Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Post autor: Domelek12 » wt sie 03, 2010 12:21

Witam,mam taki problem,po przeczyszczeniu przepływomierza samochód mi gaśnie jak jest zimny silnik i chodzi tak nie równo,a przed tym zabiegiem nic mu się nie działo chodził dobrze,co może być przyczyną????
Ostatnio zmieniony wt sie 03, 2010 20:11 przez Domelek12, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Silnik

Post autor: Przemo440 » wt sie 03, 2010 18:07

może przypływka siadła,można gdybać, podłącz pod vaga i odpytaj błędy



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Post autor: robidid311 » czw sie 05, 2010 23:31

...przepływka jest bardzo wrazliwa na uszkodzenia mechaniczne,a więc nie wiem czy dobrze zrobiłes dotykając się jej...tymbardziej ze nic go nie bolało



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Post autor: Paweł Marek » pt sie 06, 2010 08:22

Domelek12, nie należy tykać przepływomierza bez potrzeby, niefachowo go czyszcząc po prostu go zniszczyłeś, to bardzo delikatnie trzeba robić i nie udaję się wielokrotnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Re: Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Post autor: Domelek12 » pt sie 06, 2010 12:07

Ale on gaśnie tylko jak jest zimny i tylko na wolnych obrotach chodzi nie równo,a czyściłem bo nie miał w ogóle mocy i po przeczyszczeniu odzyskał moc tylko chodzi nie równo na wolnych obrotach i pokazał mi się błąd 537 regulacji lambda,wiec może dlatego tak nie równo chodzi,co???? I kompletnie nie wiem co z tym błędem zrobić.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Post autor: Paweł Marek » pt sie 06, 2010 14:06

Zaburzenie regulacji lambda może wynikać z niesprawnego przepływomierza chociaż niekoniecznie, ponieważ wiele VW ma podobne przepływomierze to najprościej umówić się z kimś i podmienić na próbę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Re: Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Post autor: Domelek12 » pt sie 06, 2010 14:27

Pomysł dobry,a jak myślisz to przez to może chodzić nie równo???? A czy teraz będzie więcej palił,czy to raczej nie ma wpływu na to???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Post autor: Paweł Marek » pt sie 06, 2010 19:57

Nie wiem ale zrób tą podmianę, znany jest fakt że uszkodzenie niewielkie przepływomierza nie wyjdzie bezpośrednio na VAG u w sensie żeby podał konkretny kod usterki. Podwyższy się współczynnik lambda (czyli jej średnie napięcie spadnie).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Domelek12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lip 21, 2010 18:55
Lokalizacja: Radom

Re: Po przeczyszczeniu przepływomierza samochód gaśnie

Post autor: Domelek12 » sob sie 07, 2010 10:32

Nom ok zrobię coś z tym,a mam jeszcze takie jedno pytanie,czy ten błąd regulacji lambda może być spowodowany właśnie tym???? Bo po przeczyszczeniu samochód chodzi pięknie oczywiście mówię o mocy,bo tak to nie równo pracuje na wolnych obrotach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości