Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: KuScH » ndz lis 28, 2010 14:32

Witam. Problem dotyczy silnika 1,6B+G na gaźniki 2e2. Wygląda to tak że autko pozostawione na dłużysz czas na benzynie odpala bez problemu i na początku chodzi bardzo ładnie ale powoli obroty stają się nierówne, wolne, z wydechu czuć niedopaloną benzyną. Dodam że auto jakieś pół roku na benzynie nie jeździło ale w innych latach tego problemu nie było. Na ciepłym silniku problemu nie ma odpala i chodzi ładnie i równo. Problem jest np po nocy, ładnie odpali i w wciągu minutki dwóch zaczynają się psuć, przerywać nie wiem jak to nazwać. Niedawno byłem na regulacji gazu i zapłonu u gazownika i gazownik ładnie to ustawił i mówił że ustawił zapłon pod gaz, o kilka stopni to opóźnił czy przyspieszył. Czy to może mieć związek?? Czy przestawić zapłon tylko w którą stronę i ile?? A może poprostu troche zybożyć mieszankę?? Doradźcie.



Awatar użytkownika
MajkelMKII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 24, 2008 21:01
Lokalizacja: CHORZÓVW
Kontakt:

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: MajkelMKII » ndz lis 28, 2010 19:43

zobacz czy nie poszed ci przewód ciepłego powietrza do filtra i czy sanie ci sie za wczesnie nie wyłącza



Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: KuScH » ndz lis 28, 2010 22:47

Ssanie to nawet ciut za długo chodzi, ale ten problem na pewno nie dotyczy ssania bo jak dodam gazu czy ruszam też przerywa. Ja obstawiam zapłon albo może jeszcze przedostawanie się gazu i wtedy auto jedzie i na benie i na gazie. Takie są moje spostrzeżenia. A w którą stronę ruszyć aparat zapłonowy żeby zbliżyć się do fabrycznych ustawień zapłonu dla benzyny??



Awatar użytkownika
MajkelMKII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 24, 2008 21:01
Lokalizacja: CHORZÓVW
Kontakt:

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: MajkelMKII » wt lis 30, 2010 00:09

w prawo jest wyprzedzenie w lewo opuznienie każdy silnik ma inny kąt zapłonu i nie wiadomo czy przy wymianie paska nie przeskoczył komus o jeden zombek tak że tu zostaje ci albo lampa albo metoda prób i błedów a może wystarczy przeczyscic gaznik i sprawdzic czy nie poszła guma podstawy gaznika



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: Paweł Marek » wt lis 30, 2010 00:53

KuScH, pierwsza rzecz do sprawdzenia - membrana zaworu wzbogacania mieszanki, jak pęknie gaźnik nabiera za duży poziom benzyny i jest silnik zalewany. Do sprawdzenia jeśli trzeba wymiana a doraźnie zaślepienie kawałkiem gumy, szczegóły znajdziesz na forum. Pod pokrywką oznaczoną 1 http://www.zen17496.zen.co.uk/images/go ... 2front.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Oraz siłownik pull down - szczelnoćć jego membrany cześć 7


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: KuScH » wt lis 30, 2010 17:58

Czyli ta membrana zawory wzbogacenia mieszanki znajduje się po pokrywą oznaczoną 1. W sumie tak to wygląda jakby gaźnik był właśnie zalewany, troche śmierdzi benzyną wtedy. Czyli nie ma to związku z zapłonem pod gaz??

Byłem luknąć gaźnik, rozumiem że to normalne że jak poluzowałem śrubki tej pokrywki to wylatuje przez nią benzyna. Czy mógłby kolega dokładniej sprecyzować co w nim zaślepić i gdzie szukać jakiejś wady, pęknięcia?? I czy niebyłby on zalewany cały czas a nie zaraz po odpaleniu i to jeszcze powoli stopniowo??



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Re: Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: Pawel_Mk2 » sob gru 04, 2010 14:02

Ja mam tez problem tylko z wolnymi obrotami a mianowicie ich brak
na zimnym odpala dobrze chodzi ma ssanie, można jechać ,nic nie przerywa nie dusi się
dopiero jak się nagrzeje to gaśnie.
paliwa mam pół zbiornika, pompa paliwa podaje.
ale wolnych obrotów nie ma wogóle.Tylko nogę z gazu zdejmę to gaśnie.
nie miałem takich przygód wcześniej, i mam sobie tłumaczyć że to przez zimę i mrozy??
czy coś mogło się stać w tym gaźniku?
na gazie mi chodzi idealnie
a i filtr paliwa nowy


1 membrana wzbogacenia mieszanki jest dobra sprawdzałem.



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Re: Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: janek1350 » sob gru 04, 2010 14:26

KuScH pisze:Witam. Problem dotyczy silnika 1,6B+G na gaźniki 2e2. Wygląda to tak że autko pozostawione na dłużysz czas na benzynie odpala bez problemu i na początku chodzi bardzo ładnie ale powoli obroty stają się nierówne, wolne, z wydechu czuć niedopaloną benzyną. Dodam że auto jakieś pół roku na benzynie nie jeździło ale w innych latach tego problemu nie było. Na ciepłym silniku problemu nie ma odpala i chodzi ładnie i równo. Problem jest np po nocy, ładnie odpali i w wciągu minutki dwóch zaczynają się psuć, przerywać nie wiem jak to nazwać. Niedawno byłem na regulacji gazu i zapłonu u gazownika i gazownik ładnie to ustawił i mówił że ustawił zapłon pod gaz, o kilka stopni to opóźnił czy przyspieszył. Czy to może mieć związek?? Czy przestawić zapłon tylko w którą stronę i ile?? A może poprostu troche zybożyć mieszankę?? Doradźcie.
Ja miałem podobnie i problemem były świece zapłonowe wymieniłem na nowe i jest git :grin:



Awatar użytkownika
KuScH
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 15:42
Lokalizacja: Zd Wola

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: KuScH » pn gru 06, 2010 17:33

Panowie, ostatnio w duże mrozy paliłem autko na gazie kilka razy czasem identyczny objaw był zarówno na gazie jak i na benzynie, ale na gazie nie zawsze. Gdy obroty stały się bardzo bardzo nierówne na gazie przy próbie ruszenia auto mi zgasło 2 razy a po 2odpaleniu jakby się wszystko naprawiło i ładnie wskoczyło ssanie. Winy dopatrywać się w kładzie zapłonowym czy w samym gaźniku?? Myśle że w przypadku gazu zawór wzbogacenia mieszanki nie ma znaczenia doradźcie. A może czujnika halla??



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: Pawel_Mk2 » śr gru 08, 2010 10:20

u mnie tylko na benzynie gaśnie jak się podgrzeje, wskaźnik temperatury się kończy w pierwszym małym białym polu.od tego momentu nie ma wolnych obrotów gaśnie.to na pewno coś w gaźniku...



Krzychu161190
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob sie 07, 2010 10:40
Lokalizacja: Orzysz

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: Krzychu161190 » czw gru 09, 2010 03:54

Z tego co przeczytałem U was chłopaki ja mam ten sam problem z rana i u mnie są to przewody zapłonowe ponieważ na marzną to nie przepływa przez nie dostateczna ilość prądu na świece zapłonową i dla tego nie równo chodzi silnik :):)ja mam sposób zabieram przewody do domu a rano zakładam wtedy są ciepłe i git jest :) ale na święta i tak kupuje nowe bo meczy mnie to wkładanie i wyciąganie :)



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: Pawel_Mk2 » czw gru 09, 2010 22:27

u mnie to co innego
zacznę tak
na gazie chodzi idealnie, czy zimny czy ciepły bez roznicy ( nowy parownik wkoncu)
benzyna zimny odpala ssanie jest wole obroty są, silnik pracuje
potem jak sie juz nagrzeje wskaznik temp przekracza pierwsze białe pole i gasnie mi silnik.noga z gazu i kaput
mozna jechac normalnie wchodzi na obroty.do odcinki mu dalem pare razy nic ne pomogło.
moze kupic jakis dodatek do paliwa do czyszczenia wtryskow hmm??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: Paweł Marek » pt gru 10, 2010 01:08

golfiarz II 1.8 rp, nie jesteś już nowicjuszem, temat jest kolegi z silnikiem na gaźniku a ty pakujesz się tutaj z RP na wtrysku. Widzisz sens tego? Bo ja nie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Krzychu161190
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob sie 07, 2010 10:40
Lokalizacja: Orzysz

Po nocy odpala na bezynie i nierówno chodzi

Post autor: Krzychu161190 » pt gru 10, 2010 14:01

Wlasnie Ja zarzucilem Podpowiedz dla KuScH



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości