znika olej z miski

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » ndz wrz 26, 2010 23:24

Kupinem auto i okazało sie ze jest problem z uszczelka pod głowica.Znajomi maja warsztat wiec oddali do planowania glowice wraz z uszczelniaczami dodam ze kuplem set -czyli wszystkie uszczelki dodatkowo zmiana pompy wody rolki i pasek rozrządu. Po zamontowani okazało sie ze po przejechaniu 500 km ze stanu oleju w silniku max zrobil sie min! Obejrzałem auto nie ma wycieków i nie dymi z rury wydechowej wiec co sie dzieje z olejem i czy moze to przez taka ingerecje w ten silnik wszystko musi sie pookładać? Przeraza mnie to bo liczyłem na to ze jak uszczelniacze nowe uszczelka pod głowicą to będzie ok!oczywiscie pelen serwis w trakcie pobytu w warsztacie. Dodam ze auto pali od pstryknięcia i szybko uzyskuje temp.90 która utrzymuje bez problemu,gdybym nie sledzil stanu oleju to moge powiedziec ze jest wrecz idealne moc tez jest ok Proszę o poradę, wyjaśnienie lub jakakolwiek pomoc. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.auto z przebiegiem 110.000km.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

znika olej z miski

Post autor: feniks » pn wrz 27, 2010 07:08

kaletek1 pisze:500 km ze stanu oleju w silniku max zrobil sie min!
kaletek1 pisze:czy moze to przez taka ingerecje w ten silnik wszystko musi sie pookładać?
tak możliwe, u mnie po robieniu pierścionków, podczas docierania wciągnął 2setki oleju na początku, a od tamtej pory już nic nie bierze. Także poczekaj i kontroluj po około 1tys.km powinno się ustabilizować :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

znika olej z miski

Post autor: Kavior » pn wrz 27, 2010 07:15

Normalna rzecz w dwulitrówkach w mkIV. Masz do wymiany pierścienie na tłokach. Wymiana uszczelniaczy, oleju na gęściejszy itp zabiegi nic nie pomogą. Niestety kolego ale czeka Cię kolejny demontaż głowicy....



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » czw wrz 30, 2010 23:42

Czyli wszystkie zabiegi,wysilki, i starania poszly na marne ? Nic nie da sie zrobic zeby zmniejszyc pochlanianie oleju ? Dziekuje i pozdrawiam :(



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » pt paź 01, 2010 00:16

No i zasadnicze pytanie.Sprzedac to auto(bo bedzie bralo coraz wiecej) czy jezdzic i co jakis czas dolewac oleju ? Sam nie wiem.Pozdrawiam i dziekuje za dotychczasowe wyjasnienia.



AmonRSR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw mar 18, 2010 20:47
Lokalizacja: RSR

znika olej z miski

Post autor: AmonRSR » pt paź 01, 2010 09:10

Jeśli mnie pamięć nie myli to w tym silniku są te trefne trzyczęściowe pierścienie i dopiero zamiana na zwykłe pomaga.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

znika olej z miski

Post autor: Kavior » pt paź 01, 2010 15:14

Jak po za tym auto jest ok to sprzedaż mija się z sensem. Wymień pierścienie na zwykłe a nie trzyczęsciowe i problem zniknie. Wydasz na to około 1200zł z robocizną. Na dłuższą mete nie jeździj tak bo olej też kosztuje, przy okazji możesz dobić katalizator i sondy lambda. A o tworzącym się w silniku nagaru od przepalającego się oleju nie wspominając :grrr:



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » pt paź 01, 2010 18:46

Czy w takim wypadku znowu planowenie glowicy,nowa uszczelka no i chyba trzeba wyciagnac silnik bo nalezy go rozebrac zeby dostac sie do tlokow ? Jeszcze o czyms zapomnialem ? Rece mi opadaja juz a tak sie cieszylem z tego zakupu i ztego ze jest highline plus pare innych rzeczy dodatkowo jak zmieniarka climatronic itd... :(



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

znika olej z miski

Post autor: oldstaszek » pt paź 01, 2010 21:29

Tylko spokojnie - na wszystko przyjdzie czas.
Jeżeli była TYLKO uszczelka głowicy to całkiem możliwe że poprzedni właściciel nieźle go dogrzał a potem opchnął.
Rozumiem że tłoki nie były wyciągane.
Czy wymienione były uszczelniacze zaworów?

Są jeszcze pewne możliwości po wyczerpaniu których i nie uzyskaniu pozytywnego rezultatu - pozostaje klasyczny remont.
Dalej to już prive aby mi tu nie zarzucano kryptoreklamy i propagowania swojego "EGO"... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

znika olej z miski

Post autor: Kavior » sob paź 02, 2010 06:54

Musisz zrzucić miskę i głowice, innego wyjścia nie ma niestety. Silnika nie ma potrzeby wyciągać :kac: Sam to samo przerabiałem rok temu u siebie w tym samym silniku :hmm:



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

znika olej z miski

Post autor: edzio » sob paź 02, 2010 07:30

Jesteś pewien ,że odczytałeś wcześniej i teraz porawny stan oleju?,bo jesli tyle bierze to powinno byc to widoczne w spalinach.Dolej i sprawdź jeszcze raz po jakimś czasie zanim zaczniesz pochopnie rozbierac silnik.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

znika olej z miski

Post autor: Kavior » sob paź 02, 2010 14:14

Mój spalał litr na tysiąc i kompletnie nic nie kopcił. Sam jechałem za swoim autem i zero dymu bez wzgledu na obroty. Do dzisiaj tego nie rozumiem jak to możliwe. Wykręc swiece i zobacz jak wyglądają. Moje po kilku tysiącach wygladały jakby nigdy nie były zmieniane.



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » ndz paź 03, 2010 18:15

Witam wszystkich.Uszczelniacze byly robione i planowanie glowicy do tego nowy termostat bo tez byl zepsuty.Olej leje 10w40.Tloki nie byly wyciagane.A wczoraj kupilem swiece bosch i wyciagnalem stare, byly suche i zadnych oznak okopcenia.Dziekuje i pozdrawiam.



kaletek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 22:22

znika olej z miski

Post autor: kaletek1 » pt paź 08, 2010 01:03

Po uzupełnieniu oleju po kilku setkach kilometrów znowu ubyło i teraz jest stan do polowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości