Szarpie i dymi.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Szarpie i dymi.

Post autor: TomSven » śr lis 10, 2010 12:02

Witam,

Posiadam VW Golfa II 1.3 benzyna 89r z gaźnikiem.Jakiś czas po wymianie tłumika (nie końcówki) golf zaczął szarpać na zimnym silniku oraz dymić na czarno.Po rozgrzaniu silnika jak ręką odjął szarpanie natomiast kopcenie również drastycznie spada.Wiem że jest parę podobnych tematów jednak ja chciałem dodać,że prawdopodobnie mam uszkodzony katalizator.Objawia się to charakterystycznym dźwiękiem.Zamierzam się za niego zabrać w najbliższym czasie.Wydaję mi się że spalanie również trochę wzrosło.Moje pytanie brzmi : Czy katalizator może być przyczyną wyżej wymienionych skutków? Czy może to coś innego np. Źle wyregulowany gaźnik?

Dodatkowo trochę po za tematem chciałem zapytać o katalizator.Niestety katalizatory są drogie i obecnie nie posiadam finansów na wymianę.Jak na pewno wiecie jest parę innych sposobów takich jak strumienica,wyjęcie wkładu czy po prostu zwykły kawałek rury.Co polecacie zrobić w mojej sytuacji?

P.S Jeśli część o katalizatorze musi być napisania w osobnym dziale,proszę o upomnienie i nie odpowiadanie na pytanie.



TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Szarpie i dymi.

Post autor: TomSven » czw lis 11, 2010 12:11

Nikt nie pomoże ?



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Szarpie i dymi.

Post autor: fifel » czw lis 11, 2010 16:26

1.Zalezy co znaczy ze silnik dymi... byc moze po prostu miales zapchany tlumik i po jego wymianie zaczely uwalniac sie sadze z zapchanego katalizatora, a byc moze to np zbyt wysoka dawka paliwa w gazniku.

2.Jesli chodzi o charakterystyczny dzwiek jak to nazwales - swiadczyc to moze o nieszczelnosci katalizatora, a tym samym o spadku cisnienia w ukladzie wydechowym, jesli tlumik ktory wymieniles byl zapchany to mogl wyrownywac braki cisnienia spowodowane rozszczelnieniem ukladu, natomiast po wymianie uklad sie jeszcze bardziej rozprezyl, co skutkuje spadkiem mocy i wzrostem spalania, albo problemem jest rozregulowany gaznik - patrz pkt1.- zalewa go, przez co wiecej pali i ma mniej mocy.

Sprawdz czy spaliny maja tylko ciemna barwe, czy smierdza benzyna i sa gryzace, czy silnik pracuje rowno itp.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Szarpie i dymi.

Post autor: TomSven » czw lis 11, 2010 22:56

Tłumik był wymieniony ponieważ popękał.Spaliny są koloru czarnego,a ten dźwięk to dzwonienie.Podczas roboty z tłumikiem mechanik powiedział iż rozsypał się wkład w katalizatorze.



Laki88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 10:35
Lokalizacja: Piotrków TRYB
Kontakt:

Szarpie i dymi.

Post autor: Laki88 » pt lis 12, 2010 11:39

Twój samochód jest leciwy. Wiem że zaraz polecą słowa oburzenia ale jedź z tym katalizatorem do mechanika i niech Ci go wytnie. Za to wstawi atrapę (w razie kontroli policji) i po sprawie. Zgaduje że to auto jest już sporo lat w Polsce. Z doświadczenia wiem że Nasze Polskie paliwo jest nie za dobrej jakości więc katalizator na pewno jest zapchany. Samochód się po prostu dusi własnymi spalinami.



TomSven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 16, 2009 14:46
Lokalizacja: Żywiec

Szarpie i dymi.

Post autor: TomSven » pt lis 12, 2010 11:48

Na pewno nie jestem oburzony bo właśnie mam bardzo podobny tok myślenia.Jak tylko znajdę odpowiedniego mechanika(W mojej najbliższej okolicy umieją wymieniać tylko na nowe i nic więcej) to się za to zabiorę.



lok7777asz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 19:07
Lokalizacja: Lublin

Szarpie i dymi.

Post autor: lok7777asz » czw sty 06, 2011 16:41

witam mam do was pytanie mam golfa3 1.8 bezyna + gaz mam taki problem ze jak z rana odpalam samochod i chce jechac to on tak jakby nie przyspiesza to jest takie cos jak by mu juz brakowało bezyny i nie chce dalej jechac na gazie tego nie ma a jak silnik jest rozgrzany to na beyznie jest wszytko ok ... wymieniłem czujnik od tem. ale dalej to sie dzieje ... co to moze byc ? jaka to moze byc przyczyna ?:(


..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości