Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

DanJ93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 16, 2015 22:49

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: DanJ93 » ndz gru 27, 2015 15:21

Witam.
Pytanie raczej do właścicieli/pasjonatów IV 2.3 v5 150KM.
Mam w planach kupić Golf IV i właśnie padnie chyba na ten silnik (ewentualnie 2.0/1.8), bo nie pali wcale dużo więcej, a wrażenia z jazdy raczej są dużo większe.

W tym temacie chciałbym zapytać, jak wygląda eksploatacja takiego 2.3 w porównaniu do 2.0/1.8/1.6?
Nie pytam tutaj o tarcze, klocki itp., ale raczej bardziej uciążliwe rzeczy. Głowica, przepływka, spalanie oleju, sondy lamda i inne bardziej uciążliwe rzeczy.
Ogólnie na co zwrócić uwagę i co może zabić finansowo?



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: Lu4Ke » ndz gru 27, 2015 23:33

tez takiego szukam v5tka

zadbanego nie znajdziesz, wszystko wytuczone, do remontu silniki... porazka! a chca po 13tys - smiechu warte



DanJ93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 16, 2015 22:49

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: DanJ93 » pn gru 28, 2015 19:26

Raczej chodzi mi jak jest z utrzymaniem takich aut, bo z kupieniem to problemu raczej nie będę miał, bo mi się nie śpieszy i mogę jechać nawet 1500km

Głównie zależy mi na odpowiedziach na drugą część pierwszego posta



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: Lu4Ke » pn gru 28, 2015 20:50

za 9 tys to ty nie kupisz w miare zadbanego 1,6,

ogladalem juz kilka v5tek za ktore chcieli od 12-14 tys - jeden byl gorszy od drugiego, juz nie mowie, ze cos tam bylo malowane, bo to norma, no ale progi nowe wspawane - no to wybacz.... jeden to nawet przekladka z anglika,
co do silnikow to masakra - brak kompresji, wycieki, nierowna praca, dlawienie, brak mocy itd, ogole chyba zostane przy swoim 1,6, bo jak pomysle o remoncie V5tki to wtedy bedzie :banghead:

do V5tki wchodzi 7l oleju, powinno lac sie paliwo 98 octanowe, tym bardzej z racji tego jakie mamy stacje w kraju,
te silniki nie lubia chrzczonej 95tki,

o tych silnikach raczej duzo sie nie dowiesz, mechanicy beda zieloni przy naprawach tego wynalazku, niektorzy nawet sadza, ze nie ma silnikow z 5cioma tlokami :helm:



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1044
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: Pastusiak » wt gru 29, 2015 05:08

Ja proponuje szukać 1,8T...
Łatwiej o zdrowszy egzemplarz, bardzo dobry silnik, extra osiągi + olbrzymie możliwości modyfikacji (np zwykły chiptuning daje ok 180-185 KM ale już po zrobieniu wydechu czy zastosowaniu mocniejszej turbiny K03s nawet 220 koni), do tego lpg..
Jak dla mnie 2,3 V5 to auto dla konesera, który włoży 5 tys ale to nic bo jest zakochany...2,3 V5 jeździ średnio ok 9 sek do setki..zero opcji modyfikacji i trzeba wysoko kręcić, skomplikowany silnik, drogie naprawy (chociażby rozrząd) - zestaw łańcucha - 600 zł..albo elementy układu wydechowy..jesli nawet coś tam będzie porównywalne jak 1,8T to i tak osiągi i spalanie bez porównania więc bezsensu. 2,3 V5 wg mnie spali więcej niż 1,8T nawet po chiptuningu a osiągi typu 7,5 sek vs 9 sek to chyba duża różnica?..
Po prostu nie ma sensu, nie opłaca się..jak jesteś mega koneserem to lepiej szukać 2,8 Vr6 204 KM, ale tutaj też sporo różnych napraw, dość drogich.
A jak nie chcesz 1,8 turbo to kup lepiej 1,8 zwykłe, ok 9,6 do setki pali może nawet mniej i zero problemów bo zwyczajny silnik bez jakiś VR...bez turbo itd..Poza tym obawiam się że z dobrym wydechem 1,8 zwykłe może jechać prawie tak samo jak 2,3 V5 150 KM szczególnie jak będzie wymęczone.



maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: maciek805 » pt sty 01, 2016 17:56

Lu4Ke pisze: ale progi nowe wspawane - no to wybacz
Przeciec auta maja swoje lata, nie rozumiem o co tobie chodzi...



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: luki07 » sob sty 02, 2016 00:06

Uwielbiam jak wypowiadają się ludzie, którzy nie mieli żadnej styczności z autem i wiedzą lepiej niż posiadacze takich aut...

Jestem właścicielem bory V5 od 6 lat. Zaraz po zakupie założyłem gaz BRC, spalanie gazu w trasie to ok 11l a w mieście ok 14, kwestia jazdy, nogi, ja mam manualna skrzynię biegów. Eksploatacja nie jest wcale taka droga, oleju wchodzi 4,5l a nie 7 jak tu ktoś pisze. Bzdury jakieś. Również bzdurą jest lanie do tego silnika 98, rozrząd części to ok 600 zł i nie wydaje mi się że to są jakieś spore pieniądze, silnik jest bardzo elastyczny i dynamicznym, ma duży moment obrotowy, również bzdurą jest to że łatwiej znaleźć zdrowe 1.8T, tam też ma się co psuć. Jeśli ktoś dba o regularne naprawy i wymiany to V5 będzie bardzo długo mu służyć. Ja swoim zrobiłem już 140 tyś km, olej filtry co 15tyś, silnik nie bierze oleju, obecnie ma przebieg 280 tyś i w lecie na hamowni miał 143KM, co pokazuje, że auto jest zdrowe. Blacharsko owszem z takimi rocznikami - 15 letnimi nie ma co oczekiwać cudów. Klapa tył, przednie błotniki i progi przy błotnika - standard. OC za rok ok 300zł przy max zniżkach, silnik ogólnie ciekawy, piękne brzmienie, jeśli się dba, bezobsługowy, daje frajdę z jazdy, jestem z niego zadowolony



Awatar użytkownika
synek13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob paź 04, 2014 21:00
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Auto: Vw bora 2,8 vr6
Silnik: Bde

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: synek13 » sob sty 02, 2016 23:06

Potwierdzam To co Kolega wyżej napisał o V5, też jestem posiadaczem bory 2.3 v5 LPG stag 3000 i zgadzam się jak najbardziej z odpowiedział powyżej. Auto posiadam już dwa lata i nie mogę powiedzieć złego słowa na temat silnika, wiadomo że jak się dba to się ma :) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: Lu4Ke » ndz sty 03, 2016 12:54

maciek805 pisze:
Lu4Ke pisze: ale progi nowe wspawane - no to wybacz
Przeciec auta maja swoje lata, nie rozumiem o co tobie chodzi...
jesli twierdzisz, ze w 16to letnim golfie IV wspawane nowe progi to dla ciebie norma to tylko pogratulowac, wiesz co to oznacza? z auta byla harmonijka!!! golf to nie fiat, w ktorym progi nie gnija od tak sobie....

co do 7dniu litrow oleju to mowil mi jeden z wlascicieli V5tki, ze tyle leje :helm: ,
lanie do tego silnika 98 jest zalecane, gdyz lanie slabej jakosci paliwa 95tki moze wywolac w tych silnikach dlawienie, brak mocy i ogolnie zla prace tej jednostki,

oczywiscie dla mnie to marzenie miec taki silnik lecz jezdzac i szukajac w miare zadbanego czarnula 3d graniczy z cudem i powatpiewam, ze cokolwiek znajde godne uwagi :(



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: luki07 » ndz sty 03, 2016 14:00

Lu4Ke pisze:co do 7dniu litrow oleju to mowil mi jeden z wlascicieli V5tki, ze tyle leje
to pogratulować wiedzy, chyba, że w takiej kondycji ma silnik, to mógłbym się zgodzić
Lu4Ke pisze:lanie do tego silnika 98 jest zalecane
gdzie tak pisze? bo u mnie pod klapką wlewu paliwa jest napisane Pb 95, zanim zamontowałem gaz auto tylko i wyłącznie jeździło na 95 i nic a nic się nie działo, więc bzdura z dławieniem i brakiem mocy, za złą pracę silnika odpowiadać będą nie wymienione kable, świece, olej i filtry oraz wyciągnięty rozrząd, co czasem się zdarza, również powodem braku mocy może być uszkodzona gruszka od klap zmiennej geometrii kolektora dolotowego
Lu4Ke pisze:jesli twierdzisz, ze w 16to letnim golfie IV wspawane nowe progi to dla ciebie norma to tylko pogratulowac
oczywiście, że norma, po pierwsze golf IV/bora ma kiepskiej jakości blachy, porównując z wcześniejszymi modelami np golf II a po drugie pokaż mi który właściciel u nas w PL regularnie czyści, opukuje i myje porządnie zakamarki między błotnikiem a progiem i drzwiami? oczywiście pomijając fanów marki, których nie brakuje. Wystarczy, że pojeździsz trochę po śniegu, ciapie z piaskiem i solą i nie oczyścisz progów i nadkoli z błota i śniegu, jedna zima i wystarczy dla rdzy...

Lu4Ke, widzę, że jesteś z tych osób, które szukają mocnego auta, 15 latka, z przebiegiem 100tyś od starego Niemca, igły, nie bitego i za małą kasę...takich aut nie ma, uwierz mi.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: Lu4Ke » ndz sty 03, 2016 15:11

sam mam nalot delikatnej rdzy na progu przy lewym blotniku, blotnik juz przy progu skorodowany, ale LUDZIE to nie wymaga wspawaniu nowych progow!
a ogladalem sztuke gdzie cale progi byly ostro zaszpachlowane,

wiekszosc sprzedawanych V5tek czy V6stek do 13 tys to niestety powypadkowe szroty,

ja szukam takiego gdzie nie jest naruszona glowna kostrukcja auta i zeby silnik nie byl do generalnego remontu,

przebieg 100 :helm:

jak golf IV ma dla ciebie slaba jakosciowo blache to przypatrz sie na nowsze modele...



maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: maciek805 » ndz sty 03, 2016 15:51

Lu4Ke pisze: golf to nie fiat, w ktorym progi nie gnija od tak sobie....
Wiesz co, masz troche racji ale nie do konca. Blacharka w golfie 4, audi a3 byla calkiem ok, ale do rewelacji to jej daleko brakoło, mialo swoje wady. Bo moze i prawda jest, ze caly prog nie gnije od tak sobie, ale na poczatku progu, przy blotniku czesto lapie ruda, jest wgnieciony od lewarka, itp... To ich wada. Bo prog nie jest wgnieciony tylko dlatego, ze zle sie podklada samochod tylko, ze ruda robi swoje.
Ale wystarczy wymienic te 10-15cm progu, a nie caly, to prawda.
Pozdrawiam.


EDIT. I ta korozja w naszych golfie 4/a3/bora, itp. nie wynika za bardzo z zlej blachy. Fakt, mogla byc lepsza, ale odprowadzenie wody tez moglo byc lepsze. Np. w audi a3 listwy na dachu czy tez listwy na dołach drzwi są taka, ze trzymają wode, wiec tylko kwestia czasu... A malo kto tez dba o konserwacje profili zamknietych, czyszczenie odplywow przy nadkolach...



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: herbu » ndz sty 03, 2016 22:03

Pastusiak pisze:Ja proponuje szukać 1,8T...
Łatwiej o zdrowszy egzemplarz, bardzo dobry silnik, extra osiągi + olbrzymie możliwości modyfikacji (np zwykły chiptuning daje ok 180-185 KM ale już po zrobieniu wydechu czy zastosowaniu mocniejszej turbiny K03s nawet 220 koni), do tego lpg..
Owszem - też bym był za 1.8T, ale znaleźć zdrowy egzemplarz będzie chyba jeszcze trudniej niż 2.3. Sam oglądnąłem kilkanaście aut z 1.8T pod maską i żaden nie był zdrowy, a niektóre sztuki były w takim stanie, że jak wsiadałem do swojego SDI, to miałem wrażenie, że jedzie to dużo lepiej :helm: A - i nie szukałem wcale najtańszych egzemplarzy z ogłoszeń, a raczej celowałem w górne pułapy cenowe.
maciek805 pisze:Blacharka w golfie 4, audi a3 byla calkiem ok, ale do rewelacji to jej daleko
Raczej nie tak daleko - wg. mnie blacha w mk4, to czołówka, bo bezwypadkowe sztuki raczej nie mają problemów z rudą. Owszem, zdarza się nalot na błotnikach przy progach, czasami gniją błotniki (wada konstrukcyjna), ale to wszystko. Zresztą pokaż mi auto 18-19 letnie w lepszym stanie blacharskim... Może Audi 80... poza tym niewiele widzę - cała Japonia gnije, francuzy jakoś się trzymają, ale bez rewelacji, włochy kiepsko...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Golf IV 2.3 V5 LPG, do 9000zł, POLSKA/NIEMCY

Post autor: maciek805 » ndz sty 03, 2016 22:32

No tak, audi 80 i ocynk - to mowi samo za siebie.
herbu pisze: ale to wszystko
Jesli chodzi o podloge to jak nie zauwazy sie zawczasu nalotu rdzy przy tych gumkach (mam nadzieje, ze wiesz o co mi chodzi) to zrobia sie z tego dziury. Znajomy mial to samo - 3 duze dziuru, trzeba bylo ciac i wspawac. Auto absolutnie bezwypadkowe. Niestety.

Ale chcac nie chcac przyznam, ze tak, golfy 4/audi a3 itp. maja dosc dobra blache. Ale warto o nia dbac i zawczasu robic zaprawki, bo szczegolnie na polskich drogach nasze niedbalstwo pokaze swoje rogi jak autko bedzie mialo kilkanascie lat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości