Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: Michał Tyszek » sob paź 25, 2014 17:02

Witam!
Kolejny mój temat..
Dziś takie auto..
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-la ... 80033.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Oglądał ktoś? lub teraz widzi ktoś coś niezbyt?
Zdecydowanie wg mnie tył był robiony, klapa dziwnie leży i żadnych emblematów, w środku (chyba?) lewarek nie jest obity drewnem i ten panel z climatronikiem i radiem, jedynie uchwyt drzwi pozostał z GTI..
Nie wiem jak kierownica bo dość ciemno ale wygląda nieźle (może wymieniana byla?)
Fotele przetarte i zabrudzone...silnik czyszczony...
Jak myślicie warto się interesować?
A orientuje się ktoś czy takim autem z takimi (wg mnie dziwnymi) włoskimi tablicami można jechać po drogach? Czy tylko laweta?
To są normalne tablice czy jakieś samoróbki?



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: szewczi90 » ndz paź 26, 2014 11:17

możesz oberzeć to będziesz wiedział co go boli dokładnie i można ewentualnie cene negocjować, auto jest z Włoch więc może być lakier ''podziobany'' z każdej strony w środku te fotele recaro nie są w najgorszym stanie (widziałem bardziej zjechane) kierownica hmm taka kierownice u mnie w okolicy można za 100zł odrestaurować i wygląda jak oryginał także tu nic Ci nie powiem, ze zdjęć trudno powiedzieć co o nim sądzę, jak masz blisko to pojedź. Tablice wyglądają na oryginalne ale nie powiem Ci czy sa na 1OO% z tego auta bo każde można nałożyć (trzeba by zajrzeć w papiery) i tak na prawde w świetle prawa w grę wchodzi tylko LAWETA ewentualnie ludzie jadą na kołach i ryzykują


Obrazek

Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Re: Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: Michał Tyszek » ndz paź 26, 2014 16:19

No właśnie mam dość daleko..280 km no ale zobaczymy może się przejadę tylko wtedy już chyba z lawetą. Ewentualnie go wezme. Jazda samym autem jest o tyle skomplikowana że pewnie auto też nie ma ubezpieczenia OC, do tego ode mnie z zachodniej PL jedyna logiczna trasa to autostrada, no to trochę ryzyko :)

Czyli nic generalnie nie widać? Gorzej jak na miejscu okaże się że są wycieki, że trzeba rozrusznik naprawić bo kiepsko kręci itd..Tego ze zdjęć się nie dowiemy.

Ok dzięki w takim razie!



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: szela81 » wt paź 28, 2014 16:20

Oczywiście przebieg z tripem 0,3 :) może tylko 100 000 ściągnął bo wygląda nieźle, lakier jest mokry wiec mało widać, prawe nadkole przód lekko matowe, pewnie jak to we włochu druga wasrtwa będzie tu i ówdzie. Raczej wycieki czy inne dziwne oznaki to raczej będą zamaskowane jak taki wypucany...



Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Re: Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: Michał Tyszek » wt paź 28, 2014 23:35

No właśnie też myślę że przebieg trochę pociągnięty chociaż to nie "TDI" ale pewnie z 200 miał spokojnie.
Natomiast wycieków się boje bo nigdy nie wiem..np oglądałem ostatnio inny egzemplarz i cały mokry pod spodem w części napędowej nie wiem czy to wał, przeguby jak to w ogóle tam jest ale no nie wiadomo jak kwestia uszczelnienia takiego czegoś.
I też zawsze obawiam się żeby czasem 80% szyb nie było wymienianych chociaż dziś to nic nigdy nie wiadomo - mogą być z kompletu ale niekoniecznie w 100% fabryczne.
Ale rozumiem że tragedii nie ma? Jak będzie trup to wiadomo dam sobie spokój chociaż cena nie jest jakaś przesadnie niska bo ok 10-11 tys stoją takie auta a są tacy co z 2001 sprzedają za 8900 do negocjacji :grin:
No i musiałbym transport załatwić a to już troszkę wydatek bo ode mnie ponad 200 km.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: szela81 » śr paź 29, 2014 16:42

Tragedii nie ma. Wycieczka po auto to zawsze ryzyko, 280 lepiej niż 1280 ;) Ja bym jechał tam polskim busem, jak jest ok to kupił oc wyjazdowe na te tablice (handlarz zazwyczaj może sprzedać)i sie dokulał do dom. Laweta to masz kolejne 500-600 zł - a mandat za nieważne tablice to 200 ;)

Jest to oczywiście półlegalne jak niemieckie tablice bez naklejki ale jeśli TYLKO na dojazd do domu i nie będziesz się z tym potem kręcił (a kusi) po okolicy i ryzykował to ma to sens.



Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Re: Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: Michał Tyszek » śr paź 29, 2014 20:56

No tak tylko mam wrażenie że to będzie oszczędność ok 200 zł...
Bo koszt biletu pks załóżmy ok 60-70 zł + paliwo i opłaty autostradowe ok 150 co najmniej, + OC..
Nie wiem czy warto się pchać w takie coś.
Ale fakt trzeba przemyśleć;)



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: szewczi90 » śr paź 29, 2014 23:03

Michał Tyszek pisze:No tak tylko mam wrażenie że to będzie oszczędność ok 200 zł...
Bo koszt biletu pks załóżmy ok 60-70 zł + paliwo i opłaty autostradowe ok 150 co najmniej, + OC..
Nie wiem czy warto się pchać w takie coś.
Ale fakt trzeba przemyśleć;)
powiem Ci z życia wzięte ostatnio dwa auta kupione (Polo IV FL, Golf IV 03r) z różnych źródeł ale zależy na jakiego sprzedającego trafisz ponieważ te dwa autka sprzedający nam dowiezli pod dom, jeden (Golfa) 300km w jedną stronę swoją lawetą - policzył tylko za paliwko a w przypadku drugiego (czyli POLO) jedyne 30km do domu niechciało się nam ryzykować na kołach, dowiózł w cenie auta swoją lawetką, w polsce też można kupić normalne autko od spoko gościa - na pewno nie z komisu takie rzeczy, a jak bym Ci opowiedział jak kupiłem swoją Audi to byś nie uwierzył :) (chodzi o formalnosci jak załatwilismy ze sztosik gosciem z Kobyłki)


Obrazek

Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: Michał Tyszek » śr paź 29, 2014 23:15

Ano tak..teraz się z lekka załamałem bo dojazd ode mnie komunikacją typu PKS/PKP w okolice gdzie jest to auto to 10 h co najmniej w autobusie i ok 12 w pociągu..
To bym musiał o 3-4 rano wyjechać żeby jakoś logicznie dotrzeć..chyba jednak wolę lawetę;)
Wyjazd 8-9 rano to przyjazd ok 13 spokojnie a nie 12 godzin :grin: i cena 90 zł za bilet heh..a przecież paliwo itd..to te 200 zł w jedną czy druga stronę to tam bez znaczenia:) chyba że koleś dowiezie gdzieś bliżej auto.

Tylko właśnie czy sprzedający dysponuje jakimś transportem..
Obawiam się że prywatny chłopczyk który jeździ Golfem tak od zaraz nie będzie dysponował lawetą która po Polsce przewozi auta 500-600 km..i tu jest problem.
A handlarze owszem ale z nimi to różnie bywa.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: art_2008_a_ » czw paź 30, 2014 09:10

Michał Tyszek, mnie się wydaje, że to bez sensu planowanie takich podróży kawał drogi po nieznane stare auto... komunikacją typu PKS :-)

sam kiedyś też daleko jeździłem po auta i ZAWSZE to były miny więc teraz szukam dłużej i tylko w swojej okolicy a nie kawał drogi od domu bo to bez sensu

chyba że masz mega szczęście to wtedy jedź śmiało :D



Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: Michał Tyszek » czw paź 30, 2014 17:47

Powiem tak..
takich MK4 1,8T jest mało..koło mnie są dwa ale jeden rozbity anglik 30 km za 3500 :grin:
drugi natomiast to jakiś psedo-tuningowany ciemne szyby ze złuszczająca się folią..do tego jakies zderzaki z wersji R32 rzekomo z odpryskami lakieru..a foty robione telefonem gdzie nic nie widać..

Najlepiej wg mnie jakby ktoś tam na miejscu sprawdził auto za jakąś drobną opłatą, a potem stamtąd laweta..no tak tylko jeszcze problem jak się rozliczyć ze sprzedawcą :-)
No bo fakt jazda PKS-em 9-10 h to gruba przesada, to nie jest wyjazd nad morze na tydzień tak jak studenci jadą, poza tym i tak nad morze chyba krócej jedzie ode mnie a odległość zbliżona..
Ja wiem że są miny, bo oglądałem kilka np 1,6 nawet..w okolicy, tak samo TDI no ale ..może warto podjechać z lawetą z kimś ktoś się zna i najwyżej jak nie to obniżka cena solidna :) albo objechanie całego regionu Mazowieckiego i szukanie innych perełek :grin:
Wszystko warto przemyśleć bo fakt no laweta przy pustym przebiegu też kosztuje a takie wycieczki nie długo wyjdą na tyle że to będzie 1/4 ceny auta i tu będzie masakra..to lepiej to poświęcić na wkład w auto i doprowadzenie go do satysfakcjonującego stanu, tak mi się wydaje. Albo szukać w okolicy ale ciężko bo wszyscy albo lecą na TDI albo na 1.6 np..



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: art_2008_a_ » czw paź 30, 2014 20:37

Michał Tyszek pisze:Najlepiej wg mnie jakby ktoś tam na miejscu sprawdził auto za jakąś drobną opłatą,
napisz prośbę na forum regionalnym może ktoś ma chwilę to by obejrzał auto na żywo
Michał Tyszek pisze:albo objechanie całego regionu Mazowieckiego i szukanie innych perełek :grin:
tyle, że w mazowieckim to zwykle komisy z Radomia oferują GTI przeważnie ze Szwajcarii lub czasem jakiś prywatny użytkownik z Warszawy ale to trzeba śledzić i czekać ..

tak więc tu też za dużego wyboru nie ma tak na szybko.



Michał Tyszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 22, 2014 23:41

Re: Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: Michał Tyszek » pt paź 31, 2014 01:23

No własnie ale co to za chamówa że tylko w Mazowieckim jest tyle tych GTI? :)
U mnie pełno komisów i same 1,4 albo TDI;/
owczy pęd chyba :)

a teraz jedna osoba ale z innego forum poleciła mi takie auto: (mam nadzieje że moderatorzy mnie nie zatrzasną)
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-iv-gt ... 62811.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy nie jest pewniejszy bo przebieg chyba normalniejszy :grin:
Kraj pochodzenia Szwajcaria a tam ponoć się dba o auta tak? czy to bzdura?:)
Zastanawiam się nad kierą ale chyba okej tak dziwnie światło pada..
I silnika nie pokazali jak jest mocno wyprany :D


rejony te same;/ no ale może zakup pewniejszy :)
mówię koło mnie to jest masakra..nie chce spamów walić ale jakbym pokazał auto to aż strach pojechać oglądać:)

Musze przemyśleć i dam cynk tej grupie VW z okolic W-wy, może ktoś zna te auta dwa..



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf IV 1,8T, 1999, 10600, Błonie

Post autor: art_2008_a_ » wt lis 04, 2014 14:29

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-ladny ... 80033.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ogłoszenie wróciło a cena sama spadła ... czyli nie był taki rodzyn żeby ktoś go łyknął



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości