestety reszta nie ma zabezpieczeń.

Kolego farelka i po kłopocie , później jak będziesz chciał wymienić płyn to aby zleciał Ci cały stary płyn to musisz odkręcić termostat aby wszystko zleciało z bloku i głowicy , ponieważ sprawny termostat na zimnym silniku tej wody nie pozwoli Ci spuścić tylko przez zdjęcie węża dolnego z chłodnicy.


Obrazek

Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Zamarznięty płyn chłodniczy

Post autor: Wojtek-Ka » ndz gru 05, 2010 17:09

Kolego grzej blok szybciej odpuści.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości