VW Golf IV 1.6b | 10000 PLN | 1998-2003 | Rzeszów - Tarnów

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

VW Golf IV 1.6b | 10000 PLN | 1998-2003 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: maciek_11 » czw kwie 09, 2015 21:41

Witam, od kilkunastu dni jestem na kupnie samochodu. Jak w tytule, rozglądam się przede wszystkim za Golfem IV, z silnikiem 1.6 w benzynie (o 1.4 słyszałem trochę niedobrego - potwierdzicie?). Marzy mi się 1.9 TDI, ale z uwagi na to, że miałby to być mój pierwszy samochód, a 25 lat kończę pod koniec roku, to obawiam się ubezpieczenia.

Wracając jednak do tematu, znalazłem kilka interesujących modeli i prosiłbym o spoglądnięcie, ocenienie. Warto brać takie autko od handlarza z Niemiec czy lepiej szukać prywatnie, eksploatowanego i zarejestrowanego już kilka lat w Polsce? Pytanie także, na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach samochodu

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-sl ... 49388.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-6-s ... 94742.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-z-nie ... 93282.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-op ... 24962.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony sob maja 02, 2015 12:20 przez maciek_11, łącznie zmieniany 1 raz.



berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: berthold61 » czw kwie 09, 2015 21:48

od siebie jedynie powiem daruj sobie diesla w benzynie zdecydowanie lepszy komfort a o kosztach napraw diesla ci nie będę truł bo są wysokie ,, akurat wczoraj rozwaliło mi turbo i kto wie czy nie zdechł silnik ...tylko benzyna


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
machul333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 10:36

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: machul333 » czw kwie 09, 2015 22:26

Jak dbasz tak masz , To że tobie rozwaliło turbo nie znaczy że każdy inny taki silnik to zło wszelakie , w każdym silniku może coś się zepsuć .



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: art_2008_a_ » pt kwie 10, 2015 07:42

maciek_11 pisze:o 1.4 słyszałem trochę niedobrego - potwierdzicie?
no tak, bierze olej mocy mało a pali dużo
1.6 jest lepszym wyborem
maciek_11 pisze:Warto brać takie autko od handlarza z Niemiec czy lepiej szukać prywatnie, eksploatowanego i zarejestrowanego już kilka lat w Polsce?
nie ma reguły czasem auto od handlarza będzie w lepszym stanie niż już zarejestrowane u nas od dawna i wyjeżdżone i niedoinwestowane

co do linków pierwszy ma 180 tys na blacie i podmienioną kierownicę - to tego bym odpuścił bo realnie ma pewnie już dużo więcej nalatane
drugi mi się podoba ten z ropczyc dobrze poskładany z zewnątrz wnętrze też akceptowalne - może i uboga wersja ale w tym budżecie to chyba lepiej szukać basisa niż higline bo będzie mniej wyeksploatowany - sam mam starego golfa, wiem co piszę
nr 3 bity z przodu i pewnie z tyłu - tego bym odpuścił
nr 4 też dzwon z przodu był a jasne wnętrze w starym aucie to nieporozumienie bo syf i brud strasznie widać



Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: RobsonVW » pt kwie 10, 2015 10:44

berthold61 pisze:od siebie jedynie powiem daruj sobie diesla w benzynie zdecydowanie lepszy komfort a o kosztach napraw diesla ci nie będę truł bo są wysokie ,
człowieku co ty wygadujesz, co może byc kosztownego w TDI w golfie 4 :shock:, chyba że jesteś całkowitym ciemniakiem i każdy mechanik cię wyczuje i jak masz do wymiany jakiś czujnik to ci wymienią poł silnika aby naciągnąć na koszty :kac:


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Ta

Post autor: berthold61 » pt kwie 10, 2015 18:18

RobsonVW pisze:
berthold61 pisze:od siebie jedynie powiem daruj sobie diesla w benzynie zdecydowanie lepszy komfort a o kosztach napraw diesla ci nie będę truł bo są wysokie ,
człowieku co ty wygadujesz, co może byc kosztownego w TDI w golfie 4 :shock:, chyba że jesteś całkowitym ciemniakiem i każdy mechanik cię wyczuje i jak masz do wymiany jakiś czujnik to ci wymienią poł silnika aby naciągnąć na koszty :kac:

a co tam silnik faluje , silnik kopci , silnik nie ciągnie , silnik turbo nie daje , logi ,,,,wiecznie coś w tych dziadach siedzi nie tak , sam od ponad 20 lat różne diesle i wiecznie jakieś pierdoły a to n75 a to sztanga stanie ato telepie a to zapowietrza a to falują obroty , 2 dni temu w skodzie palła turbina pekł wirnik silnik dostał milion obrotów nawet na kluczyk nie reagował zdusić też niedało się
syn też tu na forum siedział ze swoim ARL-em wymieniał tłoki turbiny dwumasy skrzynie biegów i diabli wiedzą co jeszcze od kiedy kupił benzyniaki (2latatemu) nie chce nic słyszeć o dieslach tym bardziej że kiedyś ropa była na lewo i auta na ropę mniej paliły a tera ropa w cenie benzyny pali to tez prawie to samo a kultury zero jazgot i łomot a camonreile to tym bardziej dziadowstwo dla bogatych firm na 4 lata a nie dla kowalskiego


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

Re: VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Ta

Post autor: maciek_11 » sob kwie 11, 2015 04:50

Panowie, przede wszystkim jak w temacie, napisałem, że jestem nastawiony w tym momencie na kupno benzyniaka 1.6 i o tym rozmawiajmy.

Dzięki art_2008_a_ za w zasadzie jedyną rzetelną opinię na temat.
art_2008_a_ pisze:drugi mi się podoba ten z ropczyc dobrze poskładany z zewnątrz wnętrze też akceptowalne - może i uboga wersja ale w tym budżecie to chyba lepiej szukać basisa niż higline bo będzie mniej wyeksploatowany - sam mam starego golfa, wiem co piszę
Jakiegoś wypasionego auta mi nie trzeba, więc to nie jest problemem. Jedynie co mnie zastanawia, że Golf ten z Ropczyc stoi już ogłoszenie ponad 2 tygodnie.

Dziś pojawiło się jeszcze jedno interesujące ogłoszenie, moim zdaniem ładny Golf IV, jednak podejrzanie niski przebieg, a znajomy obstawia, że może być bity (poduszki przodu wymieniane).

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-5- ... 29110.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: RobsonVW » sob kwie 11, 2015 19:06

maciek_11 pisze:a znajomy obstawia, że może być bity (poduszki przodu wymieniane).
czy znajomy oglądał go na zywo ? czy zasugerował sie tylko odcieniem poduszki w kierownicy :chytry: bo jesli to drugie do poinformuj znajomego że taki efekt jest jak plakiem spryskasz kierownice :okej: wystarczy zmyc plaka z poduszki płynem do szyb i kolor bedzie taki jak kierownicy :bigok:

odnośnie golfa, moim zdaniem najgorszy ze wszystkich omawianych w tym temacie.


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: maciek_11 » czw kwie 16, 2015 09:49

Nie mam pojęcia na czym stwierdził to, jednak był także na miejscu i wykluczył go, więc miałeś rację.
Ja szczerze mówiąc nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie mam pojęcia na jakiej podstawie ocenić samochód pod takimi względami.

Prosiłbym dlatego o rzucenie okiem na te dwie pozycje poniżej.

http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-vw ... 4758e54757" onclick="window.open(this.href);return false;

http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-1- ... 4758e54757" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Ta

Post autor: WichuTM » czw kwie 16, 2015 14:09

maciek_11 pisze:Nie mam pojęcia na czym stwierdził to, jednak był także na miejscu i wykluczył go, więc miałeś rację.
Ja szczerze mówiąc nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie mam pojęcia na jakiej podstawie ocenić samochód pod takimi względami.

Prosiłbym dlatego o rzucenie okiem na te dwie pozycje poniżej.

http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-vw ... 4758e54757" onclick="window.open(this.href);return false;

http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-1- ... 4758e54757" onclick="window.open(this.href);return false;

Obie oferty łączy jedno, skrajnie niska i wysoka cena. Ten pierwszy ma obniżone zawieszenie, ciekawe w jakim stanie, co na felgach 14 calowych wygląda tragicznie. Poza tym, Tobie raczej zależy na normalnej jeździe i komforcie, więc czekałaby Cię zmiana co najmniej sprężyn. Opony widać zimowe , więc również wydatek. Po zdjęciach zbyt wiele nie można powiedzieć, wdać jakieś ocierki i odpryski ale i tak najważniejsze ocenić na żywo czy nie ma rdzy. Na plus że posiada w ogóle jakieś wyposażenie, welurowe fotele są bardzo wygodne, jest również klima, ciekawe czy działa. Jeżeli masz niedaleko to obejrzyj, ale sądząc po cenie i niezbyt rozgarniętym opisie jest to raczej autko dla kogoś, kto potrafi sobie sam porobić różne rzeczy, bo przecież robocizna z reguły jest droższa od części.

Co do drugiego, fajnie, że z polskiego salonu, widać to na pierwszy rzut oka po wyposażeniu wnętrza, wersja na maksa okrojona. Fakt, że jeździły nim dwie starsze panie, nie za specjalnie by mnie zachęcił, chyba że ma bogatą historię serwisową. Tu wspomniano, że zrobiony rozrząd także zawsze pare stówek do przodu. Auto może się okazać fajnym egzemplarzem, ale podszedłbym do tego z dystansem, bo wbrew pozorom nie wszystkie salonowe auta są zadbane, często serwisowane przez druciarzy.. Na pewno cena do zbicia, co najmniej o tysiąc złotych.



Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: maciek_11 » sob kwie 18, 2015 11:37

Dzięki za opinię. Rzeczywiście, szukam auta przede wszystkim do jazdy na krótkich dystansach, które posłuży mi przez najbliższe kilka lat jazdy

Dziś natrafiłem na interesujący moim zdaniem egzemplarz, moglibyście ocenić? Wersja dość bogata jak na taką cenę.

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... y3Cez.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Oraz inne ogłoszenie:

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... paCD0.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: maciek_11 » śr kwie 22, 2015 20:04

Ktoś jest w stanie powiedzieć coś o tych dwóch samochodach? Chciałbym jechać obydwa oglądnąć przed weekendem, zwłaszcza, że są blisko siebie miejscowości.



grabek1290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 22, 2015 12:48

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: grabek1290 » pt kwie 24, 2015 13:08

maciek_11, Oba całkiem spoko na tych zdjęciach, ale też więcej trudno wywnioskować, bo jakość fotek jest średnia. Przebiegi można natomiast włożyć między bajki. Auta z tego rocznika powinny mieć przynajmniej po 300 tysięcy. Także tutaj widać typowy chwyt handlarzy na ustawienie licznika z jedynką z przodu ;) Oczywiście to, że one mają ponad 300 tysięcy, to nie należy się obawiać, kwestia ich realnego stanu technicznego. Wiadomo też, że to co w opisie nie ma się co sugerować, więc stan lakieru i tak sprawdź sam (jak ktoś pisze, że zaprasza z miernikiem lakieru, to chce żebyś faktycznie z nim nie przyjeżdżał ;), ewentualnie gdzieś na pobliskiej stacji diagnostycznej się umów na sprawdzenie auta. Szkoda, że auta nie są z polskich salonów, bo z Niemiec wiadomo, co Polacy ściągają, a te dwa egzemplarze są ewidentnie przygotowane pod handel.

W tym pierwszym przypadku zapytaj się o opłaty związane z urzędem celnym i skarbowym oraz recyklingiem, bo w ofercie nie masz napisane, czy zostały zapłacone (w przypadku drugiej, jest napisane, że w cenie). Recykling to jakieś 500 złotych dodatkowo. Z tego co wiem, miała zostać ta opłata zastąpiona opłatą depozytową (400 złotych), którą ma uiścić pierwszy właściciel w kraju. Także z pewnością handlarz tego nie zrobił. Ale nie chcę Cię tutaj wprowadzać w błąd, bo nie wiem, czy recykling jeszcze został, czy jest już depozyt (depozyt to pomysł rządu z zeszłego roku na zastąpienie recyklingu). Dopytaj więc szczegółowo o to, jakie opłaty Cię czekają (tłumaczenie dokumentów, wydanie karty pojazdu, recykling, podatek, akcyza....).

Co do samych aut, ja polecam 1.6 w benzynie, naprawdę fajnie się tym jeździ :) Na małe przebiegi w mieście, czy nawet wypad poza miasto, w sam raz. Ja akurat z tym motorem nie miałem żadnych problemów.



Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

VW Golf IV 1.6b | do 9000 PLN | 1998-2001 | Rzeszów - Tarnów

Post autor: maciek_11 » wt kwie 28, 2015 23:01

Oba modele nie wypaliły, na miejscu okazały się robione lub wymieniane nadwozie z każdej strony, do tego niezbyt umiejętnie. Co jak co, ale Pan z Dynowa na myciu samochodów pod sprzedaż się zna.

Zdecydowałem się przeszukać rynek małopolski, głównie okolice Krakowa. Mam wrażenie, że Golf IV są tu o 10-20% tańsze.

Dziś pojawiło się ciekawe ogłoszenie z okolic Tarnowa:

1. właściciel, auto z Polskiego salonu, do końca serwisowane. Wydaje się być w stanie ok co by wskazywało na prawdziwy przebieg (podobno dokumentowany do końca serwis). Do tego alufelgi dodają mu uroku.

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... y4eYJ.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości