Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » czw paź 23, 2014 08:18

herbu pisze:Ja bym w to nie szedł - jedyna ich zaleta, to niskie spalanie
To sa opinie osób, które niewiele miały z tym silnikiem wspólnego.

Ja swoim zrobiłem 80 tysięcy bez zająknięcia jakiegokolwiek.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » czw paź 23, 2014 08:30

Przebiegi na zachodzie 240-270tys km dyskwalifikują je z dalszej eksploatacji bez kosztownej wymiany pompowtryskiwaczy które już leją i dymią.
W PL naprawiają je poprzez korekty licznika o 100 tyś km i już są dobre :rotfl:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » czw paź 23, 2014 08:35

Piasek pisze:Przebiegi na zachodzie 240-270tys km dyskwalifikują je z dalszej eksploatacji bez kosztownej wymiany pompowtryskiwaczy które już leją i dymią.
Ja mam 240 k, przy 200 były badane pompki w Tune-up i były w stanie bdb.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » czw paź 23, 2014 16:35

Panowie, ale silniki pokroju 1,4 albo 1,6 w budzie MK4 ? To się nadaje co najwyżej po bułki podskoczyć do sklepu. Jak przyjdzie wsiąść z dziewczyną czy tam rodzinką, do tego jakiś bagaż to potem jest mordęga. Po za tym te silniki wcale takie świetne nie są. Obecnie sam borykam się z 1,4 16v i wypadającym zapłonem i chyba skończy się zrzucaniem głowicy a auto ma dopiero 83 tyś od fabryki zrobione. Też mnie pokusiło kupować benzynę z VW :? Dobre to mają jedynie 2,0 2,3 oraz 1,8T Nawet te R-ki wg mnie szału nie robią. Mocy jest ile jest a żłopią jak opętane. Przy tym przepale to wolę trochę więcej dolewać i słyszeć mruczenie V8 choćby w budzie E38, które na pewno da więcej frajdy z jazdy. Co do LPG, jak się ogarnie odpowiednio, reduktor da blisko wylotu ciepłego płynu z głowicy, to nawet zimą dość szybko wskakuje na gaz. A to akurat wiem, bo przejeździłem parę ładnych lat autami w gazie a jedno do dziś trzymam jako zabawkę.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: MaciekV5 » czw paź 23, 2014 19:32

sebekgolf, jesli odnosisz się do powyższych wypowiedzi to przeczytaj jeszcze raz, nikt nie pisal o golfie mk4, a już na pewno nie o 1.4 16V ;-)



Lesiup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 21:53

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Lesiup » czw paź 23, 2014 20:43

No wiec wybiore chyba diesla
I bede szukal Passata b5 1.9 tdi , tylko rodzi sie pytanie za jaki rocznikiem sie rozglądac ?
Słyszalem ze silniki z 1999 sa bardzo dobre ... A wy co doradzicie ?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » czw paź 23, 2014 22:01

Lesiup pisze:No wiec wybiore chyba diesla
I bede szukal Passata b5 1.9 tdi , tylko rodzi sie pytanie za jaki rocznikiem sie rozglądac ?
Słyszalem ze silniki z 1999 sa bardzo dobre ... A wy co doradzicie ?
Generalnie Passat B5 to dobry wybor, ale z racji zawieszenia moze byc nieco drozszy w uzytkowaniu od Golfa. Pytasz o rocznik, to Ci powiem - nie patrz na rocznik, tylko na stan. To nie sa nowe auta, wiec bez roznicy czy bedzie mial 15 czy 18 lat. Liczy sie jedynie stan techniczny. Szukaj najlepszego na jaki Cie stac. Jesli chodzi zas o silniki, to jedyna zmiana byla w oczniku 2000, czyli w autach po lifcie, gdzie zastosowano pompowtryskiwacze, zamiast klasycznej pompy wtryskowej. Rozwiazanie, jak pokazuje czas, wcale nie gorsze od VP.
Generalnie poszukaj jakiegos przedliftowego 90-konnego, jesli zalezy Ci na kosztach.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: bjoern » pt paź 24, 2014 20:42

herbu pisze:
Piasek pisze:Diesel nie lubi zimy... krótkich dystansów i notorycznego niedogrzania.
Wówczas nie jest:
- bezproblemowy w użytkowaniu (rozruch itp)
- uciążliwy w użytku (brak szybkiego ogrzewania)
- ani oszczędny (bo palą spore ilości)
A ja dalej uparcie będę twierdził, że jak jest dobry klekot, to i zima mu niestraszna. Ja swoim SDI najczęściej jeżdżę do pracy (2 km), poza tym w weekend wyjazd na wieś (17 km w jedną stronę). Oczywiście jeszcze jakieś tam czasami wyjazdy wyjdą, ale to sporadycznie.
I zimą Fabia pali od dotknięcia i nie raz musiała ratować benzyniaka, którego miałem, który po 3 dniach nieodpalania w -20 stopniach nie chciał zapalić. A w Skodzie nie zdarzyło się, żeby przez ostatnie 3 lata nie zapaliła od dotknięcia, niezależnie czy -30, czy +30.
A co do spalania - w SDI nie udało mi się przekroczyć nigdy 6 litów, niezależnie czy mróz, czy upały z klimą. Po prostu się nie da, nawet na autostradzie jadąc non stop z pedałem w podłodze :)
Jedyne co się zgodzę, to ogrzewanie - faktycznie żeby zimą w aucie było ciepło, to trzeba przejechać z 10 km :)
Wiem, że post z "dawien dawna", ale nie mogę się nie zgodzić z autorem :pub: nigdy mnie zimą nie zawiódł i jeszcze wielokrotnie pomagał w odpaleniu benzyniaka rodziców :rotfl: tylko u mnie spalanie zimą do 8,3 doszło a wszystko sprawne...


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » sob paź 25, 2014 21:04

No właśnie... spalanie 8 ON, a gazu O POŁOWĘ TAŃSZEGO można spalić 9-10 litrów.
Ja nie do końca ze swojego diesla jestem zadowolony.
Odpala zimą bezproblemowo, na ogrzewanie też nie narzekam, bo nawet jak ma dopiero te 70 stopni to grzeje już przyzwoicie, a ja bardzo ciepłolubny nie jestem.
Nie o to chodzi. Jak jadę trasę kilkanaście km i wskazówka ma dopiero 70 st. to tak naprawdę płyn ma z 60, a olej 50. Jak dla mnie to porażka, lepkość oleju jest jeszcze zbyt duża w tej temperaturze - mam czekać wieczność zanim sobie pozwolę bez obaw porządnie wdepnąć? Tak wiem - mimo notorycznego niedogrzania te TDI i tak wytrzymują wiele, ale... Nie podoba mi się to. Aha - termostat na 100% mam dobry, zresztą zmieniany już nie raz. Zimą dolny wąż chłodnicy wiecznie zimny. TDI nie generuje ciepła, zimą w ogóle chłodnica mu niepotrzebna w normalnej jeździe bez upalania.
Można szybciej go rozgrzać jak się "jedzie" tzn. jedzie bardziej intensywnie, ale to wtedy znowu obawy o smarowanie gęstym olejem turbiny, itd, a spalanie wychodzi duże zimą.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » sob paź 25, 2014 23:00

lwlw pisze:No właśnie... spalanie 8 ON, a gazu O POŁOWĘ TAŃSZEGO można spalić 9-10 litrów.
Nie licz, że w zimie, na krótkich dystansach - bo o takich tu mowa, będzie 9-10 litrów. Tzn. oczywiście może być, nawet mniej, ale dolicz do tego kilka litrów benzyny, bo jeśli będziesz jeździł (tak jak ja) odcinki po 2-3 km, to na mrozie często nawet nie zdąży się przełączyć na LPG.
lwlw pisze:a ja bardzo ciepłolubny nie jestem.
Kup Volvo - moje 960 przy obecnych temperaturach po 5 minutach po odpaleniu i ustawieniu ogrzewania na maksa, grzeje tak, że nie da się wytrzymać w środku - oczywiście nie z zimna :)
lwlw pisze:TDI nie generuje ciepła, zimą w ogóle chłodnica mu niepotrzebna w normalnej jeździe bez upalania.
Taka prawda niestety. Ale przynajmniej Ci się nie przegrzeje :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » ndz paź 26, 2014 09:31

herbu pisze:Kup Volvo - moje 960 przy obecnych temperaturach po 5 minutach po odpaleniu i ustawieniu ogrzewania na maksa, grzeje tak, że nie da się wytrzymać w środku - oczywiście nie z zimna :)
W mercu mam podobnie. Teraz kiedy rankiem mamy -1*C po 1-1,2km piec ma już 35*C i przełącza na LPG. Co do ciepła to nie wiem o czym mówicie bo mam climate control :D Odpalam piec i najdalej po 30sek leci już letnie powietrze z nawiewów :bigok:
I jak tu nie kochać Mercedesa...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Lesiup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 21:53

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Lesiup » pn paź 27, 2014 00:10

Znalazłem cos takiego , co o tym myslicie ?
http://olx.pl/oferta/passat-b5-1-9tdi-1 ... b505f7d857



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » pn paź 27, 2014 10:17

Lesiup pisze:Znalazłem cos takiego , co o tym myslicie ?
http://olx.pl/oferta/passat-b5-1-9tdi-1 ... b505f7d857
nic szczególnego to jest, klima na pokrętła?
tak samo licznik wygląda na przełożony z wersji z automatyczną skrznią biegów, pytam się po co?


Obrazek

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Tomos15 » pn paź 27, 2014 10:32

Prędzej to był kiedyś automat i został przełożony manual


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości