Gaśnie na niskich obrotach, podczas deszczu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przechmielewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 15, 2010 16:52

Gaśnie na niskich obrotach, podczas deszczu

Post autor: przechmielewski » pn lis 15, 2010 17:10

Witam, mój problem polega na tym, gdy tylko pada deszcz, wjadę w kałużę, samochód staje. Ciężko się odpala i nie gaśnie tylko na wysokich obrotach. Przykładowa sytuacja: Przejeżdżam przez jakąkolwiek wodę, samochód gaśnie i nie chce się odpalić. Chwilę trzeba odczekać i pokręcić nim trochę aby zapalił. I też nie da się nim odrazu jechać, ponieważ gdy tylko dodaje gazu - silnik się dusi i gaśnie.
Może opis sytuacji jest dość chaotyczny, ale mam nadzieję ze znajdzie się ktoś, kto podpowie co wymienić. Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Gaśnie na niskich obrotach, podczas deszczu

Post autor: prezesik25 » pn lis 15, 2010 18:42

rada: Nie przejeżdżać szybko przez kałużę, tylko dosyć wolno.

Problem tkwi w zalaniu przez wodę przewodów WN i kopułki. Takie rzeczy nie będą występować jak te elementy zostaną wymienione na nowe. Jest to częsta przyczyna "wilgotnych jesiennych dni". Wymiana kopułki, palca i przewodów WN pomoże.

U mnie od wody siadają już łożyska w alternatorze, wiec myślę zrobić jakąś blaszaną pseudo-osłonę oddzielającą koło od komory silnika oraz druga osłonę na alternator, aby nie był lany wodą z koła.


Obrazek
Obrazek

przechmielewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 15, 2010 16:52

Gaśnie na niskich obrotach, podczas deszczu

Post autor: przechmielewski » wt lis 16, 2010 10:49

Czyli kable się potwierdzają. Kopułkę i palec wymieniłem jakiś czas temu, więc kolej na kable i świece. Zobaczymy. Dzięki za pomoc, pozdrawiam



honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

Gaśnie na niskich obrotach, podczas deszczu

Post autor: honker » wt lis 16, 2010 23:04

Najpierw sprawdź czy na aparacie przy kopułce jest uszczelka, czy wszystko jest tam szczelne bo dostaje się tamtędy wilgoć, wytrzyj oczywiście wewnątrz kopułkę do sucha.



przechmielewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 15, 2010 16:52

Gaśnie na niskich obrotach, podczas deszczu

Post autor: przechmielewski » śr lis 17, 2010 10:18

Dziękuję za radę. Będę działał wg wskazówek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości