problem z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kaczor21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 18:39
Lokalizacja: Przeciszów
Kontakt:

problem z odpalaniem

Post autor: kaczor21 » pn sie 02, 2010 17:44

witam. mam problem przy odpalaniu. samochod odpala normalnie tylko problemem jest to ze silnik chwyci ale zaraz gasnie obroty zdarza skoczyc do tysiaca i jest odciecie. podejrzewam immo ale nie jestem pewny bo nie zawsze sie tak dzieje. a jesli to immo to czy mozna go jakos obejsc czy trzeba wymieniac stacyjke??

kolego regulamin: podajemy typ silnika ew. rocznik, czy immo jest fabryczny czy dokładany alarm z immobilajzerem
Paweł Marek



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

problem z odpalaniem

Post autor: prezesik25 » pn sie 02, 2010 19:30

A zdejmij wtyczkę z czujnika temperatury i uruchom silnik. Jeżeli będzie chodził na wolnych to masz czujnik temp. do wymiany. On reguluje dawkę paliwa w zależności od temp. silnika.
Czujnik znajduje się w plastikowym króćcu przy głowicy skąd wychodzą węże do chłodnicy (4-pinowy).

Napisz o efektach zdjęcia wtyczki.

ps. obowiązkiem jest napisanie rodzaju/pojemności silnika/skrótu literowego oznaczenia silnika


Obrazek
Obrazek

PabloKnw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 03, 2012 22:32
Lokalizacja: Knw

problem z odpalaniem

Post autor: PabloKnw » pt paź 05, 2012 20:11

hey...

ja tez sie podebne.. moj vw to mk3 1.8 abs 90km.. jak silnik jest zimny.. to auto odpalam na 3 razy.. za 1 krece i nie zalapie.. za 2 zalapie i zdechnie .. za 3 lapie ale musze dodac gazu ale delikatnie bo jak wcisne mocniej to sie dusi silnik i tez potradi zgasnac..mechanik poweidzial ze mam swiece i kable wymienic.. wole sie zapytac was .. dodam ze do nie dawna moj geferek odpalal od strzalu.. az znajomi byli zdziwieni.. neiw eim co mam z tym robic..


dodam ze jak tylko przejade doslownie kawaleczek.. i tylko zlapie kapke temp. to pali od strzalu..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z odpalaniem

Post autor: Paweł Marek » sob paź 06, 2012 09:33

PabloKnw kable świece muszą byc sprawne, jesli sa wątpliwości co do ich stanu, wieku to zawsze warto zmienić, chociaż żadnej gwarancji niema ze to pomoze. Jesli nie pomoże poszukaj na forum o czujniku temperatury, kontroli szczelnosci podstawy pod wtryskiem, resecie ECU. Jesli masz LPG to dopisz to.

Nie pisz dwukrotnie o tym samym problemie: jeśli decydujesz się zakładac nowy temat to nie opisuj drugi raz problemu w innym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PabloKnw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 03, 2012 22:32
Lokalizacja: Knw

problem z odpalaniem

Post autor: PabloKnw » sob paź 06, 2012 10:14

Ok.. sorka moj blad.. :) sprawdze bo dzisiaj w nocy pomeczylem troszke jjuz forum.. i okazuje sie ze to dosc powszEchny prbolem przy moim silniku.. z tym ze przyczyn moze byc mnostwo.. niestety.. ale pokolei powoli bd je eliiiminowac.. bo chcialbym jeszcze kapke sie poturlAC moim goferkiem.. zara sie zabieram do roboty bo mam wolna..dzieki za porade..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości