brak iskry. nie chce zapalic.vr6

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciek170212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 25, 2010 14:37

brak iskry. nie chce zapalic.vr6

Post autor: maciek170212 » pn paź 25, 2010 14:51

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam duży problem z moim golfikiem.. od pewnego momentu rzucił palenie:/
Mechanik powiedzial że to najprawdopodobniej czujnik halla wiec wymienilem caly aparat zapłonowy,lecz dalej brak iskry.Co może byc jeszcze przyczyna?? Moje autko to Golf III 2.8 vr6. nie jezdziłem juz pare dni i jestem cały chory bo nigdy nie rozstawałem sie z nim na tak długo. :x Prosze Was o pomoc:)



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

brak iskry. nie chce zapalic.vr6

Post autor: denisz » pn paź 25, 2010 17:57

po co wymieniałeś jak nie było żadnej pewności? Chyba, że nic to nie kosztowało.

a masz ten czujnik Halla tylko w aparacie zapłonowym (czujnik położenia wałku rozrządu) czy też masz jesczsze czujnik położenia wału korbowego?
Wymieniłeś aparat zapłonowy, czyli co dokładnie - sam aparat czy z palcem i kopułką?

jak "powstaje" iskra: sygnał do komputera, że wał się kręci (np z czujnika położenia wału korbowego) - komputer wysyła sygnał na cewkę zapłonową- cewka na kopułkę przez kabel MN - rozdziela ją palec -dalej kablami WN do świec. To masz zatem do sprawdzenia.

Sprawdź napięcia - wymieniłeś czujnik polożenia wałku rozrządu w aparacie zapłonowym - a może do niego w ogóle nie dochodzi napięcie. To samo tyczy się cewki. A no właśnie, sprawdź czy jest iskra na przewodzie WN od cewki do kopułki - jak nie, to koniecznie sprawdź cewkę.

A pod Vaga podłączałeś?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak iskry. nie chce zapalic.vr6

Post autor: Paweł Marek » pn paź 25, 2010 22:19

vr6 niema rozdzielacza z wyjątkiem najstarszych maciek170212, było na forum gdzie szukać czujnika wału korbowego używaj wyszukiwarki na przyszłość http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maciek170212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 25, 2010 14:37

Re: brak iskry. nie chce zapalic.vr6

Post autor: maciek170212 » czw paź 28, 2010 15:10

Wymieniłem caly aparat ,palec kopułke i cewke takze:) i dalej nic.. podejrzewam ze moze to byc jeszcze czujnik położenia wału.. a jesli to nie pomozE to nie wiem.. orientuje sie moze ktos z was ile kosztuje kompletny remont silnika 2.8?



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

brak iskry. nie chce zapalic.vr6

Post autor: piteR-ek » czw paź 28, 2010 18:35

Proszę tematy o remoncie:
http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;



Saha_91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 07, 2011 12:48

brak iskry. nie chce zapalic.vr6

Post autor: Saha_91 » śr lut 02, 2011 11:58

Witam Wszystkich Forumowiczów mam problem ze swoim Golfem IV 2.8(2000r.) . Autko około miesiąc temu przeszło kapitalny remont silnika został między innymi wymieniony wał korbowy który pochodził z passata vr6 b4 lecz "wieniec" z którego czujnik położenia wału odczytuje informacje pozostał stary i tu zaczynają sie schody samochód strzela w kolektor wydechowy i silnik nie pracuje tak jak powinien czasami nie chce odpalić (brak iskry) albo nie chodzi na wszystkich garach lub pracuje normalnie zależnie co mu odbije. Po podłączeniu golfa pod vag wyskakuje tylko błąd czujnika położenia wału. Jestem pewien że spowodowane jest to że ten wieniec pozostał stary czy może któryś z Forumowiczów orientuje sie czy można go jakoś przestawić lub posiada takie coś od tego silnika? z tego co sie orientuję to przykręcone jest to do wały na 3 śruby imbusowe . Z góry dziekuje za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości